Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 20:50:42

hej wasi synowie też nie lubią tak bardzo zakupów? Miałam dzisiaj nie przyjemna sytuację Mój ma 14 lat szłam do galerii z siostrą i koleżanką i wzięłąm go ze sobą musiałam mu kilka rzeczy zobaczyć na zimę .On zaczyna się awanturować że ,,babskie zakupy,, że nie będzie łaził. Mówię mu że jak jeden dzień pochodzi po sklepach to nic się nie stanie . Mówi że wejdziemy do sklepu kupi rzecz i pójdzie do domu ale ja nie chcę żeby miał byle co mówię mu że przejdzie się z nami po sklepach po przymierza różne rzeczy na spokojnie my sobie czegoś poszukamy i każdy będzie zadowolony .Jak by na początku grzecznie bez pyskówek się zachowywał to puściła bym go wcześniej do domu ale po takich scenach to mu mówie że niech sobie nie myśli że wróci wcześniej bo nam dużo czasu zejdzie. Dopiero siostra go ochrzanić musiała to się uspokoił.

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 20:54:51

14-latka ciągniesz na babskie zakupy? po co? wiadomo, że on raz dwa sobie wybierze co chce a Wy będziecie przymierzać kilka godzin. co on ma wtedy robić?

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 20:59:59

Dawno nie był ze mną na zakupach pozatym sam to wybierze sobie albo nie dobre albo brzydkie byle wybrać a z nami jak pochodzi to po przymierza różne rzeczy i wtedy będe wiedziała na co wydaje pieniądze :) a pozatym nic się nie stanie jak pochodzi trochę z nami po sklepach

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 21:08:57

Ja doskonale rozumiem autorkę nie po to mu pieluchy zmieniałą żeby teraz jej sceny robił jak go na zakupy bierze . Mama chcę żeby zrobił z nimi zakupy i tyle koniec tematu jak dla mnie

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 21:15:09

Przecież on ma 14 lat... W tym wieku to wstyd (w jego odczuciu) żeby mu mama ubrania wybierała. Już ma jakiś tam swój styl i niekoniecznie się to dorosłym musi podobać ale chyba lepiej żeby nosił to w czym on się czuje dobrze niż żeby np był wyśmiewany przez kolegów (dzieci w tym wieku potrafią być naprawdę okrutne) za niemodne ubrania, jakkolwiek praktyczne i porządne by nie były.

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 21:16:44

a ja uważam, że dziecko nie jest własnością rodziców. i nie widzę powodu, żeby nastolatka przymuszać do łażenia z mamą, ciotką i ich koleżanką, czekając aż po przymierzają masę ubrań. co innego zabrać go na zakupy, żeby faktycznie kupić mu kilka rzeczy i na tym się skoncentrować a później iść na babskie zakupy w babskim gronie. to autorka zdecydowana się na dziecko, nie dziecko na autorkę, więc argument zmiany pieluch jest słaby

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 21:23:26

też uważam że nie jest własnością rodziców ale jak raz na jakiś czas syn pójdzie z mamą na zakupy to nic mu się nie stanie :)

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 21:32:08

no cóz tak to jesy jak zapomnial wól jak cieleciem był i jak sie zachowywał jako nastolatek. jak wiesz ze syn nie lubi lazic po galeriach to go nie ciagaj no chyba ze jedziesz z nim i robicie konkretne zakupy dla niego

synowie zachowanie na zakupach

27 gru 2017 - 22:37:51

Mój nastolatek też nie lubi łażenia po galerii.
Zazwyczaj biorę go do 1 sklepu i niech sobie wybiera.
Jak ja chcę sobie coś kupić to idę sama.

synowie zachowanie na zakupach

28 gru 2017 - 01:12:27

dziewczyny opanujcie się. Jak czytam że nie po to mu mama pieluchy zmieniała żeby teraz nie chciał babskich zakupów to jestem w szoku. Czyli co? w zamian za zmienianie pieluch(o które d efacto się nie prosił) ma teraz przestać mieć własne zdanie i zachowywać jak wytresowane zwierzątko? to wolna istota, chłopak w okresie dorastania i buntu. Ma prawo: nie lubić zakupów, nie mieć na nie ochoty, mieć inne plany itp. Z 14 latkiem można już rozmawiać na spokojnie a nie traktować go jak 3 latka. Brzydkie rzeczy? w tym wieku to już on decyduje co jest ładne a nie mama bo to nie mama w tym chodzi. Oczywiście w grancach rozsądku bo nie kupiłabym czegoś z kosmosu za kosmiczną cenę.

synowie zachowanie na zakupach

28 gru 2017 - 09:39:34

Cytat
Beaatkaaa
Ja doskonale rozumiem autorkę nie po to mu pieluchy zmieniałą żeby teraz jej sceny robił jak go na zakupy bierze . Mama chcę żeby zrobił z nimi zakupy i tyle koniec tematu jak dla mnie
co ma zmiana pieluch do chodzenia po sklepach? dziecko ma prawo miec swoje zdanie, poglady a zadaniem rodzica jest byc przy nim i kochac go bezwarunkowa miłoscia bezz zwzgledu na jego poglady. proponuje wywiesic sobie w domu zasady korczakowskie i czytac je az sie wryja w głowie i jeszcze proponuje wywiesic sobie Apel Twojego Dziecka
Oto 10 ważnych rad od człowieka, który za dzieci oddał życie. Korczak to: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje…” 1. Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą. 2. Nie żądaj od dziecka zapłaty za wszystko, co dla niego zrobiłeś. Dałeś mu życie, jak on miałby ci się odwdzięczyć? Ono da kiedyś nowe życie, a jego dziecko następne. 3. Nie mścij się na dziecku za swoje krzywdy, żebyś na starość nie jadł suchego chleba. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. 4. Nie patrz na jego problemy z wysoka. Życie daje każdemu według jego sił i możesz być pewien, że dla niego jest ono tak samo ciężkie jak dla ciebie, a może nawet i cięższe, gdyż nie ma jeszcze doświadczenia. 5. Nie poniżaj! 6. Nie zapominaj, że najważniejsze spotkania człowieka to spotkania z dziećmi. Zwracaj na nie więcej uwagi — nigdy nie wiemy, kogo spotykamy w dziecku. 7. Nie zamęczaj się, jeśli nie możesz czegoś zrobić dla swojego dziecka. Po prostu zapamiętaj: dla dziecka zrobiono za mało, jeśli nie zrobiono wszystkiego, co było możliwe. 8. Dziecko to nie tyran, który zawładnie całym twoim życiem. To nie tylko ciało i krew. To drogocenna czara, którą życie dało ci do ochrony i rozpalenia w niej twórczego ognia. To uwłaszczona miłość matki i ojca, u których będzie rosnąć nie „nasze”, „własne” dziecko, ale dusza przekazana na przechowanie. 9. Naucz się kochać cudze dziecko. Nigdy nie wyrządzaj mu tego, czego nie chcesz, by robiono twojemu. 10. Kochaj swoje dziecko takim, jakim jest — nieutalentowane, nieudane, dorosłe. Będąc z nim ciesz się! Chwile z dzieckiem to święto, które jeszcze u ciebie trwa

Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/10-waznych-zasad-wychowywania-dzieci-wedlug-janusza-korczaka/

synowie zachowanie na zakupach

28 gru 2017 - 10:05:29

Mam 14 latka i do głowy by mi nie przyszło zabierać go na babskie zakupy. Ja najpierw robię rekonesans co i gdzie ewentualnie może się dla Niego nadać. Potem ustalam dogodny termin (żaden nie jest dogodny dla 14latka) potem piję melisę i idę. Poza tym t- shirty kupuję sama, spodnie już mamy rozmiar i model mniej więcej ustalony w cross jeans, bluzom robię zdjęcia i pokazuję jak zyskują uznanie to OK. Największy problem z butami bo trzeba mierzyć i wybierać. 14 lat to trudny wiek, poza tym to facet, który z reguły nie lubi zakupów, a jeszcze w towarzystwie mamuni i cioci? Zgroza. Dla mnie to by była męka.

synowie zachowanie na zakupach

30 gru 2017 - 16:01:13

A jednak coś was łączy, uparci jednakowo;)nastolatek to już nie małe dziecko i inaczej traktuje zakupy z mamą i jej psiapsiułami od np 9latka, tak już jest i powinnaś to uszanować i nie fundować mu takich atrakcji, dla niego to żadna frajda, wyślij go na zakupy z jego koleżankami i niech mu doradzą, nauczy się przy okazji odpowiedzialności;)

synowie zachowanie na zakupach

30 gru 2017 - 18:19:30

Cytat
Beaatkaaa
Ja doskonale rozumiem autorkę nie po to mu pieluchy zmieniałą żeby teraz jej sceny robił jak go na zakupy bierze . Mama chcę żeby zrobił z nimi zakupy i tyle koniec tematu jak dla mnie
Z tymi pieluchami to palnełaś. Skoro urodziła, to kto miał zmeniac pieluchy jej dziecku? To był OBOWIĄZEK matki. Twoje sformułowanie rodzi obawę o toksyczność relacji matka- dziecko.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-30 18:34 przez aster.

synowie zachowanie na zakupach

31 gru 2017 - 15:36:12

o jezu!!!
chryste panie
takie ble ble
chłopak jest w takim wieku że nie musi z mamusia chodzić po ubranka.
wstyd , mój syn sam jechał sobie na zakupy i sam wybierał sobie ubrania bez zadnego najazdu rodzinnego babskiego
co maja pieluchy do tego !!!
o czym tu wogóle mowa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyspy Kanaryjskie