Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:26:44

dziewczyny pow mi jak wysłac paczke tak żeby wszystko było OK, bo ja jeszcze tego nie robiłam.. to może ja wam pomoge i zaczne..
po pierwzse trzeba iśc na poczte i.. (dalej licze na was) :))

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:29:43

ja podbijam:
nigdy nawet listu nie wysłałam ;)

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:29:43

idz na poczte, wez to co masz wysłac a reszte powiedza Ci babki w okienku:)) karton na paczke tez kupisz na poczcie....powodzenia!

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:30:08

Wloz ciuszek w jakis worek "reklamowke"
pozniej owin to papierem do pakowania i po bokach zaklej tasma =) napis Odb i dane osoby do ktorej ma dojsc z drugiej strony Nad.Twoje dane
Na poczcie wypelnisz druczek jesli to bedzie cos w kopercie babelkowej to bedziesz musiala wypelnic "mala karteczke potwierdzenia nadania"
Jesli duza paczka to bedziesz musiala napisac na druczku duzym "paczka pocztowa" =)) jak czegos nie bedziesz wiedziala na poczcie napewno pomoga ;)
Jesli to bedzie typu "spodnie, bluzka,buty" mozesz zapakowac to w koperte babelkowa =) kupisz ja w kazdym papierniczym , wlozysz co masz wlozyc po jednej stronie napiszesz Odbiorce po drugiej Nadawce ;)

Odobiorca - Osoba ktorej wysylasz paczke
Nadawca - Twoje dane



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-06 22:32 przez PinkBeybe.

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:31:38

ladnie pakujesz paczuszke, idziesz na poczte, bierzesz taka kartke wielkosci zeszytu, zolta, ktora nakleja sie na paczce i wypisujesz tam dane do wysylki oraz dane nadawcy (swoje), idziesz do pani z okienka, mowisz czy priorytet czy ekonomiczny i to wsyztsko:)

jesli chodzi o list polecony (mniejsze rzeczy:P..) pakujesz ciuszek w koperte, najlepiej babelkowa, idziesz na poczte, wypisujesz dowod nadania, adresujesz koperte, idziesz do okienka z koperta i dowodem nadania, pani pyta czy priorytet czy ekonomiczny, wypisuje Ci dowod nadania, ty go bierzesz ze soba, a list idzie w swiat :)

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:32:26

o dzieki:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:36:33

wysyłaj TYLKO przesyłki POLECONE i zachowaj dowód wysłania do momentu aż adresat otrzyma przesyłkę

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:47:41

Dlaczego Polecone?? Prioritetem sa na drugi dzien ;)

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:51:54

1.zapakowac w jednolity papier badz koperte
2. zaadresowac (nadawca i odbiorca)
3. wypelnic druczek niebiesko-żółty na poczcie albo jesli paczka idzie jako list wypelnic druk potwierdzenia nadania(biala mała karteczka)
4. dalesz pani na poczcie ona wazy i mowi ile placisz,wydaje ci kopie/potwierdzenie nadania paczki i zabiera
5. idziesz do domu i pijesz kawke :)

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:55:35

Cytat
PinkBeybe
Dlaczego Polecone?? Prioritetem sa na drugi dzien ;)

Listy polecone dzielą się na: ekonomiczne i prioryetetowe ;)

A listy zwykłe, które też się tak dzielą, różnią się tym, że sa wrzucane do skrzynki. List polecony listonosz przynosi do domu i każe podpisać poświadczenie, że się odebrało list ;)

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:56:02

Cytat
PinkBeybe
Dlaczego Polecone?? Prioritetem sa na drugi dzien ;)

mozna wysłac poleconym piorytetem;) ja tak robie;) dzieki temu paczka idzie w okolo 48h i mam potwierdzenie nadania;)

polecony -masz dowod nadania
zwykly-nic nie masz, jak Ci zaginie paczka to juz kaplica ;/
priorytet - idzie ok 48h
ekonomiczny - idzie kilka dni

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 22:58:02

Cytat
PinkBeybe
Dlaczego Polecone?? Prioritetem sa na drugi dzien ;)
polecony a pryiorytet to całkiem co innego i mogą być dwie opcje na raz:)
polecony tzn. że dostajesz potwierdzenie nadania, paczka zostaje przez listonosza wręczana do rąk własnych odbiorcy. Zwykła paczka (ekonomiczna) nie ma potwierdzenia, jest mnie 'pewna'.

Pryiorytet to znaczy że ma dojśc szybko :)

ja zawsze wysyłam poleconym priorytetem;)

jak wysłac paczke??

06 paź 2009 - 23:05:19

Cytat
pokahontazz
Cytat
PinkBeybe
Dlaczego Polecone?? Prioritetem sa na drugi dzien ;)
polecony a pryiorytet to całkiem co innego i mogą być dwie opcje na raz:)
polecony tzn. że dostajesz potwierdzenie nadania, paczka zostaje przez listonosza wręczana do rąk własnych odbiorcy. Zwykła paczka (ekonomiczna) nie ma potwierdzenia, jest mnie 'pewna'.

Pryiorytet to znaczy że ma dojśc szybko :)

ja zawsze wysyłam poleconym priorytetem;)

zwykła paczka to nie to samo co ekonomiczna. Od ekonomicznej też dostaje się potwierdzenie nadania. Bo jeśli jest przesyłka listowa polecona ekonomiczna (taka jest dokładna nazwa) to też ma potwierdzenie z racji tego, że jest polecona.

jak wysłac paczke??

06 gru 2009 - 19:17:00

mam pytanie jak chce wysłać paczkę ekonomiczną to wypełniam ten sam druczek co na paczkę priorytetową, tylko nie zaznaczam w tych okienkach na dole po lewej nic???
proszę o pomoc
?????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-06 19:21 przez and222ia.

jak wysłac paczke??

06 gru 2009 - 19:23:25

Cytat
CHRUPEK
wysyłaj TYLKO przesyłki POLECONE i zachowaj dowód wysłania do momentu aż adresat otrzyma przesyłkę
dokładnie to jest bardzo ważne :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Miejsce dla Twoich unikalnych prac