Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie w bursie

01 sie 2016 - 12:15:51

Witam, za miesiąc rozpoczyna się rok szkolny, wybrałam opcję kontynuowania nauki poza moim dotychczasowym miejscem zamieszkania, równa się to dla mnie z początkiem swojej "przygody" w Bursie nr 3 w Olsztynie. Wiem już, że się tam dostałam. Może są na tym forum osoby, które mieszkały/mieszkają w podobnej placówce (bądź nawet konkretnie w tej) i chciały by udzielić mi kilka informacji, rad. Czy w bursie są warunki sprzyjające nauce? (Wybrałam dość wymagające liceum i chciałabym sprostać stawianym tam wymaganiom.) Jak "od kuchni" wygląda kwestia odrabianek/godziny policyjnej? Jaka panuje tam atmosfera? Czy w przypadku zostania w bursie na weekend jest tam miejsce do przygotowania sobie posiłku? Jeżeli tak, to w co jest ono wyposażone? Czy jest możliwość zrobienia tam prania? Jakie są wasze wspomnienia/opnie/odczucia związane z bursą i czy powtórzylibyście decyzję o zamieszkaniu tam?

Mieszkanie w bursie

01 sie 2016 - 12:28:21

ja mieszkałam w bursie 10 lat temu jednak w zupełnie innej części Polski.
Wspominam ten czas rewelacyjnie. Też chodziłam do jednej z lepszych szkół i nauki miałam więcej niż znajomi(łacina, filozofia, prawo, etyka, logika). Nigdy na bursę nie narzekałam. Mimo, że były to jeszcze inne czasy niż teraz na każdym piętrze była salka do nauki, łazienki, ubikacje, sale komputerowe z internetem oraz pokój wychowawców. Były 2 godziny na odrabianie lekcji w tym czasie musiała być cisza. Ponadto w innych godzinach można było skorzystać z salek do nauki. Ja miałam akurat pokój 2 osobowy i jak kolezanka miała gości to potrafiłam uczyć się w łazience siedząc sobie z kołdrą czy poduchą :D
na każdym piętrze była też kuchnia z kuchenką, lodówką, mikrofalówką- korzytstałam głównie w weekendy. W pokoju miałam toster. Dodatkowo na terenie bursy były organizowane różne fajne formy spędzania czasu wolnego, była biblioteka i bardzo fajna kadra. Nie pamiętam tylko jak było z praniem.

Mieszkanie w bursie

09 sie 2016 - 05:35:13

też mieszkałam i wspominam dobrze, tylko trzeba znaleźć odpowiednie miejsce

też mieszkałam i wspominam dobrze, tylko trzeba znaleźć odpowiednie miejsce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-09 05:35 przez Ajkaa.

niezweryfikowana
Posty: 37
Ostrzeżenia: 2/5

Mieszkanie w bursie

20 maj 2017 - 14:22:45

No odpowiednie miejsce to kluczowa sprawa, by mieć blisko ale też by ludzie byli ok. Tego akurat nie zaplanujesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 14:23 przez jula27.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 4/5

Mieszkanie w bursie

10 sty 2018 - 12:09:06

Najwyżej się przeniesiesz w inne miejsce. Jak teraz z cenami w bursach? Jest dużo taniej niż na stancji? Wydaje mi się,że będziesz miała piękne wspomnienia z tego okresu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tanie buty mega promocja