Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 19:53:29

Dziekuję za rady. Wiem juz jak pomóc sobie i rodzinie

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-18 14:18 przez olabyola1.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 19:58:58

A co Twoja mama zrobiła, jak ją pobił? Zawiadomiła policję? Czy po prostu to lubi?

Och, i już się zaczyna minusowanie, pewnie, po co zgłaszać, jak chłop baby nie bije to jej wątroba gnije. Dobrej zabawy, dziewczynki!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-17 20:17 przez majka51.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 20:01:53

Nie zawiadomiła policji :-(

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 20:05:03

U mnie było podobnie.
Jeśli Twoja matka będzie sie na to godziła to on dalej ją będzie lał.
Wiem jak to boli ,jak krzywdzi Ci ktoś bliską osobę a Ty jesteś bezsilna.
Pogadaj z mamą i jeśli ma możliwość i siłę to niech się odetnie od niego.
A swoją drogą masz ojca SKURWYSYNA i nie czuj się winna,mój też jest gówno warty.
Wspieraj matkę i jak chce odejść to niech odchodzi.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 20:10:37

Cytat
olabyola1
Nie zawiadomiła policji :-(
To nie jest Twoja wina - to po pierwsze, wybij sobie z głowy wszelkie "przeze mnie". Skoro Twojej mamie pasuje ta sytuacja, a pasuje, skoro nic nie robi żeby ją zmienić, masz dwa wyjścia: albo się odciąć, albo starać się zmienić jej podejście, być może jest to równie chora osoba jak Twój ojciec i potrzebuje pomocy.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 20:15:52

zawsze trzeba zawiadomić policję . Można zrobić to w momencie zdarzenia , zadzwonić na numer alarmowy ,lub póżniej skontaktować się z dzielnicowym , który założy tzw niebieską kartę . Nie można darować ojcu w żadnym wypadku , bo będzie się czuł bezkarny i każdy atak następny będzie grożniejszy. Każde takie zdarzenie powinno być zanotowane , może w przyszłości przyda się to do ewentualnej sprawy rozwodowej lub eksmisji .

zawsze trzeba zawiadomić policję . Można zrobić to w momencie zdarzenia , zadzwonić na numer alarmowy ,lub póżniej skontaktować się z dzielnicowym , który założy tzw niebieską kartę . Nie można darować ojcu w żadnym wypadku , bo będzie się czuł bezkarny i każdy atak następny będzie grożniejszy. Każde takie zdarzenie powinno być zanotowane , może w przyszłości przyda się to do ewentualnej sprawy rozwodowej lub eksmisji .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-17 20:16 przez rwadz.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 21:00:16

Nie chce zrywać z mamą kontaktów, a wątpię bym ją namówiła na rozwód. Moze gdyby moje rodzeństwo miało inne podejście....Znajac charakter ojca staramy sie unikac konfliktow. Wiec te sytuacje ekstremalne jak pobicie nie zdarzają się tak często. Moze 2-4 razy do roku. Myśle ,że to jest główna przyczyna tego, że mama i rodzenstowo tolerują te sytuacje bo nie są one normą.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 21:12:23

To skoro nie chcesz zrywać z mamą kontaktów, a mamie pasuje taka sytuacja, to nic nie zrobisz.
Współczuję, gdyby na moją matkę jakiś facet podniósł rękę to ucięłaby ją przy samej pupie. Myślę, że właśnie dzięki podejściu mamy sama masz taki chory stosunek do swojej sytuacji rodzinnej. 2-4 razy do roku to nie jest rzadko, nawet raz na 10 lat to nie byłoby rzadko, i nic nie usprawiedliwia przemocy fizycznej.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 21:37:07

Jasne, wszyscy są winni tylko nie sprawca. Ty jesteś winna, twoja matka, sklepowa, zła pogoda. I żyjcie dalej pod rządami bandyty. I potem powielajcie te zachowania....

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 21:51:21

jak Twoja mama sobie na to pozwala to już nic nie zrobisz...tylko żeby kiedyś nie pobił ją do takiego stopnia aż wyląduje w szpitalu.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 22:01:15

Przecież jak ojciec lubi wyładować się na matce, to zawsze znajdzie powód i wszyscy są winni, tylko nie on. Przestań myśleć, że coś się wydarzyło przez Ciebie. Nie myślałaś o tym, żeby znaleźć jakąś grupę wsparcia? Może są w Twojej okolicy organizowane meetingi dla ofiar przemocy domowej? To by Ci pomogło wiele zrozumieć, poukładać. I choć to zabrzmi dziwnie, to tak naprawdę matka też się nad Tobą znęca psychicznie, bo nie odchodząc od ojca pozwala Ci myśleć, że leje ją przez Ciebie. Jesteś ofiarą, potrzebujesz pomocy. I jest wiele osób takich jak Ty. Uwierz, możesz się z tego wyplątać, tylko samej będzie Ci trudno. Trzymaj się!

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 22:15:17

Poszukam jakiegoś ośrodka pomagającego ofiarom przemocy i fachowej porady.
Muszę coś z tym zrobić , bo boję się ze kiedyś dojdzie do jakiejś tragedii

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

17 paź 2015 - 23:20:57

MYŚLĘ ŻE POWINNAŚ SPOKOJNIE POROZMAWIAĆ Z OJCEM I PRZYPOMNIEĆ MU ŻE JESTEŚ DOROSŁA I MASZ PRAWO MIEĆ SWOJE ZDANIE NA TEMAT RODZINY.A I NIE MIEJ DO SIEBIE PRETENSJI ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ.JA TEZ BYM WYSIADŁA Z TEGO SAMOCHODU I JESZCZE BYM MU NAWTYKAŁA .WIEM ZE MARTWISZ SIĘ O MAMĘ ,MIAŁAM PODOBNĄ SYTUACJĘ I MOJA MAMA CAŁY CZAS CZEKA NA CUD , ZE COŚ SIĘ JEDNAK ZMIENI W JEJ MAŁŻEŃSTWIE ,ALE PEWNIE SIĘ NIE DOCZEKA.KOBIETY POWINNY MIEĆ WIĘCEJ GODNOŚCI I NIE DAĆ SIĘ GNOIĆ PRZEZ SWOICH MĘŻÓW TYRANÓW.NIECH MU TWOJA MAMA RZUCI PAPIERAMI ROZWODOWYMI TO MOŻE SIĘ OPAMIĘTA ,ALE MUSI SIĘ ODWAŻYC.POWODZENIA

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

18 paź 2015 - 08:16:09

Gdyby to mnie spotkala taka sytuacja to dzwonie po policje,robie obdukcje i skladam pozew o rozwod.Jak facet juz raz podniesie reke i widzi,ze nikt z tym nic nie robi to bedzie dalej bil i sie nie zmieni.Tylko niech nie dojdzie do takij sytuacji,ze juz bedzie za pozno pomoc.

Ojciec pobił moją mamę przeze mnie

18 paź 2015 - 09:04:21

Autorko, nikt nie ma prawa bić ciebie, ani twojej mamy - zapamiętaj to!!! Ojciec ma ze sobą problemy i wyładowuje je na najbliższych - jest tyranem, despotą i psycholem. Rozmowy z nim niczego nowego nie wniosą, trzeba uciekać. Twoja mama przez wiele lat dawała przyzwolenie na takie zachowanie i ono się już nie zmieni - jedyne, co możesz zrobić, to porozmawiać na spokojnie z mamą o tym i, jeśli wyrazi zgodę, znaleźć jej dobrego psychologa - ona też, jako ofiara przemocy, potrzebuje pomocy i być może, przejrzy na oczy i zostawi tyrana.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wszyscy życzą mi ciąży