Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:36:33

Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad takimi kierunkami jak: informatyka, finanse i rachunkowość, filologia francuska, filologia chińska. Po którym kierunku będzie mi łatwiej znaleźć pracę oraz jak z zarobkami? Może wiecie coś więcej na temat tych kierunków? ;)

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:39:39

do wszystkich tych kierunków, prócz FiR, musisz już mieć dobrze opanowane podstawy. jeśli nie znasz francuskiego ani chińskiego komunikatywnie to nie idź na filologię. podejrzewam, że na informatyce też musisz już sporo umieć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-27 21:40 przez corkachaosu.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:40:10

FiR odradzam bo ja pracy w zawodzie znaleźć nie mogę;/ Na pewno filologia francuska i chińska to dobry pomysł ale czy miałaś już do czynienia z tymi językami i wiesz że masz do nich głowę?:)

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:40:46

według mnie informatyka najbardziej przyszłościowa. można zrobić tyle kursów ;) np z Unii Europejskiej jest bardzo dużo propozycji, jeżeli tylko jesteś w tym dobra i to lubisz to stawiałabym na ten kierunek.
Z zarobkami myślę, że też jest dobrze, ale nie radzę się kierować tym w wyborze studiów, bo przecież to twoja przyszłości, prawdopodobnie to co będziesz robić na co dzień, powinno sprawiać ci przyjemniość ;)

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:40:54

Cytat
corkachaosu
do wszystkich tych kierunków, prócz FiR, musisz już mieć dobrze opanowane podstawy. jeśli nie znasz francuskiego ani chińskiego komunikatywnie to nie idź na filologię. podejrzewam, że na informatyce też musisz już sporo umieć.

Znam dobrze język angielski i francuski. Chińskiego nie znam niestety.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:44:46

No to po co chcesz iść na filologię chińską, jeśli nie znasz tego języka? Znam mnóstwo osób, które poszły na filologie będąc średnimi. I nie zdołały zaliczyć pierwszej sesji nawet, a na zajęciach niewiele rozumiały.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:46:21

Cytat
corkachaosu
No to po co chcesz iść na filologię chińską, jeśli nie znasz tego języka? Znam mnóstwo osób, które poszły na filologie będąc średnimi. I nie zdołały zaliczyć pierwszej sesji nawet, a na zajęciach niewiele rozumiały.

Wydaje mi się, że niewiele osób na filologii chińskiej zna ten język. Tym bardziej, że nie występuje on w większości szkół.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:49:07

Sprawdź sobie program tego kierunku. Na pewno nie uczą na nim podstaw. Na żadnej filologii tego nie uczą, chyba, że w bardzo marnej szkole.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:49:54

Cytat
Avenal
Cytat
corkachaosu
do wszystkich tych kierunków, prócz FiR, musisz już mieć dobrze opanowane podstawy. jeśli nie znasz francuskiego ani chińskiego komunikatywnie to nie idź na filologię. podejrzewam, że na informatyce też musisz już sporo umieć.

Znam dobrze język angielski i francuski. Chińskiego nie znam niestety.

Tak jak koleżanka wspomniała wyżej wypadało by miec opanowane podstawy w stopniu b.dobrym. Ja byłam pewna siebie w angielskim, poszłam na filologie i po pierwszych zajęciach zrezygnowałam, wykładowcy mowią po angielsku w takim tempie że nie rozumiałam połowy.

Informatyka jak dla mnie to kierunek beznadziejny. Jest tylu informatykow że szok, pewnie połowa nie ma pracy. Wiadomo jak kojarzy się informatyk :) Ale to zalezy też czy to lubisz.

Zastanów się gdzie chcesz pracowac w przyszłości (w jakim miescie), później sprawdz sobie czy jest w nim duzo uczelni z kierunkiem na który pójdziesz, jesli tak, to oznacza że ciężko będzie ci się przebic na rynku wśród tylu absolwentów twojego kierunku. Taka moja mała rada. Wybierz kierunek oryginalny, ciekawy i przyszłościowy. Najbardziej spodobała mi się filologia chińska, ale nie masz z tym nic wspólnego więc odpada na pierwszym miejscu.
Cytat
Avenal
Cytat
corkachaosu
No to po co chcesz iść na filologię chińską, jeśli nie znasz tego języka? Znam mnóstwo osób, które poszły na filologie będąc średnimi. I nie zdołały zaliczyć pierwszej sesji nawet, a na zajęciach niewiele rozumiały.

Wydaje mi się, że niewiele osób na filologii chińskiej zna ten język. Tym bardziej, że nie występuje on w większości szkół.

Ludzie idący na jakąkolwiek filologię idą z wiedzą na ten temat. Nawet jeśli chiński nie występuje w szkolach, nie oznacza to że studiujący nie mają o tym zielonego pojecia. Zwykle są to ludzie dla których jest to interesujące i przed studiami uczyli się tego jezyka na własną rękę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-27 21:51 przez Valentynka.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:51:09

Chiński trzeba byłoby uczyć się od dziecka, bo już człowiek nie jest w stanie opanować, jedynie tak dla siebie "kalecznie". i nic po tym nie będziesz miała. ja bym proponowała informatykę, teraz komputery opanowały świat więc będzie zapotrzebowanie :D

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:51:20

Na informatykę teraz wszyscy idą bo jest zapotrzebowanie, więc za kilka lat będzie mało pracy dla ludzi o takim wykształceniu. Ludzie po rachunkowości mają problemy ze znalezieniem pracy, a z filologią chińską się nie wydurniaj skoro z tym językiem nie miałaś jeszcze do czynienia.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:51:58

Cytat
corkachaosu
Sprawdź sobie program tego kierunku. Na pewno nie uczą na nim podstaw. Na żadnej filologii tego nie uczą, chyba, że w bardzo marnej szkole.

Ta uczelnia, na którą planowałam iść ma raczej średni poziom. Filologia francuska bardziej by mi pasowała, ale boję się, że nie znajdę pracy po tym.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:55:45

Cytat
Avenal
Cytat
corkachaosu
Sprawdź sobie program tego kierunku. Na pewno nie uczą na nim podstaw. Na żadnej filologii tego nie uczą, chyba, że w bardzo marnej szkole.

Ta uczelnia, na którą planowałam iść ma raczej średni poziom. Filologia francuska bardziej by mi pasowała, ale boję się, że nie znajdę pracy po tym.

Znajdziesz. W większym mieście , jak opanujesz francuski to raczej bez problemu. Zrobisz sobie podyplomówkę z logistyki i możesz pracowac z każdą firmą zagraniczną mającą kontakty z francuzami.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 21:58:23

jeszcze raz napiszę, i nie tylko ja zresztą: nie idź na żadną filologię, jeśli nie znasz tego języka komunikatywnie w mowie i bardzo dobrze w piśmie. to nie ma sensu, na tych studiach NIKT nie uczy podstaw tego języka, bo nie ma na to czasu. pogadaj z kimkolwiek kto studiuje jakąś filologię. TO TAK JAKBYŚ POSZŁA NA FILOLOGIĘ POLSKĄ, GDY NIE UMIESZ JESZCZE CZYTAĆ W TYM JĘZYKU I BUDOWAĆ ZDAŃ. wyobrażasz to sobie?

na informatykę też idaą ludzie już z jakąś wiedzą, bo to na pewno trudny kierunek.

Jakie studia?

27 cze 2014 - 22:00:32

A ja pierwsze słyszę, żeby na jakiejkolwiek uczelni wymagali choćby podstaw języka, o ile jest on mało popularny oczywiście. Moja wychowawczyni z liceum mówiła mi nawet, że są uczelnie, i to państwowe, na których na filologii angielskiej uczą od podstaw tego języka, tylko że lecą bardzo szybko z programem.

Autorko, myślę, że z wymienionych przez Ciebie kierunków najoryginalniejsza i dająca najlepsze perspektywy zawodowe jest właśnie filologia chińska. Chyba, że zamierzasz po studiach mieszkać w małym mieście, to raczej odpada. Co do informatyki, to zastanów się, czy dałabyś sobie radę, bo słyszałam, że matma jest naprawdę ciężka (choć to pewnie zależy od uczelni).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

A wy co o tym myślicie? tanie wesele