Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Za niedługo będę miała 18 ( rodzice wczesniej nie założyli mi konta ) lat i będę musiała założyć sobie konto osobiste ale najważniejze pytanie gdzie . Każdy bank oeruję coś innego , patrzałam w necie tysiące stron i poradników ale nadal mam mętlik w głowie . A jakiego nie polecacie banku . Z góry dziękuję za odpowiedź .

EDIT: Nie chce płacić za kartę , najlepiej zbliżeniowo płacić - karta ... , najniższe oprocentowanie. I za wybieranie pieniędzy nie była pobierana prowizja .
Chce założyć w PKO lub Nest bank

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-20 09:52 przez emilka_emilia.

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

ja nie polecam:

ING bank śląski, opłata za kartę 7zł, żeby się z niej zwolnić trzeba robić transakcje kartom na określoną kwotę było to chyba 200zł co dla mnie było niemożliwe do zrobienia, za duża kwota

Mbank - na początku było pięknie później wprowadzili śmieszne ograniczenia, że nie można wybierać kwoty mniejszej niż 50zł, w przeciwnym razie bank pobierał prowizję, dla mnie absurd często potrzebowałam drobną kwotę - 20zł wybrać by np zapłacić wysyłkę na poczcie i musiałam wybierać całe 50zł :/ , do tego by karta była darmowa trzeba 4 razy nią zapłacić co akurat było ok

teraz mam Idea Bank i sobie chwalę póki co nie ma żadnych opłat, żadnych warunków, dobre lokaty, jestem zadowolona , prowadzenie konta bezwarunkowe 0zł, tak samo karta

i znowu reklama
w idea banku NIGDY
miałam lokaty i była jedna wielka porażka
jak najdalej uciekaj
jeśli chcesz cokolwiek wiedzieć o jakimkolwiek banku to wejdz najlepiej na forum banku i poczytaj sobie .
No a rodzice twoi , w jakich bankach mają pobory ??
zapytaj

Oni mają w ING ale nic nie mówią ile mają i czy płacą coś za nią

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
banach
i znowu reklama
w idea banku NIGDY
miałam lokaty i była jedna wielka porażka
jak najdalej uciekaj
jeśli chcesz cokolwiek wiedzieć o jakimkolwiek banku to wejdz najlepiej na forum banku i poczytaj sobie .
No a rodzice twoi , w jakich bankach mają pobory ??
zapytaj

reklama??? bardzo zabawne....
jako pierwsze miałam konto w get in banku, później w ing, mbank teraz mam w idea już dwa lata i jestem zadowolona to co mam pisać, że nie?? :/

zweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

To, w jakim banku chcesz założyć konto, w dużej mierze zależy od tego jakie usługi dołączane zazwyczaj do konta będą ci potrzebne.
Na przykład karta debetowa - możliwość wyrobienia karty istnieje w zasadzie do każdego konta na rynku, jednak na ogół wiąże się to z tym , że używając karty (określoną liczbę razy bądź robiąc nią zakupy na określoną kwotę w ciągu miesiąca) można uniknąć opłaty za konto. Warto zwrócić też uwagę na aplikacje mobilne poszczególnych banków i ich funkcjonalność - o ile zamierzasz taką aplikację zainstalować na swoim smartfonie. Może zamierzasz założyć w niedługim czasie lokatę? Warto sprawdzić, jakie oprocentowanie (aktualnie, bo to jest na ogół zmienne) oferują poszczególne banki. Ważna est także dostępność bankomatów, z któych będziesz mogła wybierać pieniądze, opłaty za wypłaty z bankomatów innych niż bankomat należący do twojego banku. A może są jakieś rachunki, w ramach których możesz wypłacać ze wszystkich bankomatów za darmo? Warto też zwrócić uwagę na aktualne promocje, które wiele banków oferuje np. za otwarcie ROR-u niektóre oferują pieniądze. Istnieją tez programy poleceń, gdzie za skuteczne polecenie konta znajomemu(ktoś założy konto w danym banku za twoją sprawą, po uprzednim dopełnieniu innych formalności) można otrzymać "parę złotych".
Najlepiej zastanowić się CZEGO POTRZEBUJESZ, PRZEJRZEĆ STRONY BANKÓW, a tam sprawdzić TARYFY OPŁAT I PROWIZJI, usługi dodatkowe, które być może będą ci potrzebne typu LOKATY I ICH OPROCENTOWANIE, APLIKACJĘ MOBILNĄ BANKU.
Jeśli już coś ci się rozjaśni, najlepiej udać się do placówki banku i tam porozmawiać z doradcą, który wyjaśni to, co jest dla ciebie niezrozumiałe i pomoże dobrać konto osobiste.

Fajnie, że napisałaś na forum, ale wydaje mi się, że to nie jest odpowiednie miejsce na szukanie tego typu rad. Każdy ma inne przejścia z bankami, w różnych momentach zawierane były też umowy (taryfy mogły się różnić od tego, co rynek oferuje obecnie). Ponadto, każdemu pasuje coś innego. W dużej mierze są więc to oceny subiektywne.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego konta. :)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-17 23:17 przez sophia101.

A ja polecam konto dla młodych w PKO :) Nic za nie nie płacę, wybieram pieniądze ze wszystkich bankomatów także za darmo (nawet innych banków i za granicą) no i dość fajny kurs przewalutowania :)Oprócz tego apka na + gdzie w każdej chwili mogę sprawdzić stan konta czy doładować konto lub zrobić przelew w parę sekund. Można jeszcze za grosze dokupić sobie brelok, naklejkę czy zegarek, którymi również można płacić. Jedyny minus dla mnie to ta cała skarbonka. Założyłam ale pic na wodę bo i tak te pieniądze, które na nią wpłaciłam można wydawać bo są przypisane do konta głównego więc się nic nie oszczędza. Niemniej jednak polecam :)

Ja polecam bank Millennium- wszystko za free pod dwoma warunkami:
* miesięczny wpływ na konto 1000 zł
* 1 transakcja kartą płatniczą

przemyśl do czego ma służyć to konto a później przejdź się po bankach i posłuchaj co mają do zaoferowania. Większość z nich ma konta dla osób młodych, dla studentów itp- może warto z takich ofert skorzystać bo tam są mniejsze obwarowania, mniejsze jakieś obowiązkowe wpływy itd.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 6/5

Cytat
Emilly7
Ja polecam bank Millennium- wszystko za free pod dwoma warunkami:
* miesięczny wpływ na konto 1000 zł
* 1 transakcja kartą płatniczą

Na milenium też się zapatrywałem, ale finalnie skorzystaliśmy z rankingu kont młodzieżowych i wybraliśmy nest bank. Ogólnie to polecam dobrze się zastanowić przy wyborze bo można naprawdę się przejechać na darmowym koncie.

Odświeżę temat bo mam podobne zmartwienie, co prawda nie jest to moje pierwsze konto ale każde do tej pory nie spełniało moich oczekiwań, które wydaje się nie są zbyt wyszukane...nie chciałabym płacić za prowadzenie konta, móc wypłacać pieniądze za darmo z bankomatów oraz robić przelewy za darmo. Ze wstępnych ustaleń Nest Bank: https://www.nestbank.pl/indywidualny/konta.html ma wszystko co potrzebuję. Ale czy to napewno dobra opcja?Ile ma lat ten bank?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dodatek do 500+