Obecnie rozmawiamy o:

lody do gastronomi

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oszustwa na portalach sprzedażowych

01 maj 2017 - 20:37:40

Cytat
CzerwoneUsta
Kiedyś po takim zdarzeniu na szafie, dostałam list o spadku i bogactwie, jakieś tam bzdury, i żeby to otrzymać trzeba zrobić przelew żeby to ruszyło...i do tego im są potrzebne nasze dane, to dopiero pomysł, może ktoś naiwny i łatwowierny stracił w ten sposób pieniądze, oszustów i naciągaczy pełno, warto być czujnym:)
WOW, aż trudno mi uwierzyć, że ktoś mógłby się na coś takiego nabrać... No ale oszuści słyną z bujnej wyobraźni, i skoro wciąż działają, to chyba czasami (niestety) ich sposoby się sprawdzają :(

Oszustwa na portalach sprzedażowych

01 maj 2017 - 20:54:42

Cytat
DaChoice
Cytat
kukingaku
Czy napisanie dziękuje nie biorę to tak dużo kosztuje?
Nie wiem, może zbyt wiele wymagam.
Też tego nie lubie, dlatego jak ktoś mi pisze, że jednak nie bierze przedmiotu, to nawet wysyłam mu wiadomość z podziękowaniem, że o tym poinformował, bo przynajmniej wtedy wiem, na czym stoję i że przedmiot nie jest juz zarezerwowany. A gdy ktoś rezygnuje bez słowa, to jest po prostu nie fair.
Też tak robię ale niestety rzadko mam okazję.

Oszustwa na portalach sprzedażowych

01 maj 2017 - 21:06:40

Cytat
DaChoice
Cytat
CzerwoneUsta
Kiedyś po takim zdarzeniu na szafie, dostałam list o spadku i bogactwie, jakieś tam bzdury, i żeby to otrzymać trzeba zrobić przelew żeby to ruszyło...i do tego im są potrzebne nasze dane, to dopiero pomysł, może ktoś naiwny i łatwowierny stracił w ten sposób pieniądze, oszustów i naciągaczy pełno, warto być czujnym:)
WOW, aż trudno mi uwierzyć, że ktoś mógłby się na coś takiego nabrać... No ale oszuści słyną z bujnej wyobraźni, i skoro wciąż działają, to chyba czasami (niestety) ich sposoby się sprawdzają :(
Mam nadzieję że ludzie są już mądrzejsi, tyle co się słyszy o przekrętach, i co jeden to lepszy.

Oszustwa na portalach sprzedażowych

01 maj 2017 - 21:38:29

Cytat
kukingaku
Cytat
agata74
Cytat
kukingaku
Tak się jeszcze zastanawiam czy coś nam grozi skoro podajemy wszystkie dane i numer konta.
chyba nie za duzo ci grozi podajac te dane jedynie przy podaniu telefonu beda cie nekac z jakimis promcjami czy kartami kredytowymi, gdybys podała pesel no to juz wiekszy problem a tak nikt niczego nie wykoorzysta z tych danych
Dzięki za odpowiedź. Zaczęło mnie to zastanawiać dla czego ostatnio mam takie sytuacje, że ludzie chcą dane do przelewu a jak proszę o dane do wysyłki to już nie podadzą. Trochę to też irytujące, zwłaszcza gdy kilka dni po podaniu danych ktoś inny chce kupić a tamta osoba milczy.
Sama nie raz kupuję przez Internet i też mi się zdążyło zmienić zdanie ale wtedy piszę, że bardzo przepraszam.
Czy napisanie dziękuje nie biorę to tak dużo kosztuje?
Nie wiem, może zbyt wiele wymagam.
tak jak któras pisała osoby pseudo kupujace czyli klikajace kup i potem cisza to najczesciej osoby które myslą ze im sie wysle przedmiot zanim pieniadze zaksieguja sie na koncie licza na kogos o małym rozumku kto da sie złapac.

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 00:05:32

Już teraz, to raczej nie ma aż tak naiwnych, żeby wysłać przed wpłatą, ale te co tak kombinowały to dalej szukają okazji:)

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 00:55:08

Cytat
CzerwoneUsta
Już teraz, to raczej nie ma aż tak naiwnych, żeby wysłać przed wpłatą, ale te co tak kombinowały to dalej szukają okazji:)
łatwowriernych jest duzo mniej ale i metody wyłudzania sie zmienija ja pamietam tu na szafie ( bom dinozaur szafowy) wyłudzenia typu ze kupujaca próbowała wcisnąc bajeczke ze przedmiot ktory otrzymała to nie ten sam ze zdjęc. Laski takie wrzucały fiotki starych poniszczonych łaszków ze nimy takie otrzymały. ja pamietam takie akcje gdzie dziewczyna otrzymałą tunikę z wymiocinami zaschnietymi, spodnie z plamami od okresu, spodnie z plamami spermy itp. tego było multum bo to był taki wysyp naciagaczek teraz sie to uspokoiło. Pamietam akcje na 2 portalach jednoczesnie gdzie laska brała na litosc i prosiła o pomoc bo ma ciezka sytuacje materialna jak sie potem okazało ta kobieta otworzyła lumpeks i sprzedawała ciuchy ktore otrzymała od ludzi naiwnych chcacych pomoc. nie wspomne o wysyłaniu ciuchów przepoconych i smierdzacych. laska wrzucałą bluzke jako nowa nie urzywana po czym w niej chodziła i jak któras sie skusiła to otrzymałą bluzke ale smierdzaca od potu.

a nagminne zarabianie na przesyłkach mówie tu o wysyłach kupujacy płaci za polecony + koperta babelkowa a otrzymuje zwykłym listem w zwykłej kopercie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-02 01:00 przez agata74.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 09:45:41

Cytat
agata74
a nagminne zarabianie na przesyłkach mówie tu o wysyłach kupujacy płaci za polecony + koperta babelkowa a otrzymuje zwykłym listem w zwykłej kopercie

No to jeszcze pół bidy jak otrzyma, a jak nie otrzyma to się musi "napocić", by swojego dojść, no ma takie dodatkowe zajęcie, a chciał sobie tylko kupić ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 09:48:07

Cytat
kukingaku
Cytat
magda_em_90
Rzeczywiście kilka razy w ostatnich miesiącach spotkałam się z tą sytuacją "natychmiastowego" kupna i wyłudzeniem danych, gdy nagle kontakt się urywa. Trzeba być czujnym. Zwykle wtedy podaję okrojoną wersję swoich danych. Bez adresu czy telefonu.
Ja teraz też ale miałam też takie sytuacje że pewna Pani twierdziła że bez pełnych danych przelewu u niej w banku nie da się zrobić.
Bardzo mnie to zdziwiło bo pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją. Oczywiście nie podałam adresu pełnego i kontakt z Panią się zerwał.


W takiej sytuacji w sumie sie nie dziwie, dla mnie osoba która nie chce podać pełnego adresu jest podejrzana..w razie oszustwa na policji trzeba podać adres takiej osoby imię i nazwisko moze nie starczyć ja nie wpłaciłabym osobie która nie chce podać adresu

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 11:44:18

Oj było tego, kupujesz nowy tak wygląda z opisu i zdjęcia a dostajesz coś co odrazu trzeba wyrzucać, wystawiłam kiedyś dużo negatywów, sprawy zgłaszane na policję też były, płacisz a miesiącami nic nie dostajesz i jeszcze się śmieją że nic im nie zrobisz, obrażają i wmawiają że są nietykalne bo policja nie zajmuje sie drobnymi sprawami:)ale jak sam prokurator czy nawet policja odwiedzi takie mądrale to miękną, przepraszają, oddają wszystko:) teraz to już spokojniej, chociaż trafiają się że kupi ponosi i niszczy, i oczywiście chce zwrotu, ale i z takimi można sobie poradzić.

A adres przy rejestracji jest na portalu, z banku dane również mają do weryfikacji i dane z dowodu, więc gdyby coś było nie tak to portal udostępni, a podać osobiście to można "wszystko", ale to temat rzeka:)

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 18:09:40

a ja miałam kiedyś coś takiego babka miała mi zrobić przelew oczywiście numer konta i tytuł przelewu i nazwisko .
a ona mi mówi abym jej podała moje nazwisko imię i adres??
wiec tłumaczę że do przelewu na konto wystarczy tylko numer konta .
Następnie proszę ją o podanie mi adresu gdzie póżniej mam wysłać paczkę i o dziwo patrzę a ta babka podaje mi namiary adres-ul......numer ..... i w nawiasie bank ....myślałam że spadnę ze stołka.
to mnie zastanowiło bardzo dobrze że jej tych danych nie podałam, wiem jakie przekręty w banku można zrobić tym bardziej że w nim pracuje .
więc moja głowa zaczyna intensywnie pracować podałam jej dane jak wysyłałam paczkę na kopercie adres nie mój tylko mojej ciotki .
A nóż widelec mnie sprawdzi i moje konto .

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 18:23:35

Cytat
lola17xD
w razie oszustwa na policji trzeba podać adres takiej osoby imię i nazwisko moze nie starczyć ja nie wpłaciłabym osobie która nie chce podać adresu
Tu akurat się nie zgodzę, nawet gdyby sprzedawca oszust podał zmyślone dane (imię, nazwisko i adres), Policja i tak po numerze konta jest w stanie dotrzeć do prawidziwego właściciela konta. W przypadku zgłoszenia oszustwa, bank ma obowiązek podać Policji prawdziwe dane właściciela konta. Byłam kiedyś świadkiem w tego typu sytuacji, więc tego jestem na 100% pewna.

A wracając do braku wpłaty po podaniu danych do przelewu, wykrakałam, własnie dziś na v...d trafiła mi się kupująca z 20% negatywów za wyłudzanie danych i niepłacenie. Ale udało mi się jej pozbyć, gdy napisała że kupuje, to odpisałam jej coś w rodzaju "ok, to podaj mi od razu dane do wysyłki, ja w odpowiedzi podam dane do przelewu" : D I oczywiście po tym cisza :D

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 18:39:30

Cytat
DaChoice
Cytat
lola17xD
w razie oszustwa na policji trzeba podać adres takiej osoby imię i nazwisko moze nie starczyć ja nie wpłaciłabym osobie która nie chce podać adresu
Tu akurat się nie zgodzę, nawet gdyby sprzedawca oszust podał zmyślone dane (imię, nazwisko i adres), Policja i tak po numerze konta jest w stanie dotrzeć do prawidziwego właściciela konta. W przypadku zgłoszenia oszustwa, bank ma obowiązek podać Policji prawdziwe dane właściciela konta. Byłam kiedyś świadkiem w tego typu sytuacji, więc tego jestem na 100% pewna.

A wracając do braku wpłaty po podaniu danych do przelewu, wykrakałam, własnie dziś na v...d trafiła mi się kupująca z 20% negatywów za wyłudzanie danych i niepłacenie. Ale udało mi się jej pozbyć, gdy napisała że kupuje, to odpisałam jej coś w rodzaju "ok, to podaj mi od razu dane do wysyłki, ja w odpowiedzi podam dane do przelewu" : D I oczywiście po tym cisza :D




oczywiscie przyznaje ci rację ale i tak nie kupiłabym od takiej osoby

swoją drogą przelew mi ostatnio nie doszedł bo w moim nazwisku był błąd dosłownie literówka i został zawieszony nawet nie wrócił na konto nadawcy, w sumie i dobrze jakis znak ze walcza z tym moze przyjdzie taki dzien ze podanie fałszywych danych nie bedzie ,,działało' w praktyce

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 18:42:30

Cytat
lola17xD
swoją drogą przelew mi ostatnio nie doszedł bo w moim nazwisku był błąd dosłownie literówka i został zawieszony nawet nie wrócił na konto nadawcy, w sumie i dobrze jakis znak ze walcza z tym moze przyjdzie taki dzien ze podanie fałszywych danych nie bedzie ,,działało' w praktyce
Ooo, to chyba coś się zmieniło, albo to zależy od banku, bo w moim przypadku też czasem zdarzały się literówki (mam skomlikowane nazwisko, i jeszcze do tego nietypową nazwę ulicy) a zawsze dochodziło :o

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 19:04:57

Cytat
DaChoice
Cytat
lola17xD
swoją drogą przelew mi ostatnio nie doszedł bo w moim nazwisku był błąd dosłownie literówka i został zawieszony nawet nie wrócił na konto nadawcy, w sumie i dobrze jakis znak ze walcza z tym moze przyjdzie taki dzien ze podanie fałszywych danych nie bedzie ,,działało' w praktyce
Ooo, to chyba coś się zmieniło, albo to zależy od banku, bo w moim przypadku też czasem zdarzały się literówki (mam skomlikowane nazwisko, i jeszcze do tego nietypową nazwę ulicy) a zawsze dochodziło :o
W moich to samo, wystarczy jak nr poprawny, sprzedaję żeczy nie tylko swoje, a że nr konta mam wstawiony swój, więc przy transakcji czasami proszę żeby wstawili imię i nazwisko właściciela rzeczy i zawsze dochodzi, ale to sporadycznie jak mam czas sprawdzić kto mi rzecz podrzucił, czasami podaję nr konta właściciela, ale tak to leci na moje...więc najważniejszy jest poprawny numer, ale to może jeszcze zależy od banku:)

Oszustwa na portalach sprzedażowych

02 maj 2017 - 19:24:50

Cytat
DaChoice
własnie dziś na v...d trafiła mi się kupująca z 20% negatywów za wyłudzanie danych i niepłacenie. Ale udało mi się jej pozbyć, gdy napisała że kupuje, to odpisałam jej coś w rodzaju "ok, to podaj mi od razu dane do wysyłki, ja w odpowiedzi podam dane do przelewu" : D I oczywiście po tym cisza :D
Ciąg dalszy: niedługo potem pytanie o ten sam przedmiot, z innego konta (a na tym koncie tylko 1 komentarz, i to od osoby zablokowanej). Laska pyta, czy może zapłacić przy odbiorze, bo ma komornika na koncie... Ale mam dzisiaj dzień uff Przynajmniej szczera :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-02 19:25 przez DaChoice.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Auto zastępcze z OC