Obecnie rozmawiamy o:

Ładna biżuteria

gorący temat

Prostowanie włosów

44 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 12:22:32

Wchodzę sobie jak co rano na fejsa i widzę na stronie głównej jeden wielki spam. Co drugi post był łańcuszkiem o "nowej polityce facebooka". Już kiedyś googlowałam o co w tym chodzi i oczywiście był to fejk, ale ostatnio użytkownicy dostawali wiadomość o aktualizacji regulaminu, więc wygoolowałam ponownie czy aby na pewno nadal jest to bzdura. Cóż się okazało? Oczywiście nadal jest to bzdura.

Często też widywałam posty wśród znajomych (głównie starszych ciotek, które nie ogarniają Internetu) o tym jak należy się zachować w czasie zawału. Był to filmik, który nakazywał wtedy KASZLEĆ i oczywiście było obostrzony milionem wykrzykników, w stylu "udostępniajcie dalej, bo możecie uratować komuś życie!!!!!!!!!!!!". Mniemam, że ci, którzy to udostępniają, nie zweryfikowali tej informacji.

Zdarza się, że ludzie rozpowszechniają daną informacje, bo "brzmi mądrze". Tak jest w przypadku np. szafy i tej śmiesznej formułki o Unii Europejskiej, którą wciąż gros zagubiony szafiarek ma na swoich profilach, mimo że kiedyś był odgórny nakaz od administracji o usunięciu ich.

Nie korzystam z demotów, ani kwejków, ale czasami wchodzę na te strony, gdy widzę, że znajomi coś udostępnili na fejsie. I parę dni temu pojawiło się zdjęcie, które wklejam poniżej. Od razu pomyślałam "czy istnieje jakiś człowiek, który w to uwierzył?". Ale przeczytałam komentarze i jednak istnieje. Po wygooglowaniu tej plotki uzyskałam informację, że pochodzi z serwisu "asz dziennik", w którym wszystkie wiadomości są fejkiem. A ciemna masa udostępnia i przeżywa. Potem stoję w kolejce w sklepie i słyszę jak dwie rozemocjonowane studentki gadają między sobą o tych bredniach, słyszy to kolejna osoba i przekazuje dalej, po czym mamy społeczeństwo kretynów.

Apeluję - weryfikujecie internetowe plotki, nawet jak rozpowszechnia je szalenie inteligentna osoba, wasz autorytet czy prawdomówny kaznodzieja. Miejcie swój rozum. Bo podane przeze mnie przykłady (oprócz tego artysty) zamiast pomóc, mogą zaszkodzić. No i obnażacie w ten sposób swoją głupotę. ;)

PS O urban legend jest osobny wątek, podane przeze mnie przykłady raczej do UL się nie zaliczają. ;)



(zobacz zmiany)



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-29 14:55 przez JolajnaLoja.

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 12:26:34

Jak cudownie,że na tym portalu pojawiła się tak inteligentna i światła osoba,która uwolni ten okropny świat od zarazy zwanej plotką. Dziękujemy wybawco!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 12:28:36

Cytat
paulinawszpilach
Jak cudownie,że na tym portalu pojawiła się tak inteligentna i światła osoba,która uwolni ten okropny świat od zarazy zwanej plotką. Dziękujemy wybawco!!!!!!!!!!!!!!

Proszę bardzo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 12:34:19

Weryfikowanie plotek je zabija! Jesteś złą kobietą.
A gdzież ta egzaltacja, te spekulacje, to podniecenie, te wypieki na policzkach i przyspieszony puls i ta możliwość poniesienia dalej sztandaru plotki. A plotka im głupsza i bardziej nonsensowna tym lepsza i tym łatwiejsza do połknięcia.

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 12:34:27

U mnie też wielu znajomych wypisuje te głupoty o nowej polityce Fb, i to tacy których bym o to nie podejrzewała konflikt

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 12:43:27

Och Loja, you save my life :*

Ale to prawda i jak komentuję znajomym ten durny łańcuszek, zeby się w czoło puknęli (tylko ładniej...) to na trzy osoba jedna mnie usunęła ze znajomych xD

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:07:21

Cytat
SunFlower23
Och Loja, you save my life :*

Ale to prawda i jak komentuję znajomym ten durny łańcuszek, zeby się w czoło puknęli (tylko ładniej...) to na trzy osoba jedna mnie usunęła ze znajomych xD

To straszne!!!!!!!!!! Mam nadzieję,że jakoś to przetrwałaś?

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:09:37

Cytat
paulinawszpilach

To straszne!!!!!!!!!! Mam nadzieję,że jakoś to przetrwałaś?

SMutno mi się zrobiło tylko dlatego, że to nie ja kogoś usunęłam :P

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:17:18

Cytat
SunFlower23
Cytat
paulinawszpilach

To straszne!!!!!!!!!! Mam nadzieję,że jakoś to przetrwałaś?

SMutno mi się zrobiło tylko dlatego, że to nie ja kogoś usunęłam :P

To teraz Ty kogoś usuń.

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:19:23

Cytat
paulinawszpilach
To teraz Ty kogoś usuń.

Loja... ;>

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:19:56

Mnie bardziej od tego łańcuszka przeraża, że ludzie nadal dają się złapać na "rozdawanie iPhone'ów" i "darmowe doładowania". Myślę, że najlepiej tę sytuację podsumowuje cytat pana Abrahama Lincolna, że nie powinno się wierzyć we wszystko, co jest w Internecie.

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:21:20

To powiedział Kopernik a nie Lincoln.

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:27:35

Paulinko nie ładnie tak łacha drzeć z koleżanek

Dlaczego nie weryfikujecie plotek?

29 lis 2014 - 13:29:13

Cytat
Monis19937
Mnie bardziej od tego łańcuszka przeraża, że ludzie nadal dają się złapać na "rozdawanie iPhone'ów" i "darmowe doładowania".

Lepsze były domy do rozdania z powodu obdrapanego tynku. tańczy

paulinawszpilach - jeżeli faktycznie działasz w prawniczej branży i dane podane na twoim profilu są prawdziwe, to nie sądzisz, że powinnaś być ciut mniejszą idiotką w Internecie? Nie chodzi mi o ten wątek, ale o całą resztę twoich inteligentnych postów. Wiesz, że jest różnica między sarkazmem, a trollowaniem?

Weź edytuj część o "światłości", bo tę ripostę już użyłaś w innym wątku!!!! Obniżasz loty!!!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-29 14:40 przez JolajnaLoja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kłótnia z siostrą