Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Internet LTE 8gb

11 cze 2014 - 13:40:02

Macie jakieś doświadczenia z internetem LTE około 8gb, stosowanym do użytku domowego? Jak sprawdza się przy codziennym korzystaniu z internetu, przeglądaniu stron, słuchaniu np. spotify i oglądaniu od czasu do czasu filmów?

Internet LTE 8gb

11 cze 2014 - 14:00:19

8 gb to malutko ja miałam 10 i ledwo mi starczało... a Internet miałam LTE w Plusie i szczerze nie polecam

Internet LTE 8gb

11 cze 2014 - 14:09:17

To całe LTE tak naprawdę dopiero od niedawna weszło "w życie", wcześniej operatorzy chwalili się ową prędkością, tymczasem mieli tak naprawdę 3,5G(następca 3G). Jeśli chodzi o LTE, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników:
1. Operator - sam posiadam Plusa, ale rzadko kiedy go używam, bo mam już stacjonarny, a za zerwanie umowy płaci się karę. Jeśli chodzi o sam Internet - dostałem modem Huawei, trochę się grzał, przez co się zawieszał po jakimś czasie. W Poznaniu najwięcej miałem 3/5 kreski zasięgu, choć jeśli chodzi o prędkość - nie było co narzekać.
2. Miejsce zamieszkania - Operatorzy z swoim LTE nie pokrywają jeszcze obszaru całej Polski.
3. Do czego będziesz go używać - jeśli będą to strony z zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, filmy HD i inne 'internetożerne' strony - 8GB to naprawdę malutko. W takim wypadku, zależnie od wybranej taryfy, operator może naliczać dodatkowe opłaty(za 8GB w Plusie płacę 49,90, kiedyś przekroczyłem niecałe 700mb i miałem 23zł dopłaty). A dodatkowo - żeby sprawdzić pozostały transfer na karcie trzeba wysłać sms z tej właśnie karty - koszt tego sms'a to 20gr - więc kolejne doliczenie do rachunku.

W domu najlepiej wybrać ofertę stacjonarną, jeśli mieszkasz w bloku, pewnie spółdzielnia ma jakieś fajne pakiety do zaoferowania(aktualnie mam prędkość do 300mb/s za niecałe 49zł), a dodatkowo umowa jest na czas nieokreślony, więc można zrezygnować w każdej chwili.

Ależ dałem. Tylko nie napiszcie mi TL;DR :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sukienka hot/not wesele