Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:13:29

Witajcie;-)
Od jakiegoś czasu wysyłanie ''listów poleconych'' pocztą stało się nieopłacalne. Ręce mi opadały przy naliczaniu przez Panią w okienku różnych cen za podobne gabarytowo przesyłki;-)

Stojąc w kolejce zwróciłam uwagę na tzw."PACZKĘ MINI": -)Dziewczyny to fajne rozwiązanie;-) Kupuje się opakowanie koszt stały 8,5zł w cenie jest już wysyłka i powiadomienie sms nadawcę i odbiorcę. Można wysyłać paczki do 2kg! Piszę tutaj o tym ponieważ można w taki sposób znacznie obniżyć koszt wysyłki. Spróbujcie;-)

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:16:40

Spróbowałam, nie polecam.

Jeśli pomylisz się w adresowaniu albo rzecz nie zmieści ci się do koperty, tracisz więcej niż za zwykłą kopertę.

Druga rzecz, a poważniejsza - zostawiasz paczkę w okienku i nie masz ŻADNEGO potwierdzenia, że ją tam oddałaś. Jeśli zginie, co zrobisz?

zweryfikowana
Posty: 564
Ostrzeżenia: 1/5

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:17:20

O, dzięki za info. ;) Przyda się..Bo ceny za te listy polecone, faktycznie zabijają..:)

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:21:03

:-) Jeśli się pomylisz tak jak w przypadku listu wróci do nadawcy;-) Potwierdzenie jest w sms-ie;-)Przesyłka jest rejestrowana w systemie i nie może zaginąć;-)

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:24:49

Cytat
donka_2007
:-) Jeśli się pomylisz tak jak w przypadku listu wróci do nadawcy;-) Potwierdzenie jest w sms-ie;-)Przesyłka jest rejestrowana w systemie i nie może zaginąć;-)

Pracujesz na poczcie, czy jak?

Minipaczkę nadałam w poniedziałek pod wieczór, potwierdzenie SMSem dostałam w środę koło południa.

I co, jeśli Kupująca w tym czasie poprosiłaby mnie o numer nadania, to co miałabym jej podać?

Jeśli w ogóle nie dostałabym tego SMSa, to jak udowodniłabym na poczcie, że w ogóle zostawiłam im przesyłkę?!

System bardzo niedoskonały.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:26:53

Cytat
donka_2007
:-) Jeśli się pomylisz tak jak w przypadku listu wróci do nadawcy;-) Potwierdzenie jest w sms-ie;-)Przesyłka jest rejestrowana w systemie i nie może zaginąć;-)

ale nie masz zadnego dowodu nadania i to jest nawazniejszy jak dla mnie powod na "NIE" poza tym niby do 2 kg ale masz wysokosc przesylki jakies 3 cm wiec wlozyc cos mozna ale nie wyobrazam soebie ciuchow 2 kg tam zmiescic ,a list polecony masz do kg 8,3 zl a do 2 kg 9,5 zl wiec roznica zadna a zawsze jest potwierdzenie nadania,a mini paczki nawet nie masz jak śledzić,poza tym nie wszystko trzeba w koperty bąmbelkowe pakowac co zawyza nie potrzebnie koszty,ciuchy sie nie tłuka

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:29:10

Z paczkami poleconymi też bywa rożnie. Moją kiedyś odebrała zupełnie inna osoba niż odbiorca, wina listonosza, osoba całkiem z innego osiedla niż miała paczka trafić, mieli jej podpis. Składałam reklamację, ale mi jej nie uznali bo przecież paczkę doręczyli.. szkoda tylko że pomylili odbiorcę nie wiem jakim cudem:/

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:30:31

leniszcze, dokładnie.

Były wątki "nadałam zwykłym listem, a przesyłka zaginęła", teraz będą "nadałam minipaczką i nie mam potwierdzenia".

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:32:40

Nie nie pracuje na poczcie;-) Ja sobie chwalę;-) Ale każdy ma swoje sposoby;-)na wysyłki, ale gdy widzę koszt tu na portalu za list polecony ekonomiczny 13zł! to można się z tym nie zgodzić

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:34:51

a to wina sprzedajacych ze sztucznie zawyzaja koszty ,ja choc wiem ze zaplace 8,3 zl + nawet najtansze opakowanie w papier wysylkowy to i tak koszt wysylki mam 7,99zl, wole dolozyc niz zawyzac i to o ile...

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:35:20

oto wiadomość jaką dostałam od poczty polskiej jak obawiałam sie ze paczka mini mi zginęła:

Potwierdzenie nadania Paczki MINI otrzymuje nadawca przesyłki w formie elektronicznego komunikatu wraz z numerem nadawczym przesyłki.
Nadawca przesyłki przed dostarczeniem przesyłki do placówki pocztowej dokonuje rejestracji na stronie internetowej www.poczta-polska.pl lub bezpośrednio na stronie elektronicznego nadawcy.
Dla Paczki Mini obecnie wprowadzono wydruk książki nadawczej z aplikacj e-nadawca, które stanowi potwierdzenia nadania przesyłki.
Bez numeru nadawczego przesyłki nie będziemy mogli określić jej aktualnego statusu.
w zwiazku z tym najpierw sama musisz zarejestrowac w interenecie ta paczke a potem dopiero idziesz do okienka i ja wysyłasz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-19 21:35 przez lidek_.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:38:19

Cytat
lidek_
oto wiadomość jaką dostałam od poczty polskiej jak obawiałam sie ze paczka mini mi zginęła:

Potwierdzenie nadania Paczki MINI otrzymuje nadawca przesyłki w formie elektronicznego komunikatu wraz z numerem nadawczym przesyłki.
Nadawca przesyłki przed dostarczeniem przesyłki do placówki pocztowej dokonuje rejestracji na stronie internetowej www.poczta-polska.pl lub bezpośrednio na stronie elektronicznego nadawcy.
Dla Paczki Mini obecnie wprowadzono wydruk książki nadawczej z aplikacj e-nadawca, które stanowi potwierdzenia nadania przesyłki.
Bez numeru nadawczego przesyłki nie będziemy mogli określić jej aktualnego statusu.
w zwiazku z tym najpierw sama musisz zarejestrowac w interenecie ta paczke a potem dopiero idziesz do okienka i ja wysyłasz

moim zdaniem szkoda zachodu...gdyby to chociaz sporo tansze bylo od listu..

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:39:16

Cytat
lidek_
oto wiadomość jaką dostałam od poczty polskiej jak obawiałam sie ze paczka mini mi zginęła:

Potwierdzenie nadania Paczki MINI otrzymuje nadawca przesyłki w formie elektronicznego komunikatu wraz z numerem nadawczym przesyłki.
Nadawca przesyłki przed dostarczeniem przesyłki do placówki pocztowej dokonuje rejestracji na stronie internetowej www.poczta-polska.pl lub bezpośrednio na stronie elektronicznego nadawcy.
Dla Paczki Mini obecnie wprowadzono wydruk książki nadawczej z aplikacj e-nadawca, które stanowi potwierdzenia nadania przesyłki.
Bez numeru nadawczego przesyłki nie będziemy mogli określić jej aktualnego statusu.
w zwiazku z tym najpierw sama musisz zarejestrowac w interenecie ta paczke a potem dopiero idziesz do okienka i ja wysyłasz

Ja swojej nie rejestrowałam w domu. Pani w okienku mi zaproponowała minipaczkę, więc kupiłam opakowanie, zaadresowałam, zapakowałam (z trudem) i zostawiłam w okienku. Z tego co wiem, odbiorca SMSa dostał równie późno jak ja.

A co myślicie o tym? http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,14992120,Paczka_mini_Poczty_Polskiej_to_bubel__Latwo_ja_zgubic___.html

Ja ze swojej strony odradzam tę formę.

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:45:39

Trochę to dziwne, że po 3 dniach otrzymałaś sms. Ja gdy nadaję czekam przy okienku i potwierdzenie prychodzi po 2 godzinach w smsie jest nr paczki podany;-)

Cytat
leniszcze
Cytat
donka_2007
:-) Jeśli się pomylisz tak jak w przypadku listu wróci do nadawcy;-) Potwierdzenie jest w sms-ie;-)Przesyłka jest rejestrowana w systemie i nie może zaginąć;-)

ale nie masz zadnego dowodu nadania i to jest nawazniejszy jak dla mnie powod na "NIE" poza tym niby do 2 kg ale masz wysokosc przesylki jakies 3 cm wiec wlozyc cos mozna ale nie wyobrazam soebie ciuchow 2 kg tam zmiescic ,a list polecony masz do kg 8,3 zl a do 2 kg 9,5 zl wiec roznica zadna a zawsze jest potwierdzenie nadania,a mini paczki nawet nie masz jak śledzić,poza tym nie wszystko trzeba w koperty bąmbelkowe pakowac co zawyza nie potrzebnie koszty,ciuchy sie nie tłuka


Mogę się zgodzić z tą wielkością koperty;-) jest za mała



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-19 21:47 przez donka_2007.

"MINI PACZKI"

19 maj 2014 - 21:50:24

donka_2007, czekasz dwie godziny przy okienku na tego SMSa? :P Idealizujesz tę formę nadania :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

matka mnie okradla