Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studiuję i wynajmuję pokój. Płacę czynsz za pokój plus zaliczkę 100 zł co miesiąc za media. W umowie jest to zapisane dokładnie tak " Najemca zobowiązuje się pokrywać całość opłat za wodę, gaz, prąd i wywóz śmieci wg wskazań liczników za miesiąc poprzedni do dnia 5-go następnego miesiąca (wstępna zaliczka w kwocie 100 zł płatna z góry wraz z czynszem)".
Czy to oznacza, że jeśli rachunki za wodę, gaz itd. będą większe niż 100 zł msc to będę musiała dopłacać? W umowie nic nie ma na ten temat, właściciel też nic nie wspominał.

Jeżeli masz w umowie " Najemca zobowiązuje się pokrywać całość opłat za wodę, gaz, prąd i wywóz śmieci wg wskazań liczników" to znaczy ze jak rachunki bądą na 1000 zeta to ty płacisz. Czemu na całość? sama tam mieszkasz? wynajmujesz mieszkanie czy pokój?

Wynajmuję pokój, dom jest cały pod wynajem. Na moim piętrze mieszka jeszcze 3 osoby. Teraz to mnie przestraszyłaś.

Pamiętam, że pytałam o to właściciela i powiedział, że on ustalił kwotę w wysokości 100 zł na miesiąc, bo sobie obliczył i tyle to mniej więcej wychodzi na osobę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-06 19:11 przez olka0106.

Najpewniej będzie tak, że jak opłaty będą wyższe, to właściciel równo podzieli nadwyżkę między lokatorów i będziesz musiała tyle dopłacić. Ale umowę podpisałaś słabą, bo z niej wynika, że mogliby żądać od Ciebie całości.

umowa słaba- nie wiem czy bym się na to zgodziła bo nawet jeśli będziesz oszczędzać a ktoś z innego pokoju będzie lał wodę całą dobę to zapłacicie po równo podczas rozliczenia. W umowie masz jasno napisane, że opłacasz całość- więc jeszcze gorzej:) czekaj na pierwsze rozliczenie- a później renegocjuj umowę żeby nie bidniało tam zapisu i całości:P

Cytat
YesNoMaybe
umowa słaba- nie wiem czy bym się na to zgodziła bo nawet jeśli będziesz oszczędzać a ktoś z innego pokoju będzie lał wodę całą dobę to zapłacicie po równo podczas rozliczenia. W umowie masz jasno napisane, że opłacasz całość- więc jeszcze gorzej:) czekaj na pierwsze rozliczenie- a później renegocjuj umowę żeby nie bidniało tam zapisu i całości:P
no tez tak myślę.

Umowa jest taka a nie inna powinnaś mieć inaczej sprecyzowaną umowę.
Gdyby to był wynajem domu lub mieszkania na jedną osobe to tak .
tu nic nie zrobisz wszystko jest dzielone wspólnie najlepiej gdybyś sama wynajmowała mieszkanie a nie pokój.

Ale zawsze tak jest, że rachunki są dzielone równo pomiędzy lokatorów, niezależnie od tego, że jeden zużywa mniej, a drugi więcej. A na mieszkanie samemu mnie nie stać. W każdym razie moi współlokatorzy bardzo rzadko przebywają w mieszkaniu, a czasem w ogóle ich nie ma przez parę dni, więc wątpię aby zużywali dużo prądu czy wody.
Pytanie czy myślicie, że będzie duża dopłata za parę miesięcy? Każdy płaci po 100 zł miesięcznie zaliczki za media. A ogrzewanie jest gazowe, więc pewnie dużo kosztuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-07 11:20 przez olka0106.

kuźwa, gdzie taki drogi wynajem za pokój>

Cytat
olka0106
Ale zawsze tak jest, że rachunki są dzielone równo pomiędzy lokatorów, niezależnie od tego, że jeden zużywa mniej, a drugi więcej. A na mieszkanie samemu mnie nie stać. W każdym razie moi współlokatorzy bardzo rzadko przebywają w mieszkaniu, a czasem w ogóle ich nie ma przez parę dni, więc wątpię aby zużywali dużo prądu czy wody.
Pytanie czy myślicie, że będzie duża dopłata za parę miesięcy? Każdy płaci po 100 zł miesięcznie zaliczki za media. A ogrzewanie jest gazowe, więc pewnie dużo kosztuje.
dziewczyno , to ile ty płacisz ile was tam jest ?
znajoma wynajmuje mieszkanie całość kosztuje około 1300 zł w tym jest czynsz remonty gaz i swiatło .
jeśli wypali więcej to wtedy sie rozlicza za pół roku swiatło a gaz za rok .
cos mi tu dziwnie jest po co brać ryczałt z góry ?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

wychodzi na to ze powiedzmy za te opłaty wychodzi około 300 zł dlatego płacicie po 100zł jezeli wyjdzie wiecej niz 300 zł to pewnie ta kwote tez podzieli na 3

Cytat
lola17xD
wychodzi na to ze powiedzmy za te opłaty wychodzi około 300 zł dlatego płacicie po 100zł jezeli wyjdzie wiecej niz 300 zł to pewnie ta kwote tez podzieli na 3
przeciez oprócz tej kwoty płacisz za wynajęcie jakąś kwotę +opłaty

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

Cytat
banach

wychodzi na to ze powiedzmy za te opłaty wychodzi około 300 zł dlatego płacicie po 100zł jezeli wyjdzie wiecej niz 300 zł to pewnie ta kwote tez podzieli na 3 przeciez oprócz tej kwoty płacisz za wynajęcie jakąś kwotę +opłaty


Tak, kwota wynajmu + media tyle ile wychodzi za media na wszystkich lokatorów

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przykładowy cennik pozycjonowania?