Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Sypialnia tapeta

godzinę temu

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 10:15:05

Cytat
agata74
no cóz ludzie którzy sie wysmiewaja tylko sobie robia krzywde, wracajac do tematu z ludzmi jest jak na tym zdjęciu dodam od siebie tez kiedys byłam sceptykiem ale od kad mam dczynienia ze swiatem niewidzalnym to juz nim nie jestem. wracajac do tematu z ludzmi jest jak na tym zdjęciu wiara nie polega na tym by wszyscy mieli takie samo zdanie i widzieli to samo bo kazdy jest inny inaczej czuje i inaczej wdzi na co innego zwraca uwage. W polsce coraz wiecej ludzi interesuje sie tymi tematami i budzi sie z letargu mnie to bardzo cieszy bo to oznacza ze człowiekowi nie wystarcza juz kierat niewolniczy a szuka czegos wiecej. @czarownicaao zapraszam na priva jak ktos che cos wiedziec wiecej to tez zapraszam ;)

Logiczną sprawą jest Agatko,że forum jest dla wszystkich i każdy może wyrazić własne zdanie.Wiadomo,że zdania mogą być różne.Każdy ma swój punkt widzenia i ma prawo Go przedstawić.Nie twierdzę,ze wszyscy muszą wierzyć w świat nadprzyrodzony.Zadałam pytanie,które dotyczy wyrazenia zdania,a wiadomo,że jedni są racjonalistami,a inni wierzą takim obdarzonym ludziom,co nie znaczy,ze osoby wierzące w takie rzeczy są gorsze.Brakuje tolerancji w tym wątku.(i na forum)
Jedni wierzą,inni mają prawo do sceptycznego podejścia.
Ja wierzę w takie rzeczy i dla mnie akurat tacy ludzie są ciekawi.
Dla innych mogą być "dziwni".

Dziękuję Ci za zaproszenie.To bardzo miłe z Twojej strony.Rozmowy z tobą są prawdziwą przyjemnością.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 10:36:14

Cytat
agata74
na to pytanie nikt Ci nie odpowie jedynie musiałabys spotkac te dziewczynę która spotkała czarownice i jej bezposrednio zapytac. a czy to takie wazne dlaczego ten człowiek a nie inny? wazne jest to jaki efekt wywoła. ...

Ważne jaki człowiek, bo jaki kaliber człowieka to takie efekty, tak myślę. Jeśli nawet coś do niego powróci to znajdzie sobie podobnych i będzie przerabiać na swoją nutę ...

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 10:47:37

Cytat
malmie
Cytat
agata74
na to pytanie nikt Ci nie odpowie jedynie musiałabys spotkac te dziewczynę która spotkała czarownice i jej bezposrednio zapytac. a czy to takie wazne dlaczego ten człowiek a nie inny? wazne jest to jaki efekt wywoła. ...

Ważne jaki człowiek, bo jaki kaliber człowieka to takie efekty, tak myślę. Jeśli nawet coś do niego powróci to znajdzie sobie podobnych i będzie przerabiać na swoją nutę ...
Rozumiem że Twoje odczucia sa takie ze ktos kto posiada jakis tam dar chce przerobic na swoja nute innych ? Jest cos takiego jak wolna wola i to TY decydujesz co zrobisz, z dana informacja jaką Ci taka soba przekazała. możesz ja zignorowac, mozesz zaprzeczyc, mozesz tez przemyslec i wyciagnac wnioski. Tak jak pisałam medium z long island podchodzi na ulicy do obcych ludzi i przekazuje im wiadomosci z tamtego swiata reakcja ludzi jest rózna ale i tak efekt na koncu jest taki ze ci ludzie których ona kompletnie nie zna po takich wiadomosciach odczuwaja ulge. wszechswiat generalnie dazy do równowagi, harmonii i miłosci

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 11:13:25

@agata74
Tak. Kaliber człowieka ważny zwłaszcza jeśli posiada umiejętności wpływu na innych np. sekty, wizje końca świata podczas, których ludzie jak te owce idą i beczą, ale idą. Wolna wola każdemu dana i z tego wychodzi, by ją doskonalić zanim się człowiek weźmie za poznawanie innych światów. Ulgę odczuwają ci ludzie z którym to medium się spotkało czyli niewielki ułamek ludzkości o których jest odcinek serialu.

Cytat
agata74
... Tak jak pisałam medium z long island podchodzi na ulicy do obcych ludzi i przekazuje im wiadomosci z tamtego swiata reakcja ludzi jest rózna ... [/b]
Ciekawe czy Ci ludzie wyrazili na zgodę, ale pewnie tak, bo jeszcze telewizja kręci.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-08 11:23 przez malmie.

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 12:19:44

Można być realistą, stąpać twardo po ziemi i odczuwać czy doświadczać różnych zjawisk, nie jest nigdzie powiedziane że ralista jest przeciwny takim sprawom, wprost przeciwnie raczej chce zrozumieć dlaczego tak się dzieje i co to oznacza. W wątku jak widać realista oznacza niedowiarek, oprócz Agaty nikt nie potrafi głębiej wytłumaczyć sedna czy sensu tematu, przytrafiło się i tyle ale co jak i dlaczego to już problem, malmie pyta i czeka na wyjaśnienie...nie potrafię dać istotnej odpowiedzi to lecą oskrżenia o mącenie w wątku, i to ma być wyjaśnienie co jak i dlaczego:) różnych rzeczy doświadczamy w życiu, widziałam kobietę którą oskarżano o rzucanie uroków, znałam w szkole dziewczynę która potrafiła palcami wskazującymi dwóch rąk unieśc krzesło z siedzącą na nim koleżanką,itd...więc zdarzają się rzeczy które dla zwykłego człowieka mogą być niezrozumiałe ale nie dziwne, realista z natury wyjaśnia co i dlaczego i sceptycznie podchodzi do tematu chcąc zrozumieć o co tu chodzi, więc odbieranie tego jako atak jest zwyczajnie niezrozumiałe i śmieszne.

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 14:06:42

Moja babcia miała prorocze sny i zawsze nas ostrzegała zebyśmy na siebie uważali. tej nocy której zmarł jej mąż śniło jej się że go przygniata samochód (zmarł na zawał, ale nie o to chodzi). A jak mój tata miał niegrożny wypadek na rowrze to wczesniej jej się śniło że jechał na rowerze bez kół. Takie nie wprost ale miała jakies takie przeczucia.

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 15:38:38

Cytat
malmie
@agata74
Tak. Kaliber człowieka ważny zwłaszcza jeśli posiada umiejętności wpływu na innych np. sekty, wizje końca świata podczas, których ludzie jak te owce idą i beczą, ale idą. Wolna wola każdemu dana i z tego wychodzi, by ją doskonalić zanim się człowiek weźmie za poznawanie innych światów. Ulgę odczuwają ci ludzie z którym to medium się spotkało czyli niewielki ułamek ludzkości o których jest odcinek serialu.

Cytat
agata74
... Tak jak pisałam medium z long island podchodzi na ulicy do obcych ludzi i przekazuje im wiadomosci z tamtego swiata reakcja ludzi jest rózna ... [/b]
Ciekawe czy Ci ludzie wyrazili na zgodę, ale pewnie tak, bo jeszcze telewizja kręci.
to czy mamy podatnosc na sugestie innych zalezy od nas samych. Sekty nie działaja w dobrej wierze tylko maja za zadanie zmanipulowac człowiekiem i pozbawic go tej wolnej woli nic innego jak tzw. pranie mózgu. popatrz na Chrystusa on nie manipulował a porwał tłumy, to samo robił Groening. Wizje końca swiata no cóz są tylko wizjami i tez zalezy od nas czy sie sprawdza czy nie , a ze przyszłosc tworzymy w tu i teraz to czesto one sie nie sprawdzaja. Jest tez cos takiego jak przepowiednia samospełniajaca sie czyli– zjawisko polegające na tym, że określone oczekiwania w stosunku do pewnych zachowań lub zdarzeń wpływają na te zachowania lub zdarzenia w sposób, który powoduje spełnienie oczekiwań. i ta ostatnia najczesciej wystepuje po wizytach u wrózek ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-08 16:14 przez agata74.

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 18:17:54

dziwne sprawy tu dziewczyny opisujecie;
Ja napisałam sytuacje które sie zdarzyły a nie jakieś sekty i pójście do wróżki .
nie napisałam że jestem ważniejsza od was i że wszystko wiem najlepiej .
dlaczego nie piszecie konkretnie o kogo chodzi kto was tak atakuje w tej szafie .
Miałyśmy pisać o medium o ludziach obdarzonych talentami a nie jakieś ble ble,,,.
Nie interesuje mnie wizja końca świata nie chcę wchodzić w jakieś pisma czytadła na ten temat bo po co ??

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 18:41:21

Cytat
banach
dziwne sprawy tu dziewczyny opisujecie;
Ja napisałam sytuacje które sie zdarzyły a nie jakieś sekty i pójście do wróżki .
nie napisałam że jestem ważniejsza od was i że wszystko wiem najlepiej .
dlaczego nie piszecie konkretnie o kogo chodzi kto was tak atakuje w tej szafie .
Miałyśmy pisać o medium o ludziach obdarzonych talentami a nie jakieś ble ble,,,.
Nie interesuje mnie wizja końca świata nie chcę wchodzić w jakieś pisma czytadła na ten temat bo po co ??

Za wszelką cenę próbuje się udowodnić,ze wątek jest głupi,a czarownicaao jeszcze głubsza,bo nie dość,że nie wiadomo po co pisze o takich bzdurach,to nie potrafi dyskutować.Temat całkowicie odbiegł od sedna i poszedł kompletnie w drugą stronę.Nie to miałam na myśli i podzielam Twoją opinię,bo zrozumiałaś sam sens wątku.
Ale teraz trzeba tu popisać choćby połowę "Pisma Świętego",bo przecież sekty też mogą nabijać bzdury do głowy.
Mi osobiście brakuje słów na te dyskusje i te zadymy.

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 18:43:20

Cytat
czarownicaao
Cytat
banach
dziwne sprawy tu dziewczyny opisujecie;
Ja napisałam sytuacje które sie zdarzyły a nie jakieś sekty i pójście do wróżki .
nie napisałam że jestem ważniejsza od was i że wszystko wiem najlepiej .
dlaczego nie piszecie konkretnie o kogo chodzi kto was tak atakuje w tej szafie .
Miałyśmy pisać o medium o ludziach obdarzonych talentami a nie jakieś ble ble,,,.
Nie interesuje mnie wizja końca świata nie chcę wchodzić w jakieś pisma czytadła na ten temat bo po co ??

Za wszelką cenę próbuje się udowodnić,ze wątek jest głupi,a czarownicaao jeszcze głubsza,bo nie dość,że nie wiadomo po co pisze o takich bzdurach,to nie potrafi dyskutować.Temat całkowicie odbiegł od sedna i poszedł kompletnie w drugą stronę.Nie to miałam na myśli i podzielam Twoją opinię,bo zrozumiałaś sam sens wątku.
Ale teraz trzeba tu popisać choćby połowę "Pisma Świętego",bo przecież sekty też mogą nabijać bzdury do głowy.
Mi osobiście brakuje słów na te dyskusje i te zadymy.
no właśniehi

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 19:04:06

Cytat
CzerwoneUsta
Można być realistą, stąpać twardo po ziemi i odczuwać czy doświadczać różnych zjawisk, nie jest nigdzie powiedziane że ralista jest przeciwny takim sprawom, wprost przeciwnie raczej chce zrozumieć dlaczego tak się dzieje i co to oznacza. W wątku jak widać realista oznacza niedowiarek, oprócz Agaty nikt nie potrafi głębiej wytłumaczyć sedna czy sensu tematu, przytrafiło się i tyle ale co jak i dlaczego to już problem, malmie pyta i czeka na wyjaśnienie...nie potrafię dać istotnej odpowiedzi to lecą oskrżenia o mącenie w wątku, i to ma być wyjaśnienie co jak i dlaczego:) różnych rzeczy doświadczamy w życiu, widziałam kobietę którą oskarżano o rzucanie uroków, znałam w szkole dziewczynę która potrafiła palcami wskazującymi dwóch rąk unieśc krzesło z siedzącą na nim koleżanką,itd...więc zdarzają się rzeczy które dla zwykłego człowieka mogą być niezrozumiałe ale nie dziwne, realista z natury wyjaśnia co i dlaczego i sceptycznie podchodzi do tematu chcąc zrozumieć o co tu chodzi, więc odbieranie tego jako atak jest zwyczajnie niezrozumiałe i śmieszne.

Nie sądzę,żeby realista wierzył w duchy i sprawy nadprzyrodzone.Raczej próbuje realnie dojść z czego wynikają określone zmiany-od strony naukowej-nie psychologicznej.
Malmie nie pyta,ale narzuca swoje zdanie i obie próbujecie uparcie zakrzyczeć wszystkich,a inne odpowiedzi nie są przez Was w ogóle dopuszczane do głosu.
Sens tematu na pewno nie dotyczy sekt i innych dyrdymałów.
Mącenie jest i będzie.Już do tego przywykłam.Ono jest w każdym prawie wątku-bez róznicy,czy temat dotyczy szkolnego autobusu,duchów,czy innych rzeczy.Zawsze jest veto i ma być tak,a nie inaczej.Zawsze jest awantura i odwracanie kota ogonem.
Podniesienie koleżanki siedzącej na krześle tylko palcami rąk jest jak najbardziej dziwne.Widziałaś kiedyś,żeby zwykli ludzie to robili?Nie wydaje Ci się to co najmniej ciekawe i nie jest to nadnaturalne?Dla mnie jest cholernie dziwne.O to chodzi w tym wątku,a nie o jakieś pierdoły wyssane z palca i dołożone do pieca.
Pytanie mnie "dlaczego" jest co najmniej głupie.Ja po prostu wierzę w moc nadprzyrodzoną danej osoby,a z jakiego powodu i w jaki sposób ta osoba posiadła ten dar,to już zostawiam naukowcom.Po co więc te ciągłe drążenie i pytania mnie o sens mojej wiary w duchy i naciskanie w celu wyjaśnienia tych zjawisk?
Naukowcy mają odwieczny dylemat,a tu uparcie oczekujecie wykładu o rzeczach nadprzyrodzonych,bo jesteście sceptyczne.
Nie wierzysz,to sobie nie wierz-ja wierzę,a ludzie obdarzeni takimi darami są dla mnie ciekawi.Napewno takie zachowania i przepowiednie nie należą do zwyczajnych.

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 19:56:36

Zgodzę się z tobą tylko w jednym, są osoby i zjawiska których zwykły kowalski nie zrozumie, dlatego książki tematyczne są dostępne dla każdego, jeżeli czegoś nie rozumiem a chcę to zrozumieć biorę książkę i czytam, wszystko jest obszernie opisane łącznie z przedstawionymi przykładami i na podstawie autentycznych zdarzeń. Nie czuję potrzeby opisywać tego na forum ponieważ znowu będzie jakieś "ale" i pretensje dlaczego jest tak a nie inaczej i pretensje o nic, Agata podała ci naprawdę interesujące materiały na temat, wystarczy zapoznać się i dużo spraw zrozumiesz, większość osób w taki sposób zaspakaja ciekawośc i masz tego przykłady w wątku, ludzie czytają właśnie po to żeby dowiedzieć się co może być przyczyną takich zdarzeń i nie chodzi tu o "wierzysz niewierzysz", to są twoje wnioski wynikające z tego czego nie zrozumiałaś. Takie sprawy istnieją od wieków, ja czytałam o tym już w szkole, dowiedziałam się wszyskiego co mnie interesowało i dlatego jestem otwarta na takie sprawy, dla mnie to nic nadzwyczajnego i tak traktuję temat, naprawdę polecam materiały o których wspomina Agata, pomogą ci zrozumieć niektóre sprawy, w internecie również można znależć informacje, tylko nie fora gdzie więcej fikcji nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 20:12:35

Nie wiecie co dzisiaj mi się przytrafiło, Kryśka mi ciastko z wróżbą przyniosła i powiedziała, że zaczyna zgłębiać tajemnice snów, a to co w tym ciastku jest mi przepowiada jako przyszłość i teraz chyba będę czekała działając, żeby się to spełniło, bo fajna przepowiednia. Kryśka zawsze była dziwna, ale teraz bardziej dziwaczała, ale to bardzo ciekawa osoba.

Temat szeroki, a jak chodziło o coś innego to trzeba było napisać w pierwszym poście, a nie teraz jak już dyskusja się wywiązała to mówić, że dyrdymały ...

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 20:14:05

Cytat
CzerwoneUsta
Zgodzę się z tobą tylko w jednym, są osoby i zjawiska których zwykły kowalski nie zrozumie, dlatego książki tematyczne są dostępne dla każdego, jeżeli czegoś nie rozumiem a chcę to zrozumieć biorę książkę i czytam, wszystko jest obszernie opisane łącznie z przedstawionymi przykładami i na podstawie autentycznych zdarzeń. Nie czuję potrzeby opisywać tego na forum ponieważ znowu będzie jakieś "ale" i pretensje dlaczego jest tak a nie inaczej i pretensje o nic, Agata podała ci naprawdę interesujące materiały na temat, wystarczy zapoznać się i dużo spraw zrozumiesz, większość osób w taki sposób zaspakaja ciekawośc i masz tego przykłady w wątku, ludzie czytają właśnie po to żeby dowiedzieć się co może być przyczyną takich zdarzeń i nie chodzi tu o "wierzysz niewierzysz", to są twoje wnioski wynikające z tego czego nie zrozumiałaś. Takie sprawy istnieją od wieków, ja czytałam o tym już w szkole, dowiedziałam się wszyskiego co mnie interesowało i dlatego jestem otwarta na takie sprawy, dla mnie to nic nadzwyczajnego i tak traktuję temat, naprawdę polecam materiały o których wspomina Agata, pomogą ci zrozumieć niektóre sprawy, w internecie również można znależć informacje, tylko nie fora gdzie więcej fikcji nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością.

Kobieto jeżeli nie czujesz potrzeby wypowiadania się na ten temat to po co piszesz w tym wątku.
Jeśli Cię ten temat nie interesuje to porostu tu nie zaglądaj i tyle w temacie.
Zamiast jeździć po innych i sugerować że głupie wątki zakładają, nie zaglądaj na ten wątek.
Wątek jest po to żeby dziewczyny wypowiedziała się o swoich doświadczeniach.
Ty już powiedziałaś co o tym myślisz więc daj już spokój i idź do innego wątku.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

"Dziwni" ludzie

08 wrz 2017 - 21:38:16

Przypominam o zachowaniu kultury wypowiedzi. Forum jest dostępne dla ogółu Użytkowników, którzy w wątkach mogą się wypowiadać dowolną ilość razy, chyba że Regulamin stanowi inaczej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pogadajmy o snach...