Obecnie rozmawiamy o:

kredyt

gorący temat

Hiszpania

14 minut temu

Wakacje w Hiszpanii.

18 minut temu

w czym śpicie?

godzinę temu

Roleta okienna

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:18:39

Dziewczynki prosze was o rade. 7 mies. temu urodzilam. Zawsze bylam szczupla i nie lubilam duzo jesc, dlatego juz 4 mies. po ciazy wrocilam do swojej wagi sprzed porodu, przy wzroscie 167 cm- 50 kg. Teraz mam tyle obowiazkow przy dziecku, ze nie mam kiedy jesc! Dzien w dzien jest to samo. Moj synek zasypia na dluzej okolo 16- tej, wtedy mam czas, zeby cos sobie przyrzadzic, ale o ile czuje glod rano, potem nie chce mi sie w ogole jesc. Wmuszam w siebie kawalek kielbaski czy kilka kanapeczek, chociaz zbiera mnie na wymioty. Wmuszam tylko dlatego, ze robi mi sie nieraz slabo. Ciagle chce mi sie jedynie pic. Moj maz twierdzi, ze cieszy sie, ze jestem szczupla, ale mowi, ze mam sie juz nie odchudzac, ale ja tego nie robie. Z wagi juz duzo nie spada, ale chudne w oczach nie odchudzajac sie! Nie potrafie tego kontrolowac, cieszylam sie, ze w tak krotkim czasie schudlam, ale do cholery nie chce byc za chuda. Moj facet tak sie cieszyl, ze po porodzie mialam chociaz te 86 cm w biodrach, teraz mam znow 82...Jeszcze wygladam dobrze, ale do niczego dobrego to nie zmierza. Maz cale dnie pracuje i nie ma komu mnie w niczym wyreczyc. Wole dopiac wszystkie domowe obowiazki na ostatni guzik niz zjesc.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-01 23:28 przez aldonka88.

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:20:16

postaraj sie moze regularnie jesc,rano cos pozniej...
karmisz piersia? moze powinnas odrobine odpoczac,ma Ci kto zostac z dzieckiem?

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:21:55

Wiesz co, idź do lekarza, może Ty jesteś po prostu na coś chora? Bo co innego kiedy sie nie ma czasu jeść, kiedy się nie odczuwa głodu po pewnym czasie, bo żołądek się kurczy, jeśli długo sie nie je, a co innego jeśli zbiera Cie na wymioty jak patrzysz na jedzenie, lub coś zjesz :/

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:22:20

oddam ci mój apetyt i to co pochłaniam zd darmo :) nawet, gdzy jesteś w biegu, hmm swoja drogą, ja tez mam dziecko i zawsze mam czas oraz wielka ochote na jedzenie hi hi, a szkoda :P w sumie inaczej było, gdzy pracowałam, teraz siedziałam rok w domu i dupsko urosło (nie umiem zbić 4 kg :( wrr

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:24:02

uważaj bo to może być początek cukrzycy, takiej jak np. ma Mandaryna...

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:27:11

mam dni kiedy jem monsrualne ilosci jedzenia, a mam gdy moge prawie nic nie jesc. dziisja np zjadlam na sniadanie jajecznice, niedawno kanapke i to koniec moojego jadlospisu. a, wypilam tez 2 piwa, w sumie zapelnijaa zoladek, wiem co to znaczy jesc na wmus ze az sie zbiera na wymioty, jesc bo nie ma sie sily na nic.

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:28:46

Cytat
przytulia
postaraj sie moze regularnie jesc,rano cos pozniej...
karmisz piersia? moze powinnas odrobine odpoczac,ma Ci kto zostac z dzieckiem?

Karmie wlasnie. Jestem juz zmeczona, bo naprawde nie ma komu mi pomoc.

Nawet jak juz zjem jakiegos kebaba czy pizze raz na jakis czas, bo maz mnie zmusi spalam to w zastraszajacym tempie. Pol godziny i lazienka (nie mowie o wymiotach). A po takicm jedzeniu poltora dnia mi sie jesc nie chce. Poprostu rano odczuwam troche glodu, ale po kilku godzinach znika i patrzenia na jedzenie nie mam.
Cytat
Krolewna
uważaj bo to może być początek cukrzycy, takiej jak np. ma Mandaryna...

Moja mama i ciocia maja cukrzyce. Wiesz cos wiecej na ten temat? Dlaczego cukrzyca?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-01 22:29 przez aldonka88.

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:30:26

hmmm.... idz do lekarza brak apetytu ewidetny bo rozumiem nie miec czasu ale jak jestes glodna to wloz pizze do mikrofalowki chociaz mozna cos zrobic nawet w 5 min:/ a skoro tak masz to.... idz do lekarza !Q!

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:32:44

A czy Twój mąż, który, jak twierdzisz "cieszy się, mówi, pracuje" nie mógłby wziąć w pracy trochę urlopu lub zwolnienia na dziecko i pomóc Tobie? Najłatwiej zasłonić się nawałem pracy i nie zrobić nic, żeby pomóc.

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:37:09

Cytat
mamaasi
A czy Twój mąż, który, jak twierdzisz "cieszy się, mówi, pracuje" nie mógłby wziąć w pracy trochę urlopu lub zwolnienia na dziecko i pomóc Tobie? Najłatwiej zasłonić się nawałem pracy i nie zrobić nic, żeby pomóc.

Nie moze, bo zakladamy firme i maz bedzie mial podwykonawstwo u swojego szefa, chce sie podlizac troche, bo ten facet ma takie wplywy, ze bez jego wiedzy i zgody zadna hydrauliczna firma w naszym miescie nie ma startu... Poza tym pracuje tam dopiero 2 miesiace:/

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:48:12

MAM TO SAMO! ale bez dziecka i ciąży!!! doslownie zapominam o jedzeniu i jak tak sie "zasusze" to nic nie moge pozniej zjesc bo mnie odrzuca. A z powrotem zaczac jesc jest strasznie ciezko. Nigdy sie nie odchudzalam, pochodze z b.szczuplej genetycznie rodziny i waze 48kg przy 164. Ostatnio przytylam 3kg, bo tak to 45kg wazylam. A mam 22lata.

Najgorzej jest w czasie seji, bo wtedy ani czasu ani ochoty ze stresu tez nie ma na jedzenie.
Idz do lekarza, powiedz mu o tym, do zwyklego internisty poproś o PERYTOL- na recepte! (nie wiem czy podczas karmienia mozna go brac ale chyba tak) bierz nie wiecej niz 1 tabletke dziennie, i apetyt wroci. Kiedys bralam 2, ale bylo mi po nich niedobrze, brzuch byl nadety chodzilam caly czas zla i glodna:) Potrafilam zjesc wielki obiad, i za 20 min juz znow cos jadlam, przytylam ladnie ze 3 kg i wygladalam zdrowo. Teraz biore 1 tabletke, nie czuje sie źle, apetyt jest normalny i żołądek "otwarty" na jedzenie.

Współczuje Ci, bo wiem co to znaczy.
Powtarzam- PERYTOL!!!!

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:53:26

Cytat
jedynaczka
MAM TO SAMO! ale bez dziecka i ciąży!!! doslownie zapominam o jedzeniu i jak tak sie "zasusze" to nic nie moge pozniej zjesc bo mnie odrzuca. A z powrotem zaczac jesc jest strasznie ciezko. Nigdy sie nie odchudzalam, pochodze z b.szczuplej genetycznie rodziny i waze 48kg przy 164. Ostatnio przytylam 3kg, bo tak to 45kg wazylam. A mam 22lata.

Najgorzej jest w czasie seji, bo wtedy ani czasu ani ochoty ze stresu tez nie ma na jedzenie.
Idz do lekarza, powiedz mu o tym, do zwyklego internisty poproś o PERYTOL- na recepte! (nie wiem czy podczas karmienia mozna go brac ale chyba tak) bierz nie wiecej niz 1 tabletke dziennie, i apetyt wroci. Kiedys bralam 2, ale bylo mi po nich niedobrze, brzuch byl nadety chodzilam caly czas zla i glodna:) Potrafilam zjesc wielki obiad, i za 20 min juz znow cos jadlam, przytylam ladnie ze 3 kg i wygladalam zdrowo. Teraz biore 1 tabletke, nie czuje sie źle, apetyt jest normalny i żołądek "otwarty" na jedzenie.

Współczuje Ci, bo wiem co to znaczy.
Powtarzam- PERYTOL!!!!

Pewnie nie mozna w ciazy. Ja mam 21 lat. Nigdy nie lubilam duzo jesc, duzo sie ruszalam, ale teraz to juz masakra. Latam jak glupia, nie jem, zawroty glowy mam codziennie.

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 22:57:31

Cytat
aldonka88
Cytat
przytulia
postaraj sie moze regularnie jesc,rano cos pozniej...
karmisz piersia? moze powinnas odrobine odpoczac,ma Ci kto zostac z dzieckiem?

Karmie wlasnie. Jestem juz zmeczona, bo naprawde nie ma komu mi pomoc.

Nawet jak juz zjem jakiegos kebaba czy pizze raz na jakis czas, bo maz mnie zmusi spalam to w zastraszajacym tempie. Pol godziny i lazienka (nie mowie o wymiotach). A po takicm jedzeniu poltora dnia mi sie jesc nie chce. Poprostu rano odczuwam troche glodu, ale po kilku godzinach znika i patrzenia na jedzenie nie mam.
Cytat
Krolewna
uważaj bo to może być początek cukrzycy, takiej jak np. ma Mandaryna...

Moja mama i ciocia maja cukrzyce. Wiesz cos wiecej na ten temat? Dlaczego cukrzyca?


Apropo cukrzycy to jest ona dziedziczna i też na pierwszy rzut oka mi na nią wygląda, ale nie jestem lekarzem więc nic więcej nie powiem, idź jak najszybciej do lekarza, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 23:01:03

Cytat
aldonka88
Cytat
jedynaczka
MAM TO SAMO! ale bez dziecka i ciąży!!! doslownie zapominam o jedzeniu i jak tak sie "zasusze" to nic nie moge pozniej zjesc bo mnie odrzuca. A z powrotem zaczac jesc jest strasznie ciezko. Nigdy sie nie odchudzalam, pochodze z b.szczuplej genetycznie rodziny i waze 48kg przy 164. Ostatnio przytylam 3kg, bo tak to 45kg wazylam. A mam 22lata.

Najgorzej jest w czasie seji, bo wtedy ani czasu ani ochoty ze stresu tez nie ma na jedzenie.
Idz do lekarza, powiedz mu o tym, do zwyklego internisty poproś o PERYTOL- na recepte! (nie wiem czy podczas karmienia mozna go brac ale chyba tak) bierz nie wiecej niz 1 tabletke dziennie, i apetyt wroci. Kiedys bralam 2, ale bylo mi po nich niedobrze, brzuch byl nadety chodzilam caly czas zla i glodna:) Potrafilam zjesc wielki obiad, i za 20 min juz znow cos jadlam, przytylam ladnie ze 3 kg i wygladalam zdrowo. Teraz biore 1 tabletke, nie czuje sie źle, apetyt jest normalny i żołądek "otwarty" na jedzenie.

Współczuje Ci, bo wiem co to znaczy.
Powtarzam- PERYTOL!!!!

Pewnie nie mozna w ciazy. Ja mam 21 lat. Nigdy nie lubilam duzo jesc, duzo sie ruszalam, ale teraz to juz masakra. Latam jak glupia, nie jem, zawroty glowy mam codziennie.


tego nie wiadomo, czy nie mozna jezeli nie pojdziesz do lekarza i sie nie dowiesz. Jak bedziesz tak dalej robila, wpadniesz w nieswiadomą anoreksję( w niej nie chodzi o celowe odchudzanie się) a z tego to jeszcze trudniej wyjsc niz z braku apetytu( moja przyjaciolka tak miala).

Ja np dzis zjadlam- na sniadanie 4tosty, pol paczki jezyków w czekoladzie i teraz jem mleko z platkami. Nie czuje glodu, ale jem bo wiem ze musze. Jadlabym normalnie ale nie biore lekow od kilku dni, a jutro mam wazny egz.

Prawie nic nie jem

01 wrz 2009 - 23:01:24

Cytat
kochaj_misia
Cytat
aldonka88
Cytat
przytulia
postaraj sie moze regularnie jesc,rano cos pozniej...
karmisz piersia? moze powinnas odrobine odpoczac,ma Ci kto zostac z dzieckiem?

Karmie wlasnie. Jestem juz zmeczona, bo naprawde nie ma komu mi pomoc.

Nawet jak juz zjem jakiegos kebaba czy pizze raz na jakis czas, bo maz mnie zmusi spalam to w zastraszajacym tempie. Pol godziny i lazienka (nie mowie o wymiotach). A po takicm jedzeniu poltora dnia mi sie jesc nie chce. Poprostu rano odczuwam troche glodu, ale po kilku godzinach znika i patrzenia na jedzenie nie mam.
Cytat
Krolewna
uważaj bo to może być początek cukrzycy, takiej jak np. ma Mandaryna...

Moja mama i ciocia maja cukrzyce. Wiesz cos wiecej na ten temat? Dlaczego cukrzyca?


Apropo cukrzycy to jest ona dziedziczna i też na pierwszy rzut oka mi na nią wygląda, ale nie jestem lekarzem więc nic więcej nie powiem, idź jak najszybciej do lekarza, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.

Moj poziom cukru byl zawsze maly, ponizej przecietnej, nawet w ciazy tak bylo. Lekarz kazal mi jesc slodycze. Posluchalam go i wmuszalam ptasie mleczko:) Nastepny wynik byl tez niezbyt dobry, bo cukru bylo tym razem zbyt duzo. Odstawilam slodycze i jakis czas bylo w normie, potem znowu malo. Dziewczyny na czym polega cukrzyca? Powiedzcie, bo nie wiem. Moja mama ma niegrozna, najnizszego stopnia, zadnych lekow

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zestaw ćwiczeń