Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:07:34

Hej mam taki problem. Będe leciała dopiero drugi raz samolotem, przeczesałam prawie wszystkie regulaminy, ale nie znalazłam nic na temat tego ile przed odlotem powinno się byc na lotnisku.
Kiedyś jak leciałam sama, koleżanka mi powiedziala zebym byla MINIMUM 2 godziny przed czasem weszla i juz dwie godziny sobie siedziała " po tej drugiej stronie "
Jednak nie wiem jak to ma na prawdę wyglądać.

Mam wylot o 20:30, będe jechała modlin busem, który jeździ co godzinę i nie wiem o której jechać czy o 16:30 i być na miejscu już o 17:30 ( 3 godziny przed lotem) czy o 17:30 i dojechać równo 2 godziny przed lotem, ale pozniej stanie w kolejce po odprawę itd

I jeszcze jedno pytanko myślicie że jeśli w jedną walizkę dużą która może byc do 15 kg, zapakują sie 3 osoby można łatwo ten limit przekroczyć? Bo nie jestem dobra w ocenanie na oko :D Lecimy tylko na kilka dni, będziemy mieli tylko ubrania i kosmetyki

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 19:09 przez smuteczek00.

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:13:38

Przeważnie można mieć ze sobą 10kg bagażu podręcznego któy jest w cenie biletu, więc jesli nie zmieścicie się do jednej to możecie zabrac bagaże podręczne :) Ja lecąc gdzies na kilka dni pakuję sie tylko do podręcznego, max 10kg.
Jeśli nadajesz bagaż musisz być wczesniej, jesli nie to wystarczy pare minut przed odlotem :)

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:17:19

To nie zależy od lotniska. Sprawdź sobie na karcie pokładowej o której zamykane są bramki, jak dobrze pamiętam zwykle pół godziny przed odlotem. Ja liczę tak żeby być godzinę przed odlotem na lotnisku, ale zawsze mam ze sobą dziecko + dużo bagaży.
A po co Wam bagaż 15kg na kilka dni? Zabieracie tylko rzeczy podręczne, czy jakieś prezenty czy co?
Jak ja ostatnio leciałam to spokojnie w 10kg podręcznego miałam spakowane rzeczy swoje + dziecka na ponad tydzień, w drugiej 10kg prezenty, a w dwóch małych podręcznych więcej prezentów.
Podstawowe pytanie - jakie linie?

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:17:56

Cytat
ssylwia92
Przeważnie można mieć ze sobą 10kg bagażu podręcznego któy jest w cenie biletu, więc jesli nie zmieścicie się do jednej to możecie zabrac bagaże podręczne :) Ja lecąc gdzies na kilka dni pakuję sie tylko do podręcznego, max 10kg.
Jeśli nadajesz bagaż musisz być wczesniej, jesli nie to wystarczy pare minut przed odlotem :)

No wlasnie to wiem w darmowym na samolot może byc torebka zwykla ( nie wiem do ilu kg) i bagaz podręczny do 10 kg. Tylko ze w nich podobno nie mogą być kosmetyki powyzej 100 ml, a my będziemy mialy szampony, odzywki, lakiery itp ;>

Cytat
incognito85
To nie zależy od lotniska. Sprawdź sobie na karcie pokładowej o której zamykane są bramki, jak dobrze pamiętam zwykle pół godziny przed odlotem. Ja liczę tak żeby być godzinę przed odlotem na lotnisku, ale zawsze mam ze sobą dziecko + dużo bagaży.
A po co Wam bagaż 15kg na kilka dni? Zabieracie tylko rzeczy podręczne, czy jakieś prezenty czy co?
Jak ja ostatnio leciałam to spokojnie w 10kg podręcznego miałam spakowane rzeczy swoje + dziecka na ponad tydzień, w drugiej 10kg prezenty, a w dwóch małych podręcznych więcej prezentów.
Podstawowe pytanie - jakie linie?

Ryanair.
No jak mowie nie jestem dobra w ocenianiu na oko :D Myslalam, żeby kazdy z nas spakował się w podręczny bagaż ten do 10 kg, ale myslalam że to za mało jeśli sama walizka jest ciężkawa a do tego dochodzą ubrania ( pewnie z 2 swetry, kilka bluzek, może jedne spodnie + kosmetyki, suszarka ) :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 19:20 przez smuteczek00.

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:21:43

aa to fakt, max po 100ml w przeźroczystym opakowaniu i łacznie nie moze być bodajże więcej niż kg. Jeśli to tylko kilka dni zawsze można przeleć do pojemików po 100ml :D ale jeśli nie chce Ci się bawić to jedynie bagaż, w 3 osoby 15 kg moim zdaniem to mało :)

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:28:00

Cytat
ssylwia92
aa to fakt, max po 100ml w przeźroczystym opakowaniu i łacznie nie moze być bodajże więcej niż kg. Jeśli to tylko kilka dni zawsze można przeleć do pojemików po 100ml :D ale jeśli nie chce Ci się bawić to jedynie bagaż, w 3 osoby 15 kg moim zdaniem to mało :)

No wlasnie :P planowałam tak że wezmiemy na naszą trójkę 2 bagaze podręczne do 10 kg i może dokupimy ten do 15 kg ? :P

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:31:27

W Ryanair ta mała torebka podręczna nie ma limitu wagowego, tylko wymiary muszą się zgadzać (niezobowiązująco powiem, że z Modlina leciałam z większą niż oni chcą).
Owszem, kosmetyki w pojemnikach do 100ml, zapakowane w torebkę o maksymalnej pojemności 1litr (max wymiary 20x20 bodajże). Szampon 100ml przy moich włosach do pasa i myciu co drugi dzień starczył mi na tydzień i jeszcze go zostało, to co Wy tam będziecie wiozły? ;)
Spokojnie, na pewno się zmieścicie. Ja w tym 10kg miałam też 3 pary butów i nawet kurtkę na zmianę dla dziecka. Zabieranie suszarki to dla mnie jakiś kosmos, przecież są nawet w hotelach ;)

Dokupowanie się nie opłaca, już taniej na miejscu kupić nowe ciuchy i wyrzucić ;) Ja kupiłam ten dodatkowy do 15 kg raz w życiu, jak wyjeżdżałam na stałe z Polski. Na parę dni raczej Wam tyle rzeczy nie potrzeba co mi wtedy ;)


Aha, i jeszcze mała porada. Obecnie w Ryanair już nie ma tak jak kiedyś, że trzeba walczyć o miejsce, miejscówki są darmowe. Więc spokojnie możecie ustawić się na końcu kolejki, wtedy Wasze bagaże pójdą za darmo do luku i nie będziecie ich musieli targać po schodkach ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 19:38 przez incognito85.

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:34:55

Cytat
incognito85
W Ryanair ta mała torebka podręczna nie ma limitu wagowego, tylko wymiary muszą się zgadzać (niezobowiązująco powiem, że z Modlina leciałam z większą niż oni chcą).
Owszem, kosmetyki w pojemnikach do 100ml, zapakowane w torebkę o maksymalnej pojemności 1litr (max wymiary 20x20 bodajże). Szampon 100ml przy moich włosach do pasa i myciu co drugi dzień starczył mi na tydzień i jeszcze go zostało, to co Wy tam będziecie wiozły? ;)
Spokojnie, na pewno się zmieścicie. Ja w tym 10kg miałam też 3 pary butów i nawet kurtkę na zmianę dla dziecka. Zabieranie suszarki to dla mnie jakiś kosmos, przecież są nawet w hotelach ;)

ale nie będziemy spac w hotelu tylko u mojego faceta, on tam wynajmuje mieszkanie z 2 kolegami. Ja biorę prostownicę a koleżanka suszarkę :D
No cóż widzę że bez ważenia się nie obejdzie :D

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:37:08

suszarka to nie problem, kupcie sobie szampon i odżywkę na miejscu a reszte zmieścicie w podręcznym :D po co przepłacać :)

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 19:49:40

Dwie godziny przed odlotem przyjeżdżają stare baby, które nie ogarniają latania samolotem i boją się, że im samolot ucieknie. Przyjdź przed zamknięciem bramek i tyle.

I głupotą straszną jest branie bagażu rejestrowanego tylko dla jakichś durnych odżywek i szamponów. Idź do rossmanna, tam masz kosmetyki w małych pojemnikach. Albo kup na miejscu, znacznie bardziej będzie się to opłacało. Ale jak uwielbiasz wyrzucać pieniądze w błoto, to proszę bardzo, co mnie to obchodzi. Ja w podręcznym zawsze mam masę ciuchów, kosmetyków i nawet suszarka by się zmieściła. Ale do tego trzeba myśleć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 19:51 przez JolajnaLoja.

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 20:11:57

Cytat
JolajnaLoja
Dwie godziny przed odlotem przyjeżdżają stare baby, które nie ogarniają latania samolotem i boją się, że im samolot ucieknie. Przyjdź przed zamknięciem bramek i tyle.

I głupotą straszną jest branie bagażu rejestrowanego tylko dla jakichś durnych odżywek i szamponów. Idź do rossmanna, tam masz kosmetyki w małych pojemnikach. Albo kup na miejscu, znacznie bardziej będzie się to opłacało. Ale jak uwielbiasz wyrzucać pieniądze w błoto, to proszę bardzo, co mnie to obchodzi. Ja w podręcznym zawsze mam masę ciuchów, kosmetyków i nawet suszarka by się zmieściła. Ale do tego trzeba myśleć.

Dobra ale nie musisz mnie odrazu poniżać, to że ty latasz często nie oznacza że ja też tak latam. A to że dwie godziny wcześniej byłam, to tak uslyszalam że wtedy jest darmowa odprawa, a że jeśli pozniej to się płaci dodatkowo. I nie jestem starą babą która się boi, po prostu lęce dopiero drugi raz i nie jestem tak 100 % ogarnięta jak ty wrzechwiedząca.


incognito 85 - biletu kupionego jeszcze nie mam, ale moze masz racje że to będzie zalezne od zamknięcia bramek, czyli będe to miala napisane na karcie ;)

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 20:19:22

Nic się nie martw! Każdy przed tym jest zestresowany i wypytuje. Tak też było ze mną.
Najlepiej być wcześniej, nigdy nic nie wiadomo jaka będzie kolejka do przejścia przez bramki. Jeżeli lecisz tylko z podręcznym- półtorej godziny przed lotem powinno wystarczyć. Zdążysz spokojnie zważyć sobie bagaż, ze spokojem podejdziesz do bramki i bez biegania. Chyba, że będzie to okres świąteczny- to wtedy linie lotnicze (w moim przypadku tak było), wysyłają wiadomość z prośbą o wcześniejsze przybycie.
Spotkała mnie taka sytuacja, że prosiłam ludzi w Rzymie o ustąpienie kolejki bo miałam kilkanaście minut do zamknięcia bramki- to był stres!

Niczym się nie przejmuj! Stres to najgorsza sprawa. W razie pytań- pisz śmiało na priv to pomogę ;)

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 20:33:51

Polecam zakup przezroczystych 100ml pojemniczków w Rossmannie. Ja do takich przelewam szampon, żel pod prysznic i płyn do demakijażu i to biorę ze sobą. Za pierwszym razem, gdy miałam kosmetyki większej pojemności, musiałam je wyrzucać przy odprawie.

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 20:40:38

Dzięki, widziałam te pojemniczki w rossmanie :) Czyli rozumiem, że ogolnie pojemniki wszystkie razem mogą mieć max 1 l ?no to np szampon, odzywka, mydlo przeleje, serum do wlosow mam akurat 100 ml, perfumy ..ale takie rzeczy jak liner czy tusz do rzęs tez mam liczyc ? o.O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 21:12 przez smuteczek00.

lotnisko modlin pomocy

19 lis 2014 - 22:25:10

Wszystko masz na stronie ;)
http://www.ryanair.com/pl/pytania/plyny-w-bagazu-podrecznym/
Tak, tusz i eyeliner to też płyn, podobnie jak krem i pasta do zębów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Święta a teściowa