Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OSZUSTKA na olx!!

01 lut 2017 - 16:11:18

Kolejna oszustka na olx.Niby ma na sprzedaż ubrania, po tygodniu pisze że dana rzecz w moim przypadku bluzka gdzieś się jej zgubiła i nie może znaleźć po czym patrzę ze ogłoszenie jest nadal widoczne.ale ok zaproponowała zwrot pieniędzy.czekam kolejny tydzień A pieniędzy dalej nie ma.Nie zależy mi już na nich bo na szczęście było tylko 18 zł Ale zależy mi na tym żeby inne osoby nie zostaly oszukane.bo jeśli chociaż kilka osób zrobi przelew 18 zł na jej konto to uzbiera się jej ładna sumka.także OSTRZEGAM!nie wpłacajcie pieniędzy na konto <moderacja, numer konta>

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-01 23:33 przez moderator.

OSZUSTKA na olx!!

01 lut 2017 - 16:46:14

tylko założyłaś konto żeby napisać czyjeś dane hmm

OSZUSTKA na olx!!

01 lut 2017 - 17:02:38

No, takich danych się nie powinno publicznie podawać, mimo wszystko. Choć rozumiem, że zamierzenie było takie, żeby ostrzec innych, ale i tak nie powinno się.

OSZUSTKA na olx!!

01 lut 2017 - 17:10:26

na olx 95% to debile, taka prawda

OSZUSTKA na olx!!

01 lut 2017 - 17:17:11

Cytat
mzap88
na olx 95% to debile, taka prawda
no nie można tak mówić ja też jestem na olx
wypraszam sobie aby na mnie mówić DEBILzły

OSZUSTKA na olx!!

01 lut 2017 - 17:18:44

czy ja kogos personalnie wyzywam ? nie wydaje mi sie...

Po prostu mnie juz szlag boski trafia....
tam gorzej z tymi pseudokupujacymi niz na vinted....

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 09:01:07

zaloz tam drugie konto i zapytaj o bluzke, jesli powie ze dostepna, powiedz ze zglaszasz na policje bo oszukala na poprzednim koncie

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 11:49:24

Na olx więcej oszustów bo karalność zerowa. Olx nie "miesza" się bo to portal gdzie kupuje się i płaci osobiście. Teraz wszyscy kupuja i płacą przez internet a potem afera bo nie wysylaja. Przykre ale prawdziwe ;)

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:13:10

@banach spokojnie miescimy sie w tych 5% ;) i ja tez sprzedaje na olx

Cytat
ModneZegarki2016
Na olx więcej oszustów bo karalność zerowa. Olx nie "miesza" się bo to portal gdzie kupuje się i płaci osobiście. Teraz wszyscy kupuja i płacą przez internet a potem afera bo nie wysylaja. Przykre ale prawdziwe ;)
nie ma nigdzie jak to okresliłas karnosci zerowej tylko jak jz dojdzie do wyłudzenia to takie rzeczy sie zgłasza a nie czeka a samo sie wyjasni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-02 13:14 przez agata74.

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:21:21

@agata74 nie wiem czy kiedykolwiek sprzedałaś coś na olx, ale jeśli tak to na pewno zwróciłaś uwagę na to, że przy podawaniu danych do przelewu wyświetla się pewien komunikat. Jaki? Jeśli jesteś obeznana będziesz wiedzieć jaki, komunikat ten sugeruje wystawienie towaru na innej stronie typu allegro, gdzie transakcja jest bezpiecznie przeprowadzona. Cały ten portal olx umywa ręce od odpowiedzialności. Jedynie policja może coś zdziałać jeśli dojdzie to oszustwa. A czy policja i olx to to samo? Nie. Dlatego nie wydaje mi się, że wyżej wymieniona strona jest w stanie zapobiegać oszustwom, a co lepsze rozwiązywać takie spory :)

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:24:50

Cytat
ModneZegarki2016
@agata74 nie wiem czy kiedykolwiek sprzedałaś coś na olx, ale jeśli tak to na pewno zwróciłaś uwagę na to, że przy podawaniu danych do przelewu wyświetla się pewien komunikat. Jaki? Jeśli jesteś obeznana będziesz wiedzieć jaki, komunikat ten sugeruje wystawienie towaru na innej stronie typu allegro, gdzie transakcja jest bezpiecznie przeprowadzona. Cały ten portal olx umywa ręce od odpowiedzialności. Jedynie policja może coś zdziałać jeśli dojdzie to oszustwa. A czy policja i olx to to samo? Nie. Dlatego nie wydaje mi się, że wyżej wymieniona strona jest w stanie zapobiegać oszustwom, a co lepsze rozwiązywać takie spory :)
wiele raz i kupowałam i sprzedawałam i wiem co jest napisane przy zawieraniu takiej transacji i dla mnie to tez nie problem bo jak ktos chce cos kupic ode mnie a boi sie oszustwa to dana rzecz wystawiam na allegro. Jak ktos nie ma nic do ukrycia i nie oszukuje to nie bedzie robił problemow z zawarciem transakcji tak byy obie strony były zadowolone

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:27:31

@agata74 Ty jesteś uczciwa, nie oszukujesz ludzi. A ile jest osób która za nic mają prawdomówność i uczciwość? Na olx jest masa złodziei i wyłudzaczy pieniędzy. Tego nie da się ukryć...

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:40:29

Cytat
mzap88
na olx 95% to debile, taka prawda

Ja niestety podzielam Twoje zdanie o olx.
Oczywiście absolutnie nie chcę uogólniać i stwierdzać,ze wszyscy są nie w porządku,bo nie jest to prawda.
Jednak mnóstwo ludzi oszukuje i kręci.Ten portal jest tak skonstruowany,że stwarza ku temu ogromne możliwości-zero komentarzy przede wszystkim.
Sama miałam przypadek,gdzie otrzymałam rzeczy opłacając przesyłkę poleconą + koperta bąbelkowa (i to większego gabarytu),a rzeczy przyszły (a jakże!),ale w zwykłej kopercie i listem zwykłym za niecałe 5 zł.
Niby groszowa sprawa,a jednak bardzo nieuczciwe.
Mam uraz do tego portalu i wolę nie ryzykować.
No...chyba,że odbieram osobiście-to jest jakieś rozwiązanie.

Moim zdaniem numery kont bankowych powinny być rejestrowane przez portale,a wtedy oszustw byłoby na pewno mniej.
Taka osoba oszukująca nie miałaby możliwości zakładania co dzień nowego konta-w innym banku,a to podane wcześniej byłoby "spalone" w tym momencie.
I powinna być możliwość sprawdzenia,czy konkretne konto znajduje się na "czarnej liście" kont bankowych w portalu.
Dane typu adres czy nazwisko niewiele tu dadzą,bo można wpisać cokolwiek.

@marakuja-92
To jest świetny pomysł.
Ja bym tak zrobiła.
Najczęściej wtedy kasa pojawia się na drugi dzień.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-02 13:59 przez czarownicaao.

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:45:35

Cytat
ModneZegarki2016
@agata74 Ty jesteś uczciwa, nie oszukujesz ludzi. A ile jest osób która za nic mają prawdomówność i uczciwość? Na olx jest masa złodziei i wyłudzaczy pieniędzy. Tego nie da się ukryć...
nie tylko na OLX sa złodzieje, oszusci i wyłudzacze bo niestety wszedzie z takim typom człowike mozna sie zetknąc. I ja tego nie rozumiem jak mozna dla np. dla jakiegos ciucha kogos oszukac to jest chore ale w naturze nic nie ginie i jesli doana osoba oszukuje to musi sie liczyc z tym ze i kiedys sama wpadnie w sidła oszusta. Dla mnie takie zachowania skrajne sa dopuszczalne tylko w momencie zagrozenia zycia.

OSZUSTKA na olx!!

02 lut 2017 - 13:53:55

@agata74 jestem tego samego zdania! Dla mnie to jest wręcz okrutne tak traktować ludzi. Ale mam motto adekwatne do takich sytuacji "karma zawsze wraca" prędzej czy później ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

proszę o radę-niezgodny produkt z opisem ;(