Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:27:12

Witam, piszę do Was z dość nietypowym pytaniem... Opiszę krótko sytuację:
Ojciec mojego mężczyzny przeszedł zawał serca, obowiązkowo musi rzucić palenie.
Mój narzeczony, w ramach "męskiej solidarności" zdeklarował się też rzucić palenie. Wiele razy prosiłam go aby rzucił to świństwo. Próbował kilka razy, ale nie przetrwał. Bardzo przeszkadza mi dym papierosowy, a jeszcze gorsze są pocałunki- bo dosłownie całowanie z osobą, która pali- to jakby całować popielniczkę, nawet po umyciu zębów...
W jaki sposób można pomóc osobie, która jest na głodzie nikotynowym? Oczywiście nie wkurzać dodatkowo- to wiem, nie przypominać o papierosach... Jak wspierać? Myślałam już żeby kupić mu lizaki, żeby zająć ręce- bo też taki sposób słyszałam, ale trochę to dziwne.

zweryfikowana
Posty: 120
Ostrzeżenia: 1/5

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:36:55

Polecam DESMOXAN !!

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:42:57

Z lizakami to może troche dziwnie by wyglądał:P ale np. cukierki, ponoć najlepiej miętowe to dobry pomysł ;)

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:53:29

Desmoxan bardzo dobre tabletki na rzucenie i dosc nie drogie bo to chyba cos kolo 55 zl za 100 szt

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:56:01

ja polecam Tabex.

jeszcze kilka rad, dzięki którym będzie łatwiej przeżyć ten trudny, początkowy okres;

• oddechy- głębokie, gdy przychodzi głód nikotynowy, ODDYCHAJ, TLEN NAJLEPIEJ ŁAGODZI GŁÓD NARKOTYCZNY,
• długopis – w ręce trzymać długopis lub inny przedmiot, który ułatwi opanowanie rąk,
• pojadanie pestek dyni /dynię najlepiej gryźć z łupiną/, słonecznika, orzechów, owoców – uzupełnia naszą dietę w cenne składniki i zmniejsza łaknienie na słodycze,
• ssać kawałeczek tataraku, owoc ziela angielskiego, kawałek korzenia lubczyka – łagodzi głód nikotynowy,
• popijanie herbatek ziołowych, uspokajających – łagodzi napięcie nerwowe i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu.

a zamiast lizaków i cukierków polecam owoce warzywa świeże i suszone do podjadania.

Poza tym wystarczy po rzuceniu palenia kontrolować wagę, a mając chęć na "dymka" sięgać po owoc, a nie cukierka.

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:56:21

cokolowiek co będzie mógł ssać, rzuć kiedy odruchowo będzie mu brakowało palenia papierosów ;)

Desmoxanów i innych tego typu specyfików nie polecam, ponieważ zawierają substancje z grupy kwasów nikotynowych czyli niby palić się nie będzie chciało, ponieważ receptory w mózgu odpowiedzialne za głód nikotynowy będą zablokowane, ale niestety nie będzie palił dopóki będzie brał tabletki- przestanie brać i glód nikotynowy znowu wróci..

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 15:57:24

Mój chłopak rzucił jak bral desmoxan :)

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:09:37

ja jestem aktualnie na etapie rzucania palenia :)
nie palę już 3 tydzień i teraz jest mi najciężej...zaczęłam rzucać biorąc tabexy razem z małżonkiem i jestem z nich bardzo zadowolona :)
teraz kiedy nadszedł kryzys nałogowy :P pomagają mi o dziwo moje ulubione rzeczy, czyli domowej roboty soki kubusie, owoce, warzywa...bardzo często w pracy chrupię marchewkę bądź ziarna słonecznika :) największą zmorą jest ciągła chęć chrupania, więc te marchewki i ziarna jem całymi dniami :P ale grunt, że działa :D

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:14:51

Cytat
bliszka
Mój chłopak rzucił jak bral desmoxan :)

a ile juz nie pali ,bo moj 2 miesiace nie palił i czuje ze znowu popala.

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:16:50

Cytat
palus18
Desmoxanów i innych tego typu specyfików nie polecam, ponieważ zawierają substancje z grupy kwasów nikotynowych czyli niby palić się nie będzie chciało, ponieważ receptory w mózgu odpowiedzialne za głód nikotynowy będą zablokowane, ale niestety nie będzie palił dopóki będzie brał tabletki- przestanie brać i glód nikotynowy znowu wróci..
Niby tak, ale wielu palaczy ma nie tylko problem z uzaleznieniem od nikotyny, ale tez z uzaleznieniem od samego "aktu" palenia. Tzn. gdy probuja rzucic, brakuje im tez czegos w rekach, ustach, nie wiedza, jak odreagowac stres. Dlatego mysle, ze tego typi specyfiki moga pomoc odzwyczaic sie od palenia jako czynnosci, a dzieki temu ulatwic uwolnienie sie od nikotyny. Ale tez mysle, ze najpierw warto sprobowac rzucic bez nich;)

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:22:59

Cytat
Monis19937
Cytat
palus18
Desmoxanów i innych tego typu specyfików nie polecam, ponieważ zawierają substancje z grupy kwasów nikotynowych czyli niby palić się nie będzie chciało, ponieważ receptory w mózgu odpowiedzialne za głód nikotynowy będą zablokowane, ale niestety nie będzie palił dopóki będzie brał tabletki- przestanie brać i glód nikotynowy znowu wróci..
Niby tak, ale wielu palaczy ma nie tylko problem z uzaleznieniem od nikotyny, ale tez z uzaleznieniem od samego "aktu" palenia. Tzn. gdy probuja rzucic, brakuje im tez czegos w rekach, ustach, nie wiedza, jak odreagowac stres. Dlatego mysle, ze tego typi specyfiki moga pomoc odzwyczaic sie od palenia jako czynnosci, a dzieki temu ulatwic uwolnienie sie od nikotyny. Ale tez mysle, ze najpierw warto sprobowac rzucic bez nich;)

ja brałam tabexy przez 1,5 tygodnia i po ich odtawieniu wcale nie czułam nagle chęci ponownego zapalenia...wg mnie to indywidualna sprawa każdego palacza, każdy reaguje inaczej i inaczej rzuca palenie...mnie nie ciągnęło do papierosów po odstawieniu tabexów, dopiero teraz kiedy minęły 3 tyg to jest trochę ciężej, ale dam radę :D

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:25:10

Cytat
palus18


Desmoxanów i innych tego typu specyfików nie polecam, ponieważ zawierają substancje z grupy kwasów nikotynowych czyli niby palić się nie będzie chciało, ponieważ receptory w mózgu odpowiedzialne za głód nikotynowy będą zablokowane, ale niestety nie będzie palił dopóki będzie brał tabletki- przestanie brać i glód nikotynowy znowu wróci..

z tym sie nie zgodze. moja mama brala desmoxan(moze miesiac albo i mniej) i jak palila 20 lat tak juz od paru miesiecy nie pali i nawet jej do tego nie ciagnie. Zalezy od organizmu i osoby.

Slyszalam, ze dobry jest tez tabex, ale drozszy

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:32:35

a e-papieros ? mój mąż pali chyba juz drugi miesiac i jak na razie normalnych papierosow nie pali, tylko nie wiam jak odlozy e-papierosa czy znowu nie wroci do palenia fajek ;/

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:36:09

Może warto przy tym znaleźć sobie jakieś nowe zajęcie, żeby skupić myśli na czymś innym, nowym i zarazem zastąpić uczucie braku starego przyzwyczajenia? ( chodzi mi o to że, palenie to też rytuał wyjścia na zewnątrz, pogadanek z innymi palaczami, uspokojenia myśli itd ;) )
np, zapisanie się na ćwiczenia, basen, albo chociaż obowiązkowy spacer ? ;)

Jak pomóc?

19 maj 2014 - 16:57:00

Na pewno zaopatrzyć się w kij..

Żartuję oczywiście :)

Ale najbliższa osoba z mojego otoczenia rzucała palenie po przeszło 20 latach palenia i to była tragedia...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Samobojstwa - czyja wina?