Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

35 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

znacie to uczucie...?

23 wrz 2016 - 22:31:53

Znasz te uczucie gdy czekasz, aż będziesz mieć te 16 lat bo w końcu możesz pracować.. być choć trochę niezależną? Czekasz i cieszysz się do czasu aż nie okaże się, że jedyne co możesz robić to roznosić zasrane ulotki. Później jest czekanie aż wybije nam 18-nastka. *Jej!* W końcu będziesz "dorosła", co to za dorosłość jeżeli rodzice, z którymi mieszkasz kierują Tobą i nie pozwalają Ci na praktycznie nic, bo przecież "dopóki mieszkasz pod ich dachem musisz się ich słuchać". Kończąc technikum czy liceum nadal to słyszysz idąc do pracy nadal z nimi mieszkasz, bo przecież nie od razu Kraków zbudowano.. i za pieniądze które teraz dostajesz w ramach wypłaty, nie jesteś w stanie się utrzymać. Więc nadal mieszkasz w domu rodzinnym, jesteś zwyczajnie wykorzystywania, nie mając z tego ani trochę przyjemności.... I gdzie to szczęście które miało czekać na nas w dorosłym życiu?! Jak mamy nauczyć się samodzielnie żyć, skoro nie mamy na to szans?!

znacie to uczucie...?

23 wrz 2016 - 22:41:37

Znam i powiem ze dobrze ze jest jak jest. Ja odpowiedzialności nauczyłam kiedy zaczelam prace a potem juz samo poszło. Rodzice zawsze chca dla nas najlepiej. Teraz sama jestem matka i wiem ze szczescie dziecka jest dla mnie Najwazniejsze. Pamiętaj ze nie kazdy rodzic prowadzi taki rygor... Dorosłość jest wtedy gdy zrozumiesz dlaczego rodzice tak a nie inaczej robili ( zakazy nakazy). Docenisz to jak bedziesz miec dzieci i bedziesz starać sie je wychować na porządnych ludzi.

znacie to uczucie...?

23 wrz 2016 - 23:29:33

Dołujące nastawienie, Takie są realia, dopadają wielu, ale skąd tyle pesymizmu. Może zmień sposób myślenia, zaczynaj dostrzegać możliwości wokół, jakby naprawdę było Ci źle i czułabyś się wykorzystywana, to już dawno w tym domu rodzinnym byś nie była.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-23 23:30 przez wiolka561.

znacie to uczucie...?

24 wrz 2016 - 10:41:34

@RudaWredna96
Niestety,takie mamy czasy zasr...
Zero startu dla młodych ludzi,zero perspektyw i szans na usamodzielnienie się.Znam "ten smak" i ten ból zarazem.
Ludzie zarabiają bardzo niewiele i nie są w stanie utrzymać się samodzielnie,a co dopiero myślenie o jakimś mieszkaniu?!
Do tego są szczęśliwi,ze w ogóle mają jakąś pracę (różnie to bywa).
Doskonale Cię rozumiem.pociesza

"...jakby naprawdę było Ci źle i czułabyś się wykorzystywana, to już dawno w tym domu rodzinnym byś nie była."
To nie jest takie proste.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-24 10:43 przez czarownicaao.

znacie to uczucie...?

24 wrz 2016 - 12:06:21

To się nazywa bunt nastolatków - mija jakiś czas po tym jak już faktycznie się wyprowadzisz ;) Wtedy dociera do ciebie że wcale nie było tak źle.

A co do usamodzielnienia się to jest takie powiedzenie:
"Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób."

znacie to uczucie...?

24 wrz 2016 - 16:03:53

Czasy są tak trudne,że czasem znalezione sposoby potrafią zawieść.
Nadal obstaję przy stwierdzeniu,
że nie jest to takie proste-pomijając nastolatków.
Aczkolwiek potrzeba też odwagi,żeby próbować.
To akurat przyznaję.:)

znacie to uczucie...?

24 wrz 2016 - 16:15:38

wydaje mi się że wszyscy to przechodziliśmy to taka kolej rzeczy .
Rodzice nami sterują a my się buntujemy .
Zrozumiemy to z chwilą kiedy sami będziemy rodzicami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szkolenia dla kadry menadżerskiej i zarządzającej