Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

gorący temat

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 270
Ostrzeżenia: 1/5

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:17:46

wstępnie,robie zamówienia z hurtowni więc wpłat na konto mam dużo i czasem jak coś przeoczę no niestety zdarza się więc pewna dziewczyna zakupiła u mnie torebkę jej słowa ''chciałabym kupić tę torebkę koloru Machoń.
I prosiłabym dane do przelewu.''podałam dane do przelewu.
okazało się że ona nie wpłaciła tej kasy ale i tak zawarła ze mną transakcje więc musi zapłacić;p
Teraz twierdzi że ona zrezygnowała z mojej oferty i jeżeli chce odzyskać torebkę to mam jej oddać za przesyłkę i ona wyślę to torebkę.
Transakcja jest zawarta więc na pewno nie będę jej oddawać za przesyłkę to ona jest oszustką że nie wysłała mi kasy,a miała na to więcej niż 7 dni.Mogłam teoretycznie nie wchodzić na szafe przez dwa tygodnie i nie dowiedziałabym się o tym,ponieważ nie siedzę tutaj często.. więc co mam zrobić administracja na początku?
dodam że pod koniec miesiąca robię sobie podliczenia więc i tak na pewno bym się zorientowała,bo nie mam ochoty tracić w połowie miesiąca na takie coś;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 19:23 przez Orchji.

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:24:57

czyli jak to? Pomylilas sie, myslalas, ze wplacila kase, wyslalas torbe, po czym zorientowalas sie, ze jednak pieniedzy od niej nie masz? Bo nie rozumiem. Jedli tak jak mysle to zrobilas blad, ale czy musi odeslac? Nie wiem, administracja srednio cos da, bo to tylko decyzja w sprawie i blokada konta, a nie gwarancja, ze odzyskasz cokolwiek, aczkolwiek moze sie wystraszyc :) no jesli nie to masz dwie opcje: policja lub dac jej te pieniadze na to by ci odeslala towar ;)

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:26:10

administracja ;d



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 19:30 przez Orchjix3.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:28:11

Ups, ktoś tu ma dwa konta...

No cóż, za błędy trzeba płacić. Ona okazała się nieuczciwa, bo nie zamierzała zapłacić za zakupioną torbę, ale z jakiej racji ma Ci teraz płacić za jej odesłanie? Przecież nikt Cię nie prosił, żebyś ją jej wysłała za darmo.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:28:51

Ludzie to już za grosz dosłownie wstydu nie mają. Dałabym już jej to 11 zł na wysyłkę bo wątpię zeby administracja cos pomogła, chociaż jak dla mnie wiadomo ze to ona powinna poniesc koszty bo odsyła na jej "widzimisie"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 19:32 przez mititirek.

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:30:06

To tak jak pisalam, policja lub daj jej pieniadze na odeslanie :)

zweryfikowana
Posty: 270
Ostrzeżenia: 1/5

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:31:26

Tak dokładnie ;)
sory że napisałam tak chaotycznie ale się zdenerwowałam ;) dziewczyna kupiła nie wpłaciła kasy, ja przez przypadek ją wysłałam bo miałam tak dużo wpłat że myślałam że zapłaciła, jjak do niej to doszło, to powiedziała mi że ona nie zawarła ze mną transakcji i ze ona jej nie chce i jak chce ją odzyskać to żebym jej dała kasę na przesyłkę.
Tak dwa konta-siostra i ja ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 19:32 przez Orchji.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:31:47

Cytat
mititirek
Ludzie to już za grosz dosłownie wstydu nie mają. Dałabym już jej to 11 zł na wysyłkę bo wątpię zeby administracja cos pomogła, chociaż wiadomo ze to ona powinna poniesc koszty bo odsyła na jej "widzimisie"

Odsyła, bo wcale nie zamierzała za nią zapłacić, po prostu zrezygnowała z zakupu (czego oczywiście nie popieram i sama wystawiam negatywy za takie coś), a autorka wątku wysłała jej tą torbę mimo, że nie otrzymała wpłaty.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:32:18

Ale czy np. na allegro klikacie kup teraz a później rezygnujecie z zakupu? Nawet jeśli tak zrobicie to sprzedający MOŻE ale NIE MUSI zaakceptować waszego "widzimisię". Wydaje mi się, że tak samo jest ze sprawą autorki.

zweryfikowana
Posty: 270
Ostrzeżenia: 1/5

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:33:30

Ale ona nie zrezygnowała z zakupu zrezygnowała dopiero gdy ją dostała. jeszcze sie głupio pytała czy pieniążki doszły.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:34:18

wydaje mi się, że lepiej już dać jej te pieniądze niż wchodzić w kłótnie i tylko tracić nerwy - tyle zachodu dla kilkunastu zł?

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:34:48

Cytat
Kinguiix3
Ale czy np. na allegro klikacie kup teraz a później rezygnujecie z zakupu? Nawet jeśli tak zrobicie to sprzedający MOŻE ale NIE MUSI zaakceptować waszego "widzimisię". Wydaje mi się, że tak samo jest ze sprawą autorki.

Napisałam, że tego nie popieram i sama wystawiam za to negatywy, czytaj ze zrozumieniem.
Ale jak mi ktoś nie zapłaci za zakupioną rzecz to mu jej nie wysyłam, proste.
Cytat
Orchji
Ale ona nie zrezygnowała z zakupu zrezygnowała dopiero gdy ją dostała. jeszcze sie głupio pytała czy pieniążki doszły.

Bez względu na to, jak zachowała się kupująca to Ty popełniłaś błąd. Nie raz miałam takie agentki, też pytały czy dostałam już przelew, jedna mi nawet groziła, że pójdzie do PROKURATURY, bo przelew zrobiła a bluzy nie dostała. Nie ma wpłaty = nie wysyłam.
Cytat
Orchji
Tak dwa konta-siostra i ja ;)

Tak, tak...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 19:37 przez martuuus.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:38:44

Cytat
martuuus
Cytat
mititirek
Ludzie to już za grosz dosłownie wstydu nie mają. Dałabym już jej to 11 zł na wysyłkę bo wątpię zeby administracja cos pomogła, chociaż wiadomo ze to ona powinna poniesc koszty bo odsyła na jej "widzimisie"

Odsyła, bo wcale nie zamierzała za nią zapłacić, po prostu zrezygnowała z zakupu (czego oczywiście nie popieram i sama wystawiam negatywy za takie coś), a autorka wątku wysłała jej tą torbę mimo, że nie otrzymała wpłaty.

Rozumiem, aczkolwiek nie pochwalam, moim zadniem, pewnego rodzaju szantażu ze strony "kupującej", dawaj kase bo nie odzyskasz torebki. Bądź co bądź zakupu dokonała, jak chciała jednak zrezygnować to mogła poinformować o tym mailowo. Uniknełaby w ten sposób kosztów związanych z wysyłką, która co prawda nie powinna miec miejsca, ale coż, każdy się moze pomylic

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:38:46

Teoretycznie Ona musi Ci wpłacić cenę za torebkę i przesyłkę, bo ZAWARŁYŚCIE transakcję.

Zawarta transakcja

20 mar 2014 - 19:41:43

Cytat
mititirek
Rozumiem, aczkolwiek nie pochwalam, moim zadniem, pewnego rodzaju szantażu ze strony "kupującej", dawaj kase bo nie odzyskasz torebki. Bądź co bądź zakupu dokonała, jak chciała jednak zrezygnować to mogła poinformować o tym mailowo. Uniknełaby w ten sposób kosztów związanych z wysyłką, która co prawda nie powinna miec miejsca, ale coż, każdy się moze pomylic

Patrząc na to od tej strony, czyli jakiegoś poczucia uczciwości to oczywiście masz rację. Ale wg mnie to błąd sprzedającej, niestety. Chociaż najlepiej jak Administracja rozstrzygnie.
Cytat
astaldi
Teoretycznie Ona musi Ci wpłacić cenę za torebkę i przesyłkę, bo ZAWARŁYŚCIE transakcję.

No właśnie, teoretycznie. W praktyce niestety z takimi osobami nic się nie robi. Najwyżej blokada konta na kilka dni i tyle. Nawet na all zwiększyli już liczbę ostrzeżeń dopuszczalnych z 3 do 5.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 19:42 przez martuuus.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

usmiechnij się ! nie jest źle!