Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Sklep internetowy

22 minut temu

Biznes

26 minut temu

tabernakula sklep

46 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komornik a windykator

06 wrz 2017 - 00:52:11

Hej, może mi któraś wyjaśnić czym dokładnie różni się komornik od windykatora, jakie obaj mają prawa w stosunku do dłużnika i czy mogę temu https://www.aif.com.pl/odszkodowania/komornikowi przekazać sprawę z pominięciem windyka?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-10 23:39 przez zaninca.

Komornik a windykator

06 wrz 2017 - 10:06:09

Windykator to przedstawiciel firmy windykacyjnej. Korzystają z nich najczęściej duże firmy, którym nie chce się bawić w samodzielne egzekwowanie swoich długów. Sprzedają wówczas firmie windykacyjnej długi (nawet te przedawnione) i mają pewną kasę w kieszeni, a windykator bawi się w odzyskiwanie długów.

Komornik to praktycznie urzędnik państwowy, który prowadzi egzekucję w oparciu o tytuły wykonawcze czyli nakazy zapłaty, wyroki, postanowienia opatrzone klauzulą wykonalności. Komornik może zająć konto bankowe, część wynagrodzenia za pracę, ruchomości, nieruchomości itp. Firma windykacyjna co najwyżej może zamęczyć dłużnika telefonami, mailami, a ostatecznie ewentualnie może go wpisać do KRD, co spowoduje, że dłużnik będzie miał w przyszłości problem z uzyskaniem kredytu, sprzętu na raty, zawarciem umowy w telefonii itp.

Tak więc oczywiście jeżeli dysponujesz tytułem wykonawczym, to możesz prosto udać się do komornika, jednak bez tytułu wykonawczego, możesz na własną rękę dłużnikowi pisać wezwania do zapłaty, zatrudnić do tego np. adwokata albo zlecić to firmie windykacyjnej.

Komornik a windykator

12 paź 2022 - 13:28:18

Sama dokładnie nie wiedziałam xD żaden artykuł mi tego nie ułatwiał, mam wrażenie, że ludzie nie wiedzą co piszą. Dopiero jakiś blog kancelarii prawnej: http://komornik-wojnowski.pl/czy-komornik-i-windykator-to-ta-sama-osoba/ mi wyjaśnił, czy komornik i windykator to ta sama osoba. Spoiler alert: Nie, to dwie różne osoby.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-10-12 13:28 przez AparycjaPro.

Komornik a windykator

02 sty 2023 - 12:51:26

Warto też wiedzieć że istnieje coś takiego jak antywindykacja, jest to usługa prawnicza, która chroni nasz majątek przed komornikiem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

"Dziwni" ludzie