Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 11:51:06

Cytat
mariczkam
No cóż więc będę musiała się przemęczyć, wiem też że będę musiała męczyć się z pytaniami kiedy dziecko i że już pora na powiększenie rodziny

Moja przyszła teściowa, mimo że ślub za 9 miesięcy, też lubi o to wypytywać, ale skończyła, kiedy powiedziałam jej, że podrzucę jej wnuczka na 2 miesiące, a sama zajmę się sobą. Czasem mam wrażenie, że wnuczka traktuje jak zabawkę, bo często argumentuje te naciski tym, że inne koleżanki mają a ja nie....masakra.
Poza tym, przemęczysz się jakoś i bedziesz miała z głowy.

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 11:52:54

Nie wiem, jaka jest twoje teściowa, szanowna autorko... Jeśli jej nie lubisz, to nie musisz siedzieć u teściów przez całe święta - kupcie dobre słodycze i wpadnijcie na kawę w któryś ze świątecznych dni. Myślę, że nikt w taki fajny czas, nie będzie marnował energii na kłótnie i docinki. Pojedziesz z mężem, posiedzicie troszkę, pogadacie, będzie miło.

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:02:23

Cytat
MamaIwa
Nie wiem, jaka jest twoje teściowa, szanowna autorko... Jeśli jej nie lubisz, to nie musisz siedzieć u teściów przez całe święta - kupcie dobre słodycze i wpadnijcie na kawę w któryś ze świątecznych dni. Myślę, że nikt w taki fajny czas, nie będzie marnował energii na kłótnie i docinki. Pojedziesz z mężem, posiedzicie troszkę, pogadacie, będzie miło.
oj ona każdą okazję wykorzystuje by wtrącić się w co się da :)

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:03:03

Wiesz, jakbyściwe byli parą/narzeczeństwem, to mogłabyś się jakoś wymiksować z wizyty, ale jesteście małżeństwem i ja sobie nie wyobrażam w święta siedzieć w swoim domu rodzinnym, a mąż w swoim. Przecież wy tworzycie już własną rodzinę.

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:06:23

Ech. Współczuję :)
Ale niestety uważam, że wypada pojechać :) Jesteście małżeństwem więc chyba powinno być oczywiste, że taki czas spędzacie razem. A zresztą... co na to Twój mąż? Nie sądzisz, że byłoby mu miło gdybyś zamiast się krzywić po prostu przyjęła zaproszenie? :) I czy Tobie byłoby miło gdyby mąż nie miał ochoty odwiedzić Twojej rodziny?
(i argumenty o tym jaka rodzina jest nie mają tu sensu bo nikt własnej rodziny nie wybiera i dopóki nie ma ostrej patologii to się ją kocha).

Ja sama w tym roku dostałam zaproszenie od przyszłej teściowej i się wykręciłam między innymi tym, że nie jesteśmy małżeństwem :P Ale szlag mnie trafia na samą myśl, że przyjdzie taki rok, że będę musiała poświęcić się w święta :D Wiem co czujesz ale uważam, że niestety czasem trzeba zacisnąć zęby.

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:07:14

No a co mąż na to? Chce do niej jechać?
Ja tam jestem tradycjonalistką i święta spędzam w domu (swoim), więc ja bym na pewno nie poszła. Chyba że mowa nie o Wigilii tylko np. obiedzie w pierwszy lub drugi dzień, to jeszcze można jakoś przeboleć jeśli człowieka obchodzi co "wypada".

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:07:31

Cytat
puma73
Wiesz, jakbyściwe byli parą/narzeczeństwem, to mogłabyś się jakoś wymiksować z wizyty, ale jesteście małżeństwem i ja sobie nie wyobrażam w święta siedzieć w swoim domu rodzinnym, a mąż w swoim. Przecież wy tworzycie już własną rodzinę.
mojego męża nie będzie bo jest za granicą

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:09:03

Cytat
mariczkam
Cytat
puma73
Wiesz, jakbyściwe byli parą/narzeczeństwem, to mogłabyś się jakoś wymiksować z wizyty, ale jesteście małżeństwem i ja sobie nie wyobrażam w święta siedzieć w swoim domu rodzinnym, a mąż w swoim. Przecież wy tworzycie już własną rodzinę.
mojego męża nie będzie bo jest za granicą

A to bym się wykręcała jak się da :P

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:10:56

ja również łączę się w bólu bo też nie przepadam za moją przyszłą teściową,ale tak jak ktoś już napisał zaciskam zęby na ten jeden dzień i jakoś daję radę...

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:13:16

Cytat
mariczkam
Cytat
puma73
Wiesz, jakbyściwe byli parą/narzeczeństwem, to mogłabyś się jakoś wymiksować z wizyty, ale jesteście małżeństwem i ja sobie nie wyobrażam w święta siedzieć w swoim domu rodzinnym, a mąż w swoim. Przecież wy tworzycie już własną rodzinę.
mojego męża nie będzie bo jest za granicą

A to trzeba było tak od razu:P To bym też sama nie jechała;)

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:18:25

Cytat
mariczkam
No cóż więc będę musiała się przemęczyć, wiem też że będę musiała męczyć się z pytaniami kiedy dziecko i że już pora na powiększenie rodziny

Powiedz jej w końcu, że to nie jej sprawa, że to zbyt intymne tematy i ogólnie, że sobie nie życzysz roztrzasania Waszych spraw - tylko akurat nie w święta, ale po ;) Może się zdziwisz i babsko odpuści? To nie jest tak, że jej wszystko wolno, bo to mamusia męża nie

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:22:25

Jak męża nie będzie to zmienia całkiem postać rzeczy i ja bym nie jechała:P Powiedz że jeden dzień spędzasz w domu rodzinnym a drugiego dnia obiecałaś babci/cioci czy komuś tam innemu i tyle ;)

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:27:30

Jestem zdania, że nawet jak męża nie ma to wypada iść. Kurcze, to matka Twojego męża i serio tak Cię boli, że zapyta kiedy dziecko? Tak robi 90% teściowych i każda z nas jakoś żyje. Może pomyśl o kimś innym w tej sytuacji, a nie tylko o sobie :/

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:30:27

No cóż więc będę musiała się przemęczyć, wiem też że będę musiała męczyć się z pytaniami kiedy dziecko i że już pora na powiększenie rodziny
Powiedz,ze skoro nie ma tu meza, to jak mozesz myslec teraz o dzieciachpogaduszki



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 12:32 przez martynek1990.

Święta a teściowa

20 lis 2014 - 12:34:14

Wybacz, ale dla mnie takie dylematy, to dylematy małolaty.
Dorosły człowiek, w normalnym, dojrzałym związku wie, że czasem (mimo braku chęci) trzeba się dla drugiej strony poświęcić i nie robi z tego powodu problemu (czy dylematu).
Na zaproszenie świąteczne od rodziny nie wypada odmawiać, chyba że faktycznie macie już inne plany (np. obiecaliście wyjazd do kogoś innego). A że teściowej nie lubisz, cóż z tego? Póki żyjecie w zgodzie, szanujecie się nawzajem, to normalnym jest, że od czasu do czasu przyjdzie Wam spędzić razem czas, choćby z okazji świąt.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mikołajki