Obecnie rozmawiamy o:

kredyt

gorący temat

Treningi i dieta keto

52 minut temu

Pediatra Kielce

godzinę temu

Ginekolog Rzeszów

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pogaduszki wieczorową porą

03 cze 2018 - 22:08:17

@agata74 to tylko dobrze zabezpieczyć na zimę, w tym wiaderku bez ocieplenia może nie przetrwać, i będzie cieszyć oko latami:)gożdziki tak samo, napewno to bylina wieloletna więc pomyśl nad zabezpieczeniem:)a moją morwę co dostałam trafił szlag, nie przetrwała, widocznie za póżno posadziłam i nie zdążyła porządnie się ukorzenić...ale kupiłam w sklepie morwę białą, taką do jedzenia, kilka owoców rozkruszonych zimą wsadziłam do doniczki i mam narazie 2 sadzonki:)normalnie byłam zaskoczona, myślałam wcześniej że nic nie wyrośnie a tu cud:D

@malmie to faktycznie macie taniej truskawki;(nie wiem dlaczego u mnie taka cena, muszę zobaczyć u innych sprzedawców, może już potaniały:)

@banach narobiłaś mi apetytuchcę to!

Pogaduszki wieczorową porą

03 cze 2018 - 22:19:43

stolica ma po 7 -8 truskawki. @czerwoneusta no własne juz zbieram styropian by obłozyć na zimę te rożę. wiadro i tak znów bedzie na choinkę wiec cos pokombinuje moze jaki karton skołuje. Mam pytanko czy któras ma te roslinkę i mogła by sie podzielic odnózką?

gozdziki jak juz sa takie mało wygledne wsadzam pod blok i tam sobie rosna





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-03 22:20 przez agata74.

Pogaduszki wieczorową porą

03 cze 2018 - 22:27:22

@agata74nie widziałam jeszcze takiej rośliny, dosyć fajnie wygląda:)

Jak będziesz przesadzać różę w inny pojemnik to możesz przecież obok wsadzić gożdziki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-03 22:27 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

03 cze 2018 - 22:40:01

Pamiętam taką roślinę, to chyba jakiś rodzaj bluszcza ?? jak u mojego wuja była i ciotka nitki wiązała, i pędy rosły na tych żyłkach. Nie mają już tego, ale rosło to jak gaj jaki. To chyba też występuje bez tych dziur w liściach.

Pogaduszki wieczorową porą

04 cze 2018 - 01:27:36

@agata74 ta roślina to monstera dziurawa - pnącze .

Pogaduszki wieczorową porą

04 cze 2018 - 07:24:21

Cytat
CzerwoneUsta
@agata74nie widziałam jeszcze takiej rośliny, dosyć fajnie wygląda:)

Jak będziesz przesadzać różę w inny pojemnik to możesz przecież obok wsadzić gożdziki:)
dzieki za radę pewnie tak zrobię co by sie roslinki nie zmarnowały

Cytat
motylek76
@agata74 ta roślina to monstera dziurawa - pnącze .
ja wiem co to za roslinka i wcale nie monstera dziurawa a monstera monkey mask :P i szukam kogos kto by sie podzielił odnóżką

Cytat
malmie
Pamiętam taką roślinę, to chyba jakiś rodzaj bluszcza ?? jak u mojego wuja była i ciotka nitki wiązała, i pędy rosły na tych żyłkach. Nie mają już tego, ale rosło to jak gaj jaki. To chyba też występuje bez tych dziur w liściach.
o tym co mówisz to albo hoja albo filodendron pnacy ten drugi mam a chciałabym miec takiego dziurawca ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-04 07:29 przez agata74.

Pogaduszki wieczorową porą

04 cze 2018 - 12:06:08

agata74 Ja nawet nie wiedziałam że ta monstera ma jakieś odmiany:) U nas w przychodni są jeszcze takie kwiaty "sprzed lat" .Z tego co pamietam ,jak byłam dzieckiem to prawie w każdym domu miewli tego "dziurawca" .

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

04 cze 2018 - 19:49:06

Cytat
agata74
o tym co mówisz to albo hoja albo filodendron pnacy ten drugi mam a chciałabym miec takiego dziurawca ;)

No dziurawiec całkiem zacny i jak się rozkrzewi to dziura na dziurze, a i jeszcze oddycha odpowiednio więc warto ;) Zielony zawsze na czasie, a i modom się skutecznie opiera. Bardzo mnie ten kwiatek na rozmyślania nastroił ... pamiętam czasy, gdy kwiaty były prawdziwą ozdobą domów. Wszędzie pełno ich było i gospodynie zawsze miały czas je doglądać. Kwietniki od sufitu do ziemi pełne roślin ... no widzisz jak mnie ten dziurawiec nastroił :)

Żar się leje z nieba cały dzień wiatrak no wymiękam normalnie uff czy to lato czy to wiosna, się pory roku poprzestawiały jakoś.

Pogaduszki wieczorową porą

04 cze 2018 - 22:06:57

Jak teraz takie upały to co będzie latem??

Pogaduszki wieczorową porą

05 cze 2018 - 01:31:17

Cytat
CzerwoneUsta
Jak teraz takie upały to co będzie latem??

też się nad tym zastanawiam...

Pogaduszki wieczorową porą

05 cze 2018 - 08:39:47

a ja tam się ciesze wole taka pogode niz pochmurno i zimno

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

09 cze 2018 - 09:18:11

Hej!!! Jak tam żyjeta w tym upale? Ja wysycham, niedługo zamienię się w zasuszoną, pomarszczoną śliwkę help

Pogaduszki wieczorową porą

09 cze 2018 - 10:47:36

Skwar, i najgorsze to że narazie nie ma co liczyć na ochłodzenie, tylko słychać często wycie syren, straż jak widać ma co robić, a o deszczu to już nie wspomnę, trawa sucha aż trzeszczy pod nogami...chcę deszczu chociaż 1 dzień, taka porządna ulewa by się przydała:(

Pogaduszki wieczorową porą

09 cze 2018 - 14:43:57

U mnie była ulewa w ubiegłą sobotę, a druga w niedzielę ;) dziś 34 na plusie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chrzest