Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

32 minut temu

sprawdzony stomatolog

36 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 00:21:35

Drogie dziewczyny, mam zapewne dziwne pytanie, chciałbym jednak zaczerpnąć w miarę możliwości Waszej opinii, liczę na szczere odpowiedzi, napiszcie jak to widzicie, może znajdują się tu osoby które na codzień pracują w sklepach z odzieżą damską, bielizną lub obuwiem.

Do rzeczy ...

Jestem transwestytą i zastanawiam się czy idąc do sklepu nie w przebraniu
mogę np przymierzyć coś z garderoby, obuwie, biustonosz ... Jak to widzicie, raczej nie chciałbym nikogo stawiać w niezręcznej sytuacji a z drugiej zaś strony bardzo chcę zacząć robić zakupy w sklepach stacjonarnych. Czy zatem mogę brać ciuszki i śmiało smigac do przymierzalni ? Prosić o radę ? Czy może spotkam się z odmową i zostanę wyproszony ? Co robić, dziękuję za pomoc ...

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 01:09:05

Z odmową może nie, ale dziwnie bym się czuła, wiedząc, że facet w przymierzalni obok przymierza damską bieliznę :)

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 08:52:29

Piszesz z perspektywy sprzedawcy czy ewentualnego klienta ?

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 08:58:04

Pracowałam kiedyś w sklepie z damskimi ciuchami i przychodziło kilku facetów tam robić sobie zakupy. Generalnie miałyśmy podejście, że klient to klient- nie było z tego powodu sensacji. Jedyny problem jaki ja miałam, to na przykład gdy taki facet pytał, czy dobrze w danej rzeczy wygląda. No niestety, zazwyczaj damskie ubrania na facetach wyglądają źle, więc nie wiedziałam jak im doradzać. Z czasem dopiero przestałam patrzeć jak to wygląda i skupiałam się tylko na tym, czy rozmiar pasuje, czy się coś nie ciągnie itd. A to było z 10 lat temu, więc wydaje się, że teraz to już w ogóle nie jest to nic dziwnego. Choć oczywiście nigdy nie wiadomo na jaką osobę się trafi. Kobiety też nie zawsze spotykają się z miłą obsługą.

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 09:03:10

No mi nie zależy na tym aby paradować przed kimś w sklepie, zakupy robione on-line nie zawsze są trafione, chciałbym mieć możliwość zobaczenia siebie w tym co kupię ...

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 12:20:16

matko... musi być koniec świata, bo to przestaje się w głowie mieścić... Pewnie zaraz mi zarzucicie, że jestem nietolerancyjna, ale sorry... facet to facet i ma wyglądać jak facet a nie jak kobieta. Kobiety widzę przejęły spodnie nie tylko w ubiorze ale również w życiu codziennym...

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 12:23:20

Zależy jak jesteś wrażliwy na swoim punkcie. Brak profesjonalizmu wielu sprzedawców można odczuć nie tylko będąc transwestytą- dziwne spojrzenia i uśmieszki trafiają też na osoby otyłe, z dziwną fryzurą, wyglądające tak jakby ich nie było stać na ciuch w sklepie, w którym go mierzą....no po prostu nawet jak coś nieprzyjemnego Cię spotka, to spotyka też wielu innych ludzi, bo nikt nie jest doskonały: ani osoba, która Cię ocenia, ani ta, którą oceniają.

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 12:47:05

..ja ostatnio doradzałam sobie z jednym panem w tk max'ie w przymierzalniach....dostał ochrzan za zły dobór kolorów a ja za zbyt tandetną bluzkę;)))) kupowało mi się lepiej niż z "koleżaneczkami";)
Nie mam z tym problemu, pisze z perspektywy klientki. Sama często kupuję koszulki w sklepach męskich (marki premium mają przepiękne ubrania dla facetów w których się odnajduję - zwłaszcza koszulki) i żaden facet/obsługa sklepu/ z tego powodu nie robił afery.....

Grunt to spokojna pewność siebie:) Powodzenia w buszowaniu po sklepach!

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 13:11:48

Moim zdaniem to zależy od podejścia sprzedającego. Jak jest w porządku to nie będzie problemu, doradzi, pomoże. Ja nie widziałabym problemu z tym, że mężczyzna chce kupić 'coś damskiego'. Obsługiwałabym tak samo jak kobietę. No ale oczywiście mogą się zdarzyć ludzie, którzy będą niemili.

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 13:32:41

Myślę że chyba małe sklepiki będą lepsze w moim przypadku ... Zapytam przed powiem co i jak ... Co o tym myślicie ?

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 14:24:39

Ale czemu chcesz się spowiadać? Wchodzisz do sklepu, bierzesz rzeczy, które chcesz przymierzyć, kupujesz wybrane i już.Nie musisz sprzedawcy opowiadać swojej historii, bo to nie jego sprawa.On nie jest od wysłuchiwania opowieści klientów o ich życiu i preferencjach.

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 14:32:01

Cytat
starababa
Ale czemu chcesz się spowiadać? Wchodzisz do sklepu, bierzesz rzeczy, które chcesz przymierzyć, kupujesz wybrane i już.Nie musisz sprzedawcy opowiadać swojej historii, bo to nie jego sprawa.On nie jest od wysłuchiwania opowieści klientów o ich życiu i preferencjach.

Chciałbym to zrobić z czystej grzeczności ... Nie lubię irytować ludzi... Jednak wiem także ze masz rację ...

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 14:57:18

polecam zabrać ze sobą jakąś koleżankę i z nią udać się do przymierzalni. nie będzie niezręcznie a i doradzi co wybrać ;)

Czy mogę się na to zdecydować ?

12 wrz 2015 - 15:03:33

Cytat
Babilonia
polecam zabrać ze sobą jakąś koleżankę i z nią udać się do przymierzalni. nie będzie niezręcznie a i doradzi co wybrać ;)

To już mam za sobą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prawko