Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

gorący temat

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem.....

15 sty 2014 - 17:37:53

Wiem,że było już dużo takich wątków,ale każdy przypadek jest inny.
Na innym portalu dokonałam wymiany z pewna dziewczyną(06.01). Nie przeczuwałam problemów,gdyż miała dużo pozytywnych komentarzy i 0 negatywnych.Po wymianie adresów 7 stycznia poleciałam na pocztę.Jestem obecnie na kilku portalach i normą jest wysłanie rzeczy poleconym.W poniedziałek moja przesyłka do niej dotarła - sprawdziłam numer.Napisałam do niej czy jest zadowolona,odpisała, że tak i pytała czy dostałam list od niej.Zaprzeczyłam.W skrócie:wczoraj przy prośbie podania numeru,żeby sprawdzić gdzie jest od niej przesyłka dowiedziałam się,ze ona wysłała z zwykłym i zawsze tak robi.Przesyłki nie ma , a ja z jej odpowiedzi,na które niechętnie odpisuje , wnioskuje,że coś kręci.W ogóle się tym nie przejęła.Niby była na poczcie i jej powiedzieli,że wysłali i na tym koniec.
I na tym stanęło.Mam teraz dylemat,bo złośliwa nie jestem,ale dostała ode mnie nową bluzkę,kupioną w Niemczech za niemałe pieniądze.Nie wiem co zrobić czy wystawić negatywa,do kiedy czekać?Od listonosza dowiedziałam się,że list mógł zginąć i już go nie dostanę.

Wiem,że zaraz posypia się teksty,że nie umówiłam się co do wysyłki,ale spotykam się z tym pierwszy raz,że dziewczyna oszczędza na przesyłkach i udaje głupią.Wiedziała,że ja wysyłam poleconym.
Doradźcie co mam zrobić?

Problem.....

15 sty 2014 - 17:41:35

poczekaj może jeszcze dojdzie, jeśli w ogóle wysłała. A jak nie to niech Ci odeśle Twoją rzecz.Tak to jest jak się wysyła zwykłym listem;/

Problem.....

15 sty 2014 - 17:43:21

poczekaj jeszcze. Mi od 10 nie moze dojsc polecony priorytetowy, a co dopiero zwykly list...

Problem.....

15 sty 2014 - 17:45:44

No chyba nic innego nie zostaje.Mam jeszcze pytanie.Czy mogła wysłać torbę typu shopper bag zwykłym listem?

Problem.....

15 sty 2014 - 17:47:15

połowa lasek sprzedających nawet nie wie co to polecony.ja bym się wykłócała o swoją bluzkę-albo odsyła albo płaci za nią.
poczekaj ze 2 tygodnie

Problem.....

15 sty 2014 - 17:49:55

Ja nigdy nie oszczędzam na wysyłce,bo zależy mi,żeby dziewczyna , z która sie wymieniam moją rzecz dostała.A po konwersacji z nia mam wrażenie,że po niej to spływa.Ona jest zadowolona,ma co chciała.Z reszta odpisuje co kilka godzin.

Problem.....

15 sty 2014 - 17:51:56

Cytat
aiden4
No chyba nic innego nie zostaje.Mam jeszcze pytanie.Czy mogła wysłać torbę typu shopper bag zwykłym listem?


Niestety mogła.Ale jeśli to zrobiła to na bank Ci nie przyjdzie bo ktoś się po drodze do Ciebie nią zaopiekował;/

Problem.....

15 sty 2014 - 17:52:52

Gdyby wyslala,juz bys dostala.Zawsze musisz pisac ze ma byc POLECONY,wtedy jezeli nie otrzymasz przesylki,tak jak teraz zostaniesz oszukana,bedziesz mogla wyegzekwowac od takiej osoby to co Ci sie nalezy...jedno magiczne slowo a ile moze zdzialac.Teraz pozostalo zalowac,postraszyc i wystawic negatywa,przykre ale masz lekcje,jedno slowo...

Cytat
aiden4
No chyba nic innego nie zostaje.Mam jeszcze pytanie.Czy mogła wysłać torbę typu shopper bag zwykłym listem?
Nie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-15 17:54 przez CzerwoneUsta.

Problem.....

15 sty 2014 - 17:57:53

No to mam rozumieć,że moja wina,bo nie spytałam jakim listem wysle?Ja rozumiem to tak,że to jest obowiązek każdej ze stron,postarać się,żeby przesyłka dotarła.

Problem.....

15 sty 2014 - 17:59:26

Cytat
CzerwoneUsta
Gdyby wyslala,juz bys dostala.Zawsze musisz pisac ze ma byc POLECONY,wtedy jezeli nie otrzymasz przesylki,tak jak teraz zostaniesz oszukana,bedziesz mogla wyegzekwowac od takiej osoby to co Ci sie nalezy...jedno magiczne slowo a ile moze zdzialac.Teraz pozostalo zalowac,postraszyc i wystawic negatywa,przykre ale masz lekcje,jedno slowo...
Cytat
aiden4
No chyba nic innego nie zostaje.Mam jeszcze pytanie.Czy mogła wysłać torbę typu shopper bag zwykłym listem?
Nie.
Jeśli ważyła do 2 kg to czemu nie mogła niby?
Cytat
aiden4
No to mam rozumieć,że moja wina,bo nie spytałam jakim listem wysle?Ja rozumiem to tak,że to jest obowiązek każdej ze stron,postarać się,żeby przesyłka dotarła.

Po części Twoja wina że nie dopytałaś. Ja przy wymianie pierwsze co to ustalam z drugą osobą że wysyłka tylko poleconym żeby później nie było problemów. A druga sprawa że ona nie ma potwierdzenia czy tak naprawde do Ciebie wysłała i możesz żądać odesłania Twojej rzeczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-15 18:02 przez karola6300.

Problem.....

15 sty 2014 - 18:02:22

pewnie,że mogła wysłać listem dużą torbę
m.in dlatego przestałam się wymieniać i Tobie polecam to samo ;)

Problem.....

15 sty 2014 - 18:02:22

pewnie,że mogła wysłać listem dużą torbę
m.in dlatego przestałam się wymieniać i Tobie polecam to samo ;)

Problem.....

15 sty 2014 - 18:06:00

Zwykłym listem można ciuchy nadać, a przynajmniej można było jeszcze jakiś czas temu. Nie może przesyłka przekroczyc tylko jakiejs tam masy i wymiarow.
Wiem, bo dostalam jakos w pazdzierniku jeansy zwyklym listem ;) na szczescie nie zaginely w akcji.

A, i dostalam tez krem w szklanym sloiczku zwyklym listem - to dopiero cudo :D to bylo jakos w wakacje.

Niestety, jak wysyla sie zwyklym listem to nie jest on rejestrowany i ona np moze ci powiedziec ze wyslala, a nie wyslala. I ani ty jej nie udowodnisz nic ani ona tobie bo nie ma potwierdzenia nadania.
No, albo po prostu ktos sobie przesylke przywlaszczy. Np. pani na poczcie

Problem.....

15 sty 2014 - 18:11:29

Nigdy nie wysłałam listem zwykłym, jesli kupujący/wymieniający się nie godzi sie na list polecony, anuluję transakcję. Mam to w nosie.
Zresztą w opisie mam zaznaczone TYLKO I WYŁĄCZNIE POLECONY!

Problem.....

15 sty 2014 - 18:19:16

Napewno nie Twoja wina,trafilas na taka osobe...chodzi o to ze w takiej sytuacji,jezeli nie uzgodnilas formy wysylki,nic nie zrobisz.
Jezeli chodzi o torbe w zwyklym liscie, to mi sie nie udalo wyslac od roku,zawsze musiala byc paczka...wymiary byly za duze,wiec nie wiem czy autorki toreka byla wystarczajaco mala zebyc poszla jako list.

aiden4,jaka objetosciowo byla torba,dala sie zwinac lub zlozyc?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak rozciągnąć ubranie?