Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 19:17:48

Hejkaaaa :)
W październiku wychodzę za mąż :)
W kościele byłam jakiś czas wcześniej ustalić sobie datę i godzinę (ponieważ parafia jest duża i mamy limit na godziny)
No i teraz mamy lipiec więc kiedy powinniśmy iść do księdza na spisanie protokołu ?! (nie dopytałam księdza, więc proszę bez hejtu )

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:07:32

Przeciez w kazdej chwili mozesz isc do ksiedza i sie zapytac przeciez tyle spraw jest do załatwienia ze maiło prawo ci to umknac a ksiadz nie gryzie ;)

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:11:12

no tak wiem, ale może któraś z was załatwiała lub załatwia i jestem ciekawa :) bo przecież potrzeba akt chrztu który jest ważny 3 miesiące

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:18:17

my 3 mies przed bylismy pierwszy raz zamowilismy dzien i godzine a nastepne spotkanie ksiadz nam wyznaczyl przyszlismy z wszystkimi dokumentamii i spisywalismy ten protokul

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:18:22

To możesz iść teraz i wstępnie zamówić, a jak zaświadczenie o chrzcie trzy miesiące ważne to doniesiesz i już.
Ja bym poszła teraz, bo jak taka ta parafia limitowana to lepiej pchać się w te limity wcześniej heheh

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:18:43

Najpóźniej 3 miesiące przed ślubem

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:22:50

no to w sumie od lipca do października już są 3 miechy więc chyba w następnym tygodniu się wybierzemy :D

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:24:29

ano :D czyli w przyszłym tygodniu do księdza, a najwyżej sobie porozmawiacie :D

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:28:08

no niby tak ciekawe czy mi ksiądz z innej parafii wyda ten akt chrztu :D

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:29:55

jak sakrament przyjęty to wyda ;)

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:30:22

przyjęty jasne że tak :D

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:34:46

No, my byliśmy dokładnie 90dni przed naszym ślubem :) i dostało nam się na "Szczęść Boże" :) a później już było tylko gorzej... jak osmieliłam się zwrócić uwagę, że źle nas potraktował to się dopiero zaczęło... kilka razy wychodził z plebanii łapiąc się za serce masakra

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:40:09

hahaha no to faktycznie :) ale dostaliście zrypkę bo byliście za późno ? czy co

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:48:47

Nie tyle za późno, co rzutem na taśmę. Ten ksiądz jest strasznym bucem, wtedy też burczał na nas jak na smarkaczy, mówił jakbyśmy byli upośledzeni... ugryzłam się wtedy w język, jak przyszliśmy za 2 dni na plebanie, z kasą za ślub a ten jeszcze wypalił czy mi przeszło to nie wytrzymałam i powiedziałam (wykrzyczałam) co myślę. Oczywiście nie dało mu to do myślenia, oni nie przyjmują słowa krytyki, ale mi ulżyło.

Kiedy iść załatwić ?

06 lip 2016 - 20:50:47

Cytat
dolinakrolowej
no niby tak ciekawe czy mi ksiądz z innej parafii wyda ten akt chrztu :D
akt chrztu musisz wziać ze swojej parafii bo tylko tam maja w ksiegach wpisane co kiedy i jak. Ja musiałam jeździć aż do łodzi po akt bo tam byłam chrzczona, na szczescie trafiłam na fajna siostre zakonna i ona pomogła załatwic tak ze w ciagu 1h miałam akt w reku

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

na szafa .pl