Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 15:50:04

Hej dziewczyny postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ jestem ciekawa waszych opinii. Otóż co myślicie 20-21 letnich kobietach w ciąży? Czy waszym zdaniem to wstyd tak młodo chodzić z brzuchem czy to już nie jest młodość i ciąża w tym wieku nie jest niczym dziwnym? Nie nie jestem w żadnej ciąży po prostu jestem ciekawa :D I jaki według was najwczesniej wiek jest odpowiedni na ciążę i kobiety w jakim wieku z brzuchem was nie dziwią i już można je uznac ze świadomie je mają i jest planowane a nie patrząc na nie pierwsza myśl to wpadka. Temat może i głupi ale jestem ciekawa a podobno można rozmawiac o wszystkim.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 15:57:09

Wiesz co powoli ludzi już nie dziwi,że 18 latki 17 latki mają dzieci. Niektórzy młodzi ludzie są lepszymi rodzicami niż Ci co maja ponad 30 o katują swoje dzieci... Fakt faktem,że młodzież robi sobie tym krzywdę bo co taka dziewczyna i chłopak pożyli? nic nawet szkoła nieskończona i od razu praca bo za coś dziecko trzeba utrzymać, łapy w pieluchy i zaczyna się ciężkie życie zbyt wcześnie. 21 lat to już inaczej choć ja bym nie chciała mieć jeszcze w tym wieku dziecka na pewno nie jest to obciach szczególnie jak rodzice się kochają i są razem chyba,że panna nie wie kto jest ojcem ale to nawet w wieku 40 lat obciach;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-17 15:58 przez patrizia033.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 16:02:18

Cytat
patrizia033
Wiesz co powoli ludzi już nie dziwi,że 18 latki 17 latki mają dzieci. Niektórzy młodzi ludzie są lepszymi rodzicami niż Ci co maja ponad 30 o katują swoje dzieci... Fakt faktem,że młodzież robi sobie tym krzywdę bo co taka dziewczyna i chłopak pożyli? nic nawet szkoła nieskończona i od razu praca bo za coś dziecko trzeba utrzymać, łapy w pieluchy i zaczyna się ciężkie życie zbyt wcześnie. 21 lat to już inaczej choć ja bym nie chciała mieć jeszcze w tym wieku dziecka na pewno nie jest to obciach szczególnie jak rodzice się kochają i są razem chyba,że panna nie wie kto jest ojcem ale to nawet w wieku 40 lat obciach;)

Dziękuję za opinię, nie no chodizło mi raczej o osoby swiadome kim jest ojciec ich dziecka :D No właśnie, mnie z czasem jakoś przestały dziwić 17 letnie dziewczynki w ciąży i uważam, że każda z nich jak chce to da sobie radę tylko musi zmienić myslenie choc jak byłam w ich wieku to nie myslałam o takich rzeczach jeszcze i z pewnością uważałabym to za koniec swiata i tak zastanawiam się czy po 20tce również można ciążę uważać za koniec świata?

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 16:07:06

Cytat
princesssska
Cytat
patrizia033
Wiesz co powoli ludzi już nie dziwi,że 18 latki 17 latki mają dzieci. Niektórzy młodzi ludzie są lepszymi rodzicami niż Ci co maja ponad 30 o katują swoje dzieci... Fakt faktem,że młodzież robi sobie tym krzywdę bo co taka dziewczyna i chłopak pożyli? nic nawet szkoła nieskończona i od razu praca bo za coś dziecko trzeba utrzymać, łapy w pieluchy i zaczyna się ciężkie życie zbyt wcześnie. 21 lat to już inaczej choć ja bym nie chciała mieć jeszcze w tym wieku dziecka na pewno nie jest to obciach szczególnie jak rodzice się kochają i są razem chyba,że panna nie wie kto jest ojcem ale to nawet w wieku 40 lat obciach;)

Dziękuję za opinię, nie no chodizło mi raczej o osoby swiadome kim jest ojciec ich dziecka :D No właśnie, mnie z czasem jakoś przestały dziwić 17 letnie dziewczynki w ciąży i uważam, że każda z nich jak chce to da sobie radę tylko musi zmienić myslenie choc jak byłam w ich wieku to nie myslałam o takich rzeczach jeszcze i z pewnością uważałabym to za koniec swiata i tak zastanawiam się czy po 20tce również można ciążę uważać za koniec świata?

Pewnie,że tak jeżeli ktoś absolutnie nie jest do tego gotowy psychicznie, jeden jest gotowy w wieku 17 lat bardziej niż ten w wieku np 22...

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 16:13:16

Cytat
patrizia033
Cytat
princesssska
Cytat
patrizia033
Wiesz co powoli ludzi już nie dziwi,że 18 latki 17 latki mają dzieci. Niektórzy młodzi ludzie są lepszymi rodzicami niż Ci co maja ponad 30 o katują swoje dzieci... Fakt faktem,że młodzież robi sobie tym krzywdę bo co taka dziewczyna i chłopak pożyli? nic nawet szkoła nieskończona i od razu praca bo za coś dziecko trzeba utrzymać, łapy w pieluchy i zaczyna się ciężkie życie zbyt wcześnie. 21 lat to już inaczej choć ja bym nie chciała mieć jeszcze w tym wieku dziecka na pewno nie jest to obciach szczególnie jak rodzice się kochają i są razem chyba,że panna nie wie kto jest ojcem ale to nawet w wieku 40 lat obciach;)

Dziękuję za opinię, nie no chodizło mi raczej o osoby swiadome kim jest ojciec ich dziecka :D No właśnie, mnie z czasem jakoś przestały dziwić 17 letnie dziewczynki w ciąży i uważam, że każda z nich jak chce to da sobie radę tylko musi zmienić myslenie choc jak byłam w ich wieku to nie myslałam o takich rzeczach jeszcze i z pewnością uważałabym to za koniec swiata i tak zastanawiam się czy po 20tce również można ciążę uważać za koniec świata?

Pewnie,że tak jeżeli ktoś absolutnie nie jest do tego gotowy psychicznie, jeden jest gotowy w wieku 17 lat bardziej niż ten w wieku np 22...

No może i tak chociaż wydaje mi się, że w tym wieku kobieta jak i mężczyzna powinni być już odpowiedzialni, ponieważ są już dorośli, a jeśli ktoś nie jest anty do dzieci, że nie chce miec ich nigdy to przecież chce je mieć, może nie odpowiedni moment ale jak się trafiło to według mnie bez różnicy chyba bo przecież na pewno się jakoś ułozy, zwłaszcza jak się ma wsparcie w partnerze, gorzej jak go nie ma.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 16:43:58

Cytat
princesssska
Cytat
patrizia033
Cytat
princesssska
Cytat
patrizia033
Wiesz co powoli ludzi już nie dziwi,że 18 latki 17 latki mają dzieci. Niektórzy młodzi ludzie są lepszymi rodzicami niż Ci co maja ponad 30 o katują swoje dzieci... Fakt faktem,że młodzież robi sobie tym krzywdę bo co taka dziewczyna i chłopak pożyli? nic nawet szkoła nieskończona i od razu praca bo za coś dziecko trzeba utrzymać, łapy w pieluchy i zaczyna się ciężkie życie zbyt wcześnie. 21 lat to już inaczej choć ja bym nie chciała mieć jeszcze w tym wieku dziecka na pewno nie jest to obciach szczególnie jak rodzice się kochają i są razem chyba,że panna nie wie kto jest ojcem ale to nawet w wieku 40 lat obciach;)

Dziękuję za opinię, nie no chodizło mi raczej o osoby swiadome kim jest ojciec ich dziecka :D No właśnie, mnie z czasem jakoś przestały dziwić 17 letnie dziewczynki w ciąży i uważam, że każda z nich jak chce to da sobie radę tylko musi zmienić myslenie choc jak byłam w ich wieku to nie myslałam o takich rzeczach jeszcze i z pewnością uważałabym to za koniec swiata i tak zastanawiam się czy po 20tce również można ciążę uważać za koniec świata?

Pewnie,że tak jeżeli ktoś absolutnie nie jest do tego gotowy psychicznie, jeden jest gotowy w wieku 17 lat bardziej niż ten w wieku np 22...

No może i tak chociaż wydaje mi się, że w tym wieku kobieta jak i mężczyzna powinni być już odpowiedzialni, ponieważ są już dorośli, a jeśli ktoś nie jest anty do dzieci, że nie chce miec ich nigdy to przecież chce je mieć, może nie odpowiedni moment ale jak się trafiło to według mnie bez różnicy chyba bo przecież na pewno się jakoś ułozy, zwłaszcza jak się ma wsparcie w partnerze, gorzej jak go nie ma.

Ale wpadka to wpadka i nawet nie wiem jakiego twardziela może zagiąć:D hehe i czasami z psychiką się podzieje coś niefajnego... Ja mam koleżankę która dość wcześnie zaszła w ciąże, przyjęła to ok chłopak był wystraszony, przez cała ciąże chodziła dumnie, poród miała normalny nie jakiś bardzo bolesny ale po nim dostała cos do głowy,ze nie chciała się pokazywać z dzieckiem, wstydziła się, chłopak natomiast był dumny jak paw:)

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 16:46:39

Według mnie to już normalne- zresztą kiedyś to też była norma. Osobiście mam 21 lat i nie wyobrażam sobie mieć teraz dziecka.. Może po studiach.. Ale znajome niektóre mają już dzieci. Większość kończyło zawodówki, ma teraz pracę, więc w sumie czemu mieliby czekać?
Z drugiej strony mam koleżankę, która od razu po liceum urodziła, świadoma decyzja w dodatku ;) W chwili gdy byliśmy w liceum ona umysłowo miała już te 25 lat. Chodzi głównie o to czy się jest już na tyle dojrzałym w tym wieku :)

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 17:00:37

No niby tak, sama mam kolezanki w tym wieku co dzieci mają ale jak widze znajome, które je komentuję to już sama nie wiem co myśleć.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 18:43:41

Jeśli dziewczyna czuję się na siłach aby w tak młodym wieku zostać mamą to czemu nie? :). Jeśli jest to świadoma decyzja dwóch osób ,bez wymuszania presji na drugiej osobie :) To jestem na tak :)Myślę że wiek nie ma tak dużego znaczenia tylko dojrzałość przyszłej mamy :) . Oczywiście trzeba wiedzieć że bierze się na siebie odpowiedzialność za tak małą istotkę :)

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 18:44:43

Nie wiem dlaczego osoba mająca lat 20 miałaby nie być gotowa na dziecko. Moja babcia urodziła mając lat 20, moja mama zaszła (świadomie) w ciąże w klasie maturalnej (byłam wystarana i wyczekana) i jest cudowną mamą. Ciocia urodziła mając lat 19-też od początku wspaniale opiekowała się dziećmi, lepiej niż niejedna "doświadczona" po trzydziestce. To kwestia dojrzałości,a nie metryki.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 18:46:08

to jest sprawa prywatna każdej kobiety i nikomu nic do tego

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 18:58:10

20-21 to jest odpowiedni wiek, no nie przesadzajmy, że to jest za wcześnie. Kwestia dojrzałości to też inny temat. Wg biologicznego punktu widzenia najlepszy wiek na zajście w pierwaszą ciążę to jakieś 20-25 lat. Ja bym tu za bardzo do wieku uwagi nie przywiązywała lecz do ekonomii. Nie każda 20latka czy też 20 latek mogą sobie pozwolić na dziecko, bo po prostu ich na to nie stać. Ja urodziłam w wieku 21 lat pogodziłam z tym studia,zdąrzyłam się wyszaleć i osobiście nie uważam, żebym coś straciła, ale najważniejsze to jest to, że mąż pracował i nas utrzymywał przez ten czas. Gdyby nie to decyzja o dziecku byłaby nieodpowiedzialna.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 20:01:01

Wydaje mi się, że nie można jednoznacznie stwierdzić, bo każdy przypadek jest inny. Jednak uważam, że na ciążę w tak młodym wieku mimo wszystko nie decydują się zbyt odpowiedzialne osoby, bo raczej mało kto ma ustabilizowane życie mając te 20 - 21 lat. Mam na myśli skończone studia, pracę za całkiem przyzwoitą kasę itd...ale nie chcę mierzyć innych stoją miarą. Ja na pewno nie chciałabym mieć dziecka przed 30.

Ciąża w tym wieku

17 cze 2015 - 20:30:23

Myślę, że to normalne. Wiadomo, że fajnie mieć już stałą pracę, własny dach nad głową, ale bycie w ciąży w wieku 20-21 ma swoje zalety. Ciało szybciej się regeneruje, a mając 30 dziecko będzie już duże, można spokojnie skończyć szkołę i pracować. Wiadomo, że na początku jest ciężko, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Ciąża w tym wieku

18 cze 2015 - 09:29:40

ciąża w tym wieku to najlepsze co może być, stan do rodzenia zdrowego dziecka to najlepszy okres do 27 lat, potem organizm produkuje wolniej i mniej.
Po drugie fajnie jest mieć młodych rodziców jak matka ma chłopaka 18 a on nie wstydzi sie że ma jeszcze młodą matkę.
Nie jestem za tym aby kobiety rodziły po 30 .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Który nóż wybrać?