Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

22 minut temu

sprawdzony stomatolog

26 minut temu

sklep detailingowy

50 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomyślałam, ze można stworzyć listę niezbędnych przedmiotów/produktów dla początkującej Pani Domu.

Często jest tak, że mamy w domy wiele niepotrzebnych sprzętów, a podczas gotowania okazuje się, że nie mamy np. chochli. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej w domach, do których lokatorzy dopiero się wprowadzili. I nie chodzi mi tu tylko o wyposażenie kuchni, a też o apteczkę, skrzynkę z narzędziami, łazienka, spiżarnia itp :) Myślę, że taki wątek może być bardzo pomocny.

Ode mnie:

Kuchenne rzeczy:
garnki różnej wielkości, praska do czosnku, porządna patelnia, widelce, noże, otwieracz do butelek, korkociąg, kieliszki do wina, formy do pieczenia ciast, obieraczka do warzyw, wałek, dzbanek na zimny/gorący napój, chochla, praska do ziemniaków

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

igła, nici
a do skrzynki z narzędziami: śrubokręt :)

o ho ho taka lista jest mega długa :)
Ja polecam posiadać blender- często się przydaje
Drewniane łopatki do mieszania w patelni - zamiast plastikowych
Oczywiście patelnie teflonowe z odpinaną rączką - to jest mega wynalazek
Fajnie jest mieć kilka desek do krojenia w różnych kolorach : u mnie czerwona do krojenia wszelakich mięs, zielona do warzyw i owoców, pomarańczowa: cebula i czosnek :)
młynek do pieprzu i soli - bardzo wygodne
takie sito do makaronu - zapomnialam jak to sie fachowo nazywa :)
warto miec wąski i wysoki pojemnik do np. ubijania piany mikserem - wtedy tak nie pryska na boki
mozna tak wymieniac bez konca - mam pelno takich wynalazków, niektóre czasami szukałam kilka miesięcy zeby zdobyc :)

Różne formy np do muffinek, tarty, krajalnica do jajek, szpryca cukiernicza :)

dzbanek plastikowy ktory ma podzialki na litry i gramy(maka i cukier bodajze). Czesto mi sie przydaje
praska do czosnku bo nie lubie go siekac
mala patelnia, kiedy np chce sie zrobic zasmazke albo usmazyc cos malego
robot kuchenny(nie wiem jak to sie dokladnie nazywa ale taki ktory sam miksuje i nie trzeba trzymac miksera :D)




z rzeczy bardziej do majsterkowania to pare srubokretow roznego ksztaltu i wielkosci bo wiele rzeczy mozna naprawic tylko dzieki ich pomocy;D

Apteczka- lek przeciebolowy i przeciwgoraczkowy, plastry
Kuchnnia - uniwersalna tarka najlepiej 4stronna, trzepaczka, rekawice do trzymania goracych naczyn, plastikowe pudeleczka do przechowywania zywnosci i waga kuchenna szczegolnie jesli nie jestesmy kucharkami i korzystamy z przepisow np z internetu :-D
Do wszelkich szaf w mieszkaniu warto wlosyz saszetki zapachowe, a do odkurzacza kapsulki zapachowe ;-)

niezweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 5/5

Leki i plastry jak najbardziej są potrzebne. Oprócz nich w mojej kuchni musi być młynek do kawy. Nie wyobrażam sobie dnia bez kawusi:) Dlatego szukam idealnego młynka. Ten który mam jest już trochę zniszczony i ledwo daje radę zmielić ziarna. Zastanawiam się nad zakupem takiego <moderacja> Co o nim myślicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 13:42 przez moderator.

w kuchni to a tylko ciasta piekę i bardzo przydatna jest miarka i przede wszystkim mikser. Tortownica tez dobra sprawa i te foremki do wyciskania bitej śmietany jakkolwiek sie nazywaja:d
Wszyscy wymieniają śrubokręt, ja akurat nidy go nie potrzebowałam, ale za to nie obejdzie się bez kombinerek szczeglnie jak naprawiam sobie biżuterię.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-17 20:08 przez truskawka_ang.

Dla mnnie niezbędne są miseczki szklane różnej wielkości - na chipsy, sałatkę, galaretkę itd. Fajnie jest mieć wirówkę do sałaty - fajna sprawa, zwlaszcza jak ktoś lubi jeść lekkie pysznosci. Koszt niewielki, a naprawde przydatne. Mam też mnóstwo małych pojemniczków z zakrętkami na przyprawy - chociaż te podstawowe, jak sól, pieprz, wegeta itd. ;) To jesli chodzi o kuchnie z mojej strony ;)

Rzeczy, które moim zdaniem są niezbędne, a których nie mam (i wiecznie obiecuję sobie, że w końcu je kupię) w kuchni to blender, praska do ziemniaków, maszynka do mięsa (ręczna) i stolnica. Moja mama ma też fantastyczny przyrząd do szatkowania cebuli z tupperware, może nie jest niezbędny, ale bardzo przydatny. Poza tym waga kuchenna, przydaje się zwłaszcza jeśli ktoś robi potrawy które potrzebują precyzyjnego odmierzania, np. przy pieczeniu chleba. Takie rzeczy jak noże, chochle, deski do krojenia czy sztućce albo garnki są dla mnie poza listą bo jest to rzecz oczywista.

+ mikser, frytkownica, sokowirówka, toster,

widze ze nikt nnie napisal bardzo wazne sa ostre noze kilka roznej wielkosci

moze nie jest to rzecz niezbedna ale ladnie wyglada, mamy wszystkie noze w jednym miejscu: magnes na noze ;) wiesza sie na nim noze, u mnie tez obieraczki. Nie lubie strasznie nozy w szufladach bo latwo mozna sie skaleczyc.

Do kuchni: patelnia
Narzedzia: młotek

Cytat
lena-222

takie sito do makaronu - zapomnialam jak to sie fachowo nazywa :)

durszlak :D

ja muszę mieć blender obowiązkowo,
waga kuchenna

w sumie to wszystko jest potrzebne :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chłopak+dziewczyna+rodzice