Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

31 minut temu

dieta organizacja

45 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 07:50:01

Jak odnosicie się do tego tematu? Nosicie, nie nosicie? Gdzie je można spotkać? Zapraszam do wypowiedzi.

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 07:51:20

Większosc nosi ,tylko myśli ze oryginały:)

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 07:54:29

niestety w internecie pełno podróbek,ale większość kupuje bo taniej, a nie dla jakości produktu. Ja szukam ORGINALNYCH conversów na które niestty muszę poodkładać, ale wiem że jak kupie orginły to wystarczy na długo.

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 07:57:16

Nie podróbki a repliki, to całkiem fajna sprawa...można za przyzwoitą kwotę (często nadal wcale nie małą) kupić doskonałej jakości produkt na który oryginał nigdy nie było by cię stać.
Zwykłe podróbki to kicz i szmira i powinny być skutecznie tępione.

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:00:31

Podróbki są passe - nie noszę, jak mnie nie stać to nie kupuję. Wstyd by mi było ganiać w podróbie i jeszcze jak to niektórzy mają w zwyczaju się panoszyć fejkami :)

zweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:04:12

Kupiłam przez neta zegarek lacosty, zapłaciłam sporo a kolezanka ma ten sam za 75zl i nie ma w nich różnicy. Jestem dla bo nie wiem czy ja mam oryginalny czy ona doskonalą "replikę"

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:05:11

Owszem, jesli chodzi o perfumy:) Uwielbiam odpowiedniki FM

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:13:28

Cytat
montanamat
Nie podróbki a repliki, to całkiem fajna sprawa...można za przyzwoitą kwotę (często nadal wcale nie małą) kupić doskonałej jakości produkt na który oryginał nigdy nie było by cię stać.
Zwykłe podróbki to kicz i szmira i powinny być skutecznie tępione.

Replika - tak ładnie większość sprzedawców nazywa swój szmelc by sprzedać taki badziew za sporą kasę :) Powiedz mi w jaki sposób dowiadujesz się czy aby na pewno dany produkt jest repliką? Z tego co mi się wydaję by móc wyprodukować replikę danej rzeczy potrzebna jest zgoda producenta? Jak takiej zgody nie ma to jest to czysta podróba, nawet dobrze wykonana i za niemałą kasę, bo znaczek zastrzeżony został wyprodukowany bez zgody jego właściciela.

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:13:55

Ja też zauważyłam, że często można spotkać repliki doskonałej jakości, nie odbiegające od oryginału. Trzeba mieć po prostu szczęście.
Ja nie noszę podróbkę, jak odłożę to kupuję oryginalne rzeczy.

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:19:37

nie stać mnie na Diora czy Chanel więc nie kupuję czegoś co to przypomina - dla mnie to bez sensu. Wolę kupić produkt bardzo dobrej jakości i produkcji Polskiej niż wydawać kasę na podróbę.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:21:52

A ja to się już pogubiłam w tym wszystkim, bo czasami cena podróbki dorównuje cenie oryginału ..., ale nie noszę np. bluz z napisem addas zamiast adidas, ale w sumie to nie wiem, czy to podróbka adidas, czy zupełnie inna firma, czy podpina się pod adidasa bazując na podobieństwie nazwy.

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:26:38

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
montanamat
Nie podróbki a repliki, to całkiem fajna sprawa...można za przyzwoitą kwotę (często nadal wcale nie małą) kupić doskonałej jakości produkt na który oryginał nigdy nie było by cię stać.
Zwykłe podróbki to kicz i szmira i powinny być skutecznie tępione.

Replika - tak ładnie większość sprzedawców nazywa swój szmelc by sprzedać taki badziew za sporą kasę :) Powiedz mi w jaki sposób dowiadujesz się czy aby na pewno dany produkt jest repliką? Z tego co mi się wydaję by móc wyprodukować replikę danej rzeczy potrzebna jest zgoda producenta? Jak takiej zgody nie ma to jest to czysta podróba, nawet dobrze wykonana i za niemałą kasę, bo znaczek zastrzeżony został wyprodukowany bez zgody jego właściciela.

Ja kupuje np. torby i często fajna replika jest nawet skórzana i ma swój charakter o który mi chodzi - koszty też są niemałe ale do wszystkiego trzeba podchodzić z głową, jak mam wątpliwości co do jakości to nie kupuję i kwita.

zweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:27:47

Wiecie kto może mi powiedzieć czy mój zegarek jest oryginalny? W jakim sklepie?
dla mnie te repliki to porażka, mozna się nie źle nabrać!

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:28:52

definicja REPLIKI:

"Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.

Od falsyfikatu różni się nie ukrywaniem faktu bycia repliką. W replikach starych samochodów często wykorzystuje się współczesne podwozia, ograniczając rekonstrukcję do nadwozia. Często wykonywane są repliki historycznych, niezachowanych pojazdów np. polskiego samochodu pancernego Ursus wz. 34 do celów wystawowych lub przez pasjonatów.

Replikę dzieła sztuki wykonuje najczęściej twórca oryginału, ewentualnie replika powstaje w jego pracowni. Artyści w replice czasem zmieniają nieznacznie kompozycję, skalę, technikę wykonania"

Więc używajcie tego słowa "z głową" tak jak kupujecie te podróby

podrobki znanych marek

11 kwi 2014 - 08:32:14

nie patrzę na metkę - kupuje to co trwałe, porządne i w normalnej a nie wydmuchanej cenie ( nie raz jest to firma "krzak" ale co to ma za znaczenie ?? )

Nie rozumiem ludzi, wydających nie małe kwoty aby tylko mieć widoczny jakiś znaczek na przedmiocie..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Półnaga kobieta po mastektomii reklamuje rajstopy