Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

zakupy internetowe

24 minut temu

Budowa domu

28 minut temu

Projekt wnętrza

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zakaz handlu w niedzielę

04 sty 2018 - 14:58:12

@lesnakonwalia wydaje mi się że możesz mieć racje ale nawet jeśli ją masz i jest to po to aby ludzie na msze pobiegli zamiast do galerii to dla mnie jest to niezrozumiałe. Wydaje mi się że Ci co chcą pójśc do kościoła to i tak pójdą a Ci co nie chodzą nie pójdą też gdy galerie będa zamknięte;)

Zakaz handlu w niedzielę

04 sty 2018 - 15:40:07

Niedziela powinna być DNIEM WOLNYM DLA WSZYSTKICH.

Zakaz handlu w niedzielę

04 sty 2018 - 22:04:23

wg mnie każdy kto chce pracować w niedziele powinien mieć taką możliwość. Sama dorabiam sobie w weekendy żeby mieć na drobne wydatki. Niektórzy nie mają "wolnych godzin po szkole", bo albo zajęcia są w takich godzinach, które uniemożliwiają prace bądź pracodawcy nie chcą zatrudniać osób "dorywczych" na 30 godzin w mies.
Niestety, ale w Polsce jeżeli sobie nie zarobisz, to nikt Ci tych pieniędzy nie da. A nie oszukujmy się - Polska do tanich krajów nie należy, a płace wciąż wołają o pomstę do nieba.

Dlatego, jeśli ktoś chce pracować - niech pracuje. Jeśli ktoś chce mieć te niedziele wolną, powinni umożliwić to zarówno Pani, która dzień w dzień "siedzi na kasie" w markecie, jak i Panu, który nalewa paliwo na stacji.

Zakaz handlu w niedzielę

05 sty 2018 - 01:27:50

@edekzkrainykredek2 Cóż. Być może masz rację. Ja w każdym razie, na klechostwo, złamanego grosza nie dam :)
Dosyć już panowie w sukienkach się dorobili na naszej krzywdzie! Na szczęście przysuwamy tym sukienkowym w felietonie pt. "Śmierdzące kalesony z Torunia". Przyszła pora, by poodbierać im te "bambusy"... kiss



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-05 01:30 przez mefju.

Zakaz handlu w niedzielę

05 sty 2018 - 07:34:25

Nie oszukujmy sie są takie zawody gdzie pracuje sie swiatek piatek i niedziela min szpitale, wszystkie słuzby mundurowe, lotniska, dworce pks i pkp, komunikacja mijeska itp. wiec wprowadzzenie zakazu handlu to i tak bedzie znikoma czesc tych pracowników

Zakaz handlu w niedzielę

05 sty 2018 - 10:29:27

@agata74 dokładnie!

a orientujecie się czy najbliższa niedziela będzie właśnie tą wolną?;) tak coś podsłyszałam dzisiaj w sklepie że jutro swięto więc nieczynne a pojutrze wolna niedziela

Zakaz handlu w niedzielę

05 sty 2018 - 11:21:59

Tak naprawde dopiero jak to wejdzie w życie to sie przekonamy na ile jest uciążliwe. Ja staram sie nie jeździc po galeriach w niedziele ale zdarza mi sie kupować coś spożywczego czego mi akurat zabrakło do obiadu a tu jak będzie zamknięte to co? Zobaczymy, trzeba będzie pilnowac sobie lodówki żeby niczego akurat nie zabrakło ;) i tez tych niedziel które otwarte a które zamknięte, bo pewnie sie będzie myliło. Chyba sobie wywieszę grafik obok kalendarza albo pozaznaczam :D

Zakaz handlu w niedzielę

05 sty 2018 - 19:34:00

ja dzis słyszałam ze ten przepis ma wejsc od marca



Zakaz handlu w niedzielę

05 sty 2018 - 19:40:24

a ja dziś byłam na zakupach szybkich- chciałam kupić pieczywo i pizzę do mikrofali- jakież było moje zaskoczenie jak w lodówkach z mięsem i pizzami w biedronce zobaczyłam pustki a przy kasach kolejki na cały sklep- wszystko to dlatego że jutro jest 1( JEDEN) dzień wolny i zamknięte sklepy! A ludzie zbroją się jak na miesiąc..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SZAFIARENKA na FB! Dołącz!