Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Reklamacja butów z CCC

07 kwi 2011 - 14:27:43

Ja właśnie zauważyłam, że moje jesienne botki z CCC na zgięciu się rozwaliły tzn materiał się przerwał. Buty są zamszowe. Muszę je zareklamować, ale zastanawiam się czy mi uznają raklamaję. A wgl na jaki czas przyznawana jest tam reklamacja?

Reklamacja butów z CCC

13 maj 2011 - 12:27:16

oddalam buty do reklamacji. w jednym skora od podeszwy sie oderwala tzn tak jakby pekla. nie przyjeli reklamacji uznajac ze to wina tego ze obuwie nie zostalo dostosowan do szerokosci stopy bo widac wybrzuszenia do zewnatrz. napisalam odwolanie i czekam. prosze o pomoc co moe zrobic gdy znowu mi odpowiedz odmowna pzryjdzie?

Reklamacja butów z CCC

23 cze 2011 - 13:54:04

Najlepiej do Rzecznika, polecam zresztą artykuł tutaj.

Pozdrawiam!

Reklamacja butów z CCC

16 lip 2011 - 20:52:04

Witam !!! Pracowałam w CCC i chyba Was wszystkich zaskoczę jestem bardzo zadowolona i do tej pory kupuje TYLKO w CCC dla mnie i całej rodziny. Wszyscy macie jeden problem nie potraficie o buty dbać ja jeszcze nigdy nie reklamowałam butów . Jak tam pracowałam to widziałam jakie buty do reklamacji potrafią przynieść klienci brudne przepocone czyli niezbyt miło pachnące i zajechane i co oczekują zwrotu gotówki po prostu wstydu nie mają. Jak odbierają z naprawy to by chcieli żeby buty wyglądały jak nowe to przepraszam bardzo dbajcie o nie to będą wyglądały jak nowe typu: pasty, wymiana wkładek, fleków to niestety należy do naszych obowiązków a nie sprzedawcy! I obuwie przynosimy do reklamacji jak zaczyna się z nim coś dziać np. jak zaczyna się odklejać a nie jak podeszwę zgubicie na chodniku .

Reklamacja butów z CCC

16 lip 2011 - 23:49:45

Nie generalizuj. Ciekawy przypadek reklamacji CCC opisano tutaj http://reklamacjaobuwia.pl/udana-reklamacja-w-ccc/

Reklamacja butów z CCC

23 lip 2011 - 19:32:24

Widzę że ktoś tu nie do końca zna przepisy :) W pierwszej kolejności jeśli obuwie kwalifikuje się do naprawy jest naprawa, następnie jest wymiana a w ostateczności jeśli klient nie ma na co wymienić jest zwrot gotówki . Więc jeśli idziesz składać reklamacje zapoznaj się z ustawą .Chcąc czekać na decyzje o rozpatrzeniu reklamacji nie więcej niż 2 tyg. to zawsze zaznacz na zgłoszeniu rekl. że zgadzasz się na doprowadzenie towaru zgodnie z umową czyli naprawę :)

Reklamacja butów z CCC

25 lip 2011 - 11:31:50

Pozwolę się nie zgodzić z przedmówczynią. W ustawie jest jasno napisane, że konsument

Cytat
art. 8 ust. 1 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. (Dz. U. z dnia 5 września 2002 r.)
może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę ALBO wymianę na nowy
Spójnik "albo" oznacza alternatywę rozłączną i pozwala konsumentowi dowolnie wybrać rodzaj żądania przy pierwszej reklamacji. Nie ma przymusu wyboru naprawy.

Reklamacja butów z CCC

25 lip 2011 - 11:34:19

Cytat
metaphysics
mi buty przemakaly i przyjeli mi reklamacje :}

mi też przemakały, anie przyjęli :/

Reklamacja butów z CCC

25 lip 2011 - 11:34:45

Nie - powiedzą ci że "krzywo" chodzisz i to są uszkodzenia mechaniczne. Zresztą zamki, napy, obcasy i elem. dekoracyjne reklamacji NIE PODLEGAJĄ.

Reklamacja butów z CCC

25 lip 2011 - 12:51:08

Cytat
OSA224
Nie - powiedzą ci że "krzywo" chodzisz i to są uszkodzenia mechaniczne. Zresztą zamki, napy, obcasy i elem. dekoracyjne reklamacji NIE PODLEGAJĄ.

A to niby dlaczego? Sprzedawca zgodnie z ustawą odpowiada za niezgodność towaru z umową. Żaden przepis nie wyłącza odpowiedzialności sprzedawcy za zamki, napy itp. W przypadku negatywnej odpowiedzi sprzedawcy najlepiej zlecić napisanie opinii rzeczoznawcy ds. obuwia (koszt około 20-25 złoty). Stwierdzi on, czy mamy do czynienia z taką niezgodnością. Jeżeli jego odpowiedź będzie pozytywna to nie ma co rezygnować z reklamacji włącznie z Rzecznikiem Konsumentów i drogą sądową.

Reklamacja butów z CCC

26 lip 2011 - 15:03:18

Witam,
kupiłam płaskie buty zamszowe w jednym ze sklepów CCC po niecałych dwóch miesiącach (miałam je może z 15 razy na nogach) zamsz na pięcie przy podeszwie popękał i jedna podeszwa zaczęła odchodzić od buta. Mój mąż pojechał do tego sklepu aby je zareklamować. Niedawno dostałam e-maila że reklamacja "została rozpatrzona i otrzymała status niezasadnej, zapraszamy do salonu po odbiór obuwia i zapoznanie się z opinią".
Więc pojechaliśmy do sklepu. Pani poszła po buty i dała man karteczkę z opinią na której było napisane " uszkodzenia w takiej ilości i takich rozmiarów powstały w wyniku dalszego świadomego użytkowania obuwia przez użytkownika, pomimo powstania pierwszych ich oznak itp." Zauważyłam zniszczenie butów jak byłam na mieście, chyba powinnam je zdjąć i wracać bez butów do domu. Oprócz tego napisali jeszcze że je zdewastowałam, co jest śmieszne.

Poradźcie mi co mam teraz zrobić.

Jedno wiem, na pewno już tak nigdy nie kupie butów.

Pozdrawiam,
Ewelina

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 13:38:57

Zgodnie z przepisami zmienia się kolejność uprawnień konsumentów.
Najpierw można żądać naprawy obuwia.
Jednakże sprzedawca ma prawo naprawiać obuwie w nieskończoność, a gdy stwierdzi że naprawić już się nie da ma prawo wymienić obuwie na nowe lub zwrócić konsumentowi gotówkę.
Konsument może liczyć na zwrot gotówki dopiero w ostateczności.
Jeżeli sprzedawca nie uzna reklamacji, bo np. stwierdzi, że to właściciel zniszczył i zepsuł obuwie to klientowi pozostaje tylko mediacja lub sąd.

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 13:40:45

nie podlega bo to uszkodzenie mechaniczne

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 13:41:13

mojej siostrze (w kozakach podeszwa jej się odlepiła jakoś) powiedzieli, że to efekt stykania się obuwia z podłożem i ją olali. :D

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 13:44:48

Podejrzewam, że chodzi Ci o takie jakby marszczenie się skórki nad flekiem...
Zdaje mi się, że jak tam pójdziesz i dobrze to zargumentujesz oraz nie dasz się łatwo splawić to Ci uwzględnią reklamację;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny z Łodzi ;)