Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

Meble do sypialni

godzinę temu

Monitoring domu

godzinę temu

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niski wzros

21 mar 2019 - 18:13:17

Mam 162 cm wzrostu, moja mama 180, ojciec 182. Czy mogłam nie urosnąć przez to, że dostałam bardzo wcześnie pierwszej miesiączki? Miałam 10 lat i kilka kilo nadwagi, ogólnie byłam grubsza od rówieśników. Jadłam dużo słodyczy, rodzice średnio się przejmowali moją dietą. Co myślicie, czy to mógł być powód?

Niski wzros

21 mar 2019 - 18:59:11

Mi zawsze rodzice mówili, że nie urosłam bo nie chciałam jeść właśnie (mam 160 cm) :D Odnośnie pytania, myślę, że to nie było powodem. Ile masz lat? Może jeszcze jesteś o fazie wzrostu. Popatrz na innych krewnych z rodziny, babcie, ciocie. Nie zawsze dziedziczymy coś po rodzicach :) czasami hormony mogą być przyczyną zatrzymania wzrostu, ale to najlepiej się udać do lekarza i zapytać.

Niski wzros

21 mar 2019 - 19:05:27

Cytat
Superstar
Mi zawsze rodzice mówili, że nie urosłam bo nie chciałam jeść właśnie (mam 160 cm) :D Odnośnie pytania, myślę, że to nie było powodem. Ile masz lat? Może jeszcze jesteś o fazie wzrostu. Popatrz na innych krewnych z rodziny, babcie, ciocie. Nie zawsze dziedziczymy coś po rodzicach :) czasami hormony mogą być przyczyną zatrzymania wzrostu, ale to najlepiej się udać do lekarza i zapytać.

Nie to, że nie chciałam jeść tylko rodzice nie przejmowali się moją dietą i pozwalali mi na słodycze, drożdżówki itd. :D Mam 23 lata, więc już nie urosnę. Moja babcia też ma 180, a druga babcia coś koło 165, ogólnie jestem najniższa z rodziny, więc nie wiem jakim cudem mam 162.

Niski wzros

21 mar 2019 - 19:10:14

no to już faktycznie raczej w tym wieku się nie rośnie, też nad tym ubolewam :D Mogło pójść po jednej z babć, dziedzicząc gen recesywny czyli niski wzrost, albo inne problemy zdrowotne :) Na prawdę ciężko powiedzieć gdy się nie zna osoby, ale raczej jedzenie nie było powodem, a przynajmniej nie bezpośrednim

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oficjalny program UE