Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:08:55

Pisze w imieniu koleżanki...planuje swoje wesele i zastanawia się nad własnym ustaleniem miejsc dla gości czyli ułożenie winietek z imionami i nazwiskami...i chcemy zapytać co o tym sądzicie? z jednej strony nie będzie kłótni o miejsca siedzące ale z drugiej strony komuś może nie spodobać się narzucanie miejsca...co o tym sądzicie?

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:16:57

tak jest o wiele lepiej, ja bylam raz na weselu dosyc bliskiej rodziny, ale niestety spoznilam sie i siedzialam bardzo daleko. bylo mi niesamowicie przykro, bo powinnam byc blisko, a siedzialam prawie przyd drzwiach.

niezweryfikowana
Posty: 228
Ostrzeżenia: 1/5

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:18:27

hmm mi się ten pomysł nie podoba, każdy usiądzie obok osoby, obok której chce bo właśnie tak jak napisałaś często się to gościom nie podoba, więc ja jestem na nie

- dodatkowy koszt

Cytat
Slyth
tak jest o wiele lepiej, ja bylam raz na weselu dosyc bliskiej rodziny, ale niestety spoznilam sie i siedzialam bardzo daleko. bylo mi niesamowicie przykro, bo powinnam byc blisko, a siedzialam prawie przyd drzwiach.

myślę że to problem złej organizacji, też ostatnio spóźniłam się na wesele dość bliskiej rodziny ale nie z mojej winy tylko z winy osoby towarzyszącej i po prostu poprosiłam brata o zajęcie miejsca i siedziałam blisko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-22 18:21 przez modna1234.

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:20:47

jak dla mnie bardzo dobry pomysł , raczej ustawia sie gosci tak zeby sie znali i w okreslonym wieku itd. przynjmniej wchodzac na sale , nie ma zamieszania , i rzucania sie na krzesła , bo trzeba gdzies zajac i gdzie i z kim ?
bedac na weselu przy każdym stoliku była lista gosci , wiec kazdy siadał gdzie mu pasowało tylko ze przy tym stoliku co było wymienione nazwisko , nie było indywidualnie przy talerzyku , tam mnie sie wydaje ze jest najbardziej komfortowo



Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:23:31

bardzo dobry pomysł. na moim weselu oczywiście było zamieszanie kto gdzie ma siedzieć. teściowa rzecz jasna robiła najwięcej zamieszania. żałowałam, że tych winietek nie zrobiłam.

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:23:52

Cytat
modna1234
hmm mi się ten pomysł nie podoba, każdy usiądzie obok osoby, obok której chce bo właśnie tak jak napisałaś często się to gościom nie podoba, więc ja jestem na nie

- dodatkowy koszt
Cytat
Slyth
tak jest o wiele lepiej, ja bylam raz na weselu dosyc bliskiej rodziny, ale niestety spoznilam sie i siedzialam bardzo daleko. bylo mi niesamowicie przykro, bo powinnam byc blisko, a siedzialam prawie przyd drzwiach.

myślę że to problem złej organizacji, też ostatnio spóźniłam się na wesele dość bliskiej rodziny ale nie z mojej winy tylko z winy osoby towarzyszącej i po prostu poprosiłam brata o zajęcie miejsca i siedziałam blisko
hmm jak to zła ogranizacja? ona słabo się zorganizowała, mogła umówić się że ktoś jej zajmie miejsce

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:24:23

Jak dla mnie super! Byłam ostatnio na takim weselu, nie było żadnych spięć, chwila i swoje miejsce znalezione. Nie jest to też jakieś mega drogie.

Cytat
magi85
jak dla mnie bardzo dobry pomysł , raczej ustawia sie gosci tak zeby sie znali i w okreslonym wieku itd. przynjmniej wchodzac na sale , nie ma zamieszania , i rzucania sie na krzesła , bo trzeba gdzies zajac i gdzie i z kim ?
bedac na weselu przy każdym stoliku była lista gosci , wiec kazdy siadał gdzie mu pasowało tylko ze przy tym stoliku co było wymienione nazwisko , nie było indywidualnie przy talerzyku , tam mnie sie wydaje ze jest najbardziej komfortowo

Ale to przy okrągłych stołach. Przy tradycyjnym ułożeniu w rzędach potrzeba przy każdym talerzyku winietki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-22 18:26 przez AlladynM.

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:31:09

u mnie były winietki i nikt sie nie obraził. O wiele lepsza organizacja :)

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:36:03

Ja byłam na kilku weselach i zupełnie mi nie przeszkadzało narzucenie miejsca przez parę młodą. Wręcz przeciwnie - uważam, że to bardzo dobry pomysł :). Przynajmniej towarzysze ze stołu będą w zbliżonym wieku - więcej wspólnych tematów, itd. A jeśli będzie jakaś tragedia to z pewnością da radę się przesiąść po jakimś czasie :).

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:37:14

Cytat
hogata90
bardzo dobry pomysł. na moim weselu oczywiście było zamieszanie kto gdzie ma siedzieć. teściowa rzecz jasna robiła najwięcej zamieszania. żałowałam, że tych winietek nie zrobiłam.
U mnie było dokładnie tak samo,goście zaczeli siadać a ona zaczęła ustawiać wszystkich kto,gdzie,koło kogo,masakra,przez to moja mama całe moje wesele była na nia zła.Byłam na weselu,gdzie każdy miał wyznaczone swoje miejsce,młodzi siedzieli koło młodych,ciotki koło ciotek i było fajnie.

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 18:41:21

ja przy potwierdzeniach pytałam gości koło kogo chcą siedzieć i według tego ustawiłam winietki - nikt się nie skarżył i nie przesiadł więc chyba było ok:)

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 19:39:00

Cytat
AlladynM
Jak dla mnie super! Byłam ostatnio na takim weselu, nie było żadnych spięć, chwila i swoje miejsce znalezione. Nie jest to też jakieś mega drogie.
Cytat
magi85
jak dla mnie bardzo dobry pomysł , raczej ustawia sie gosci tak zeby sie znali i w okreslonym wieku itd. przynjmniej wchodzac na sale , nie ma zamieszania , i rzucania sie na krzesła , bo trzeba gdzies zajac i gdzie i z kim ?
bedac na weselu przy każdym stoliku była lista gosci , wiec kazdy siadał gdzie mu pasowało tylko ze przy tym stoliku co było wymienione nazwisko , nie było indywidualnie przy talerzyku , tam mnie sie wydaje ze jest najbardziej komfortowo

Ale to przy okrągłych stołach. Przy tradycyjnym ułożeniu w rzędach potrzeba przy każdym talerzyku winietki.

nie ma to różnicy czy stoły okrągłe czy prostokątne , przeciez liste mozna ułozyc na początku stołu albo po prostu na tablicy przy wejsciu nr.stolika i jest lista gosci , wiec kazdy siada na jakim mu sie podoba krzesle przy przydzielonym stoliku

Winietki na wesele

22 mar 2014 - 19:49:24

Już chyba większość stosuje "przydział miejsc" i to jest dobre rozwiązanie, nie ma tego zamętu i strachu, że Ci miejsca zbraknie. Później jak coś komuś nie pasuje to zawsze może spróbować się zamienić ale jeszcze nie widzialam żeby ktoś miał z tym problem.

Winietki na wesele

23 mar 2014 - 09:49:30

ktoś jeszcze?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Winietki na wesele

23 mar 2014 - 09:51:22

miałam tak, jak na mnie to bardzo wygodne, tylko trzeba dobrze przemyśleć i tyle

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przyjazn