Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

26 cze 2017 - 22:57:51

Cytat
kiziakicia
Tak, ale nie zrozummy się źle. Zasypywanie dzieci gadżetami by zagłuszywć własne sumienie, to jedno, a danie dziecku gadżetu (w miarę możliwości finansowych)by było "na poziomie" (fatalnie przmi), to dwie inne sprawy. Chodzi mi o to,że nikt nie lubi być inny bo zwyczajnie źle się czuje
no własnie teraz jest tendencja im bardziej inny tym lepiej klonowatosc jest juz passe ;)skoro masz finanse na srajtfona to kup tylko musisz liczyc sie z tym że dzieci nie dbaja tak o telefony i czesto gesto ekrany sa popekane bo upadnie lub ktoś plecakiem szkolnym rzuci. ja w swojej starej pracy miałam mładą ekipe i kilkoro z nich zmieniało co poł roku telefon na bardziej modny co mnie smieszyło bo jesli ktos swoje ego dowarosciowuje w tak niski sposób i przy tym jeszcze uwaza sie za lepszego to masakra. Konsumcjonizm osiagnał szczyt swoich mozliwosci i jesli on bardzej panuje nad nami niz my nad nim to juz jest bardzo źle

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

27 cze 2017 - 12:26:46

@banach dzięki za poparcie :) rozumiemy się :)

@czarownicaao odnoszę się do tego, że nie do końca się rozumiemy teraz i w związku z tym myślę, że granica między zapewnienie dziecku prezentu od tak, bo mogę, a daniem mu telefonu bo grupa rówieśników (pośrednio) to wymusza, jest bardzo cienka. nie wiadomo do końca co jest czy... dlatego zazwyczaj rozmowa o telefonach dla dzieci jest tak burzliwa :)

@agata74 nie mam nic do zmian telefonów. jeśli ktoś się tym dowartościowuje, to spoko, stać go itd. najgorzej jeśli zadziera wtedy nosa i odbija się to na innych, np. gardząc nimi. nie lubię tego
a co do dzieci, to prawda, raczej szybko zniszczą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-27 12:33 przez kiziakicia.

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

27 cze 2017 - 12:54:02

Cytat
kiziakicia
nie mam nic do zmian telefonów. jeśli ktoś się tym dowartościowuje, to spoko, stać go itd.

Jasne.Ok.
Tylko jeśli dziecku kupuje się super wypasiony,
nowoczesny telefon (co pół roku),bo rodzica stać...,
a czemu nie...i co to kogo obchodzi...?
W tym momencie jest to tylko szkodzenie temu dziecku,psucie Go
i jest to kompletnie niepedagogiczne.
A później inni robią to samo,bo "grupa rówieśników (pośrednio) to wymusza".
Ewidentna wina rodziców.

I nie chodzi tu o prezenty,ale o przyzwyczajenie dziecka,że wszystko jest gotowe,podane na tacy i wystarczy wymusić,żeby osiągnąć.
Chce mieć super telefon-bardzo proszę.Choćby roznoszenie ulotek przez wakacje (w przypadku młodzieży) i zamożność rodziców nie powinna mieć tu znaczenia.Chodzi o wpojenie pewnych wartości i szacunku do pieniądza.
W całości popieram wypowiedzi @agata74 .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-27 13:03 przez czarownicaao.

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

04 lip 2017 - 12:34:38

moim zdaniem telefon spoko, nawet smartfon ok, ale nie jakiś za 2000 zł :D

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

05 lip 2017 - 11:30:49

Szczerze mówiąc, to kompletnie się na tym nie znam. Dlatego nie jestem w stanie pomóc...

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

07 lip 2017 - 13:53:25

Cytat
czarownicaao
Cytat
kiziakicia
nie mam nic do zmian telefonów. jeśli ktoś się tym dowartościowuje, to spoko, stać go itd.

Jasne.Ok.
Tylko jeśli dziecku kupuje się super wypasiony,
nowoczesny telefon (co pół roku),bo rodzica stać...,
a czemu nie...i co to kogo obchodzi...?
W tym momencie jest to tylko szkodzenie temu dziecku,psucie Go
i jest to kompletnie niepedagogiczne.
A później inni robią to samo,bo "grupa rówieśników (pośrednio) to wymusza".
Ewidentna wina rodziców.

I nie chodzi tu o prezenty,ale o przyzwyczajenie dziecka,że wszystko jest gotowe,podane na tacy i wystarczy wymusić,żeby osiągnąć.
Chce mieć super telefon-bardzo proszę.Choćby roznoszenie ulotek przez wakacje (w przypadku młodzieży) i zamożność rodziców nie powinna mieć tu znaczenia.Chodzi o wpojenie pewnych wartości i szacunku do pieniądza.
W całości popieram wypowiedzi @agata74 .

Nie, nie... Kochana, nie mówię już o takiej skrajnośći... szczerze mówiąc tego nie dpouszczam, żeby co chwila telefon dziecku zmieniać. Znalazłam taki informatorz telefonami dla dzieci http://bit.ly/2tTTLo7 , może tym się zainspiruję.
W tym temacie trzeba naprawdę bardzo to rozważyć, żeby nie zepsuć dziecka

Cytat
Alaneszka
moim zdaniem telefon spoko, nawet smartfon ok, ale nie jakiś za 2000 zł :D

Wszystko z głową oczywiście! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-07 13:54 przez kiziakicia.

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

30 sie 2017 - 18:40:55

tak powinno mieć brawo

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

08 wrz 2017 - 14:10:10

To zalezy nie tyle od wieku co od dojrzałości tego dziecka. Mój syn jest w 6 klasie i ma telefon, ale ma przykazane że nie bawi się nim ani na lekcji ani na przerwie. Nosi żeby w razie czego zadzwonic że zostaje na jakies kółko albo idzie do kolegi albo żeby po niego przyjechać bo coś.. Ale ma kolegów którzy sie chwalą smartfonami na lekcji i sypią sie uwagi.

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

04 paź 2017 - 16:15:04

Nie mam jakoś specjalnie obszernej wiedzy w tym obszarze tematycznym. Dlatego też lepiej, żebym nie doradzał...

Telefon dla dziecka - tak czy nie?

05 paź 2017 - 12:07:25

Kupiłabym dziecku jeżeli naprawdę byłaby taka potrzeba. Moja bratowa synowi 9 letniemu kupiła jedną z prostszych Nokii po to aby mógł zadzwonić np jak kończy trening żeby go odebrać itd. Na pewno odpuściłabym sobie smartfona za dużą kasę z dużą ilością bajerów. Aczkolwiek fajna jest opcja śledzenia ddziecka- rodzic może widzieć jego lokalizację na mapach google. Tylko tu pewnie trzeba cos lepszego..

a ta nokia to chyba cos takiego..

https://www.morele.net/telefon-komorkowy-nokia-130-czarny-dualsim-666081/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-05 12:08 przez pijaczka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Popularna biżuteria