Obecnie rozmawiamy o:

Dobry psycholog

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Na policję?

12 lis 2013 - 15:11:01

...



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 15:34 przez Delicado93.

Na policję?

12 lis 2013 - 15:14:05

a napisalas w opisie, że sweter byl przerabiany u krawcowej?

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Na policję?

12 lis 2013 - 15:15:10

Niestety, jeżeli towar był przerobiony, a w opisie oferty nie została zawarta o tym informacja, kupująca ma pełne prawo do żądania zwrotu wynikającego z prawa do reklamacji. Jakby nie patrzeć o trzymała towar niezgodny z opisem (różne wymiary, przeróbka). By uniknąć takich nieporozumień należy zawsze rzetelnie i uczciwie opisywać przedmioty.

Na policję?

12 lis 2013 - 15:15:35

Nie pisałam bo tego wogole nie widac, po prostu krwacowa zwężyla sweter a ja podałam wymiary PO ZWĘŻENIU :)
Ale podałam wymiary po zwężeniu więc nie oszukałam jej.
Równie dobrze mogłabym w sklepie kupić o rozmiar mniejszy i wyszło by na to samo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 15:16 przez Delicado93.

Na policję?

12 lis 2013 - 15:16:24

5 cm to jest różnica

Na policję?

12 lis 2013 - 15:16:58

Cytat
Magda
Niestety, jeżeli towar był przerobiony, a w opisie oferty nie została zawarta o tym informacja, kupująca ma pełne prawo do żądania zwrotu wynikającego z prawa do reklamacji. Jakby nie patrzeć o trzymała towar niezgodny z opisem (różne wymiary, przeróbka). By uniknąć takich nieporozumień należy zawsze rzetelnie i uczciwie opisywać przedmioty.

Ale podałam wymiary po zwężeniu więc nie oszukałam jej.
Równie dobrze mogłabym w sklepie kupić o rozmiar mniejszy i wyszło by na to samo
Cytat
elak21
5 cm to jest różnica


Chodziło o obcisły sweter. On się rozciąga na ponad 20cm a ona twierdzi ze jest za mały!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 15:17 przez Delicado93.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Na policję?

12 lis 2013 - 15:17:20

Niestety jednak towar nie jest już taki, jak w chwili zakupu, nie jest że tak powiem "fabrycznie" nowy. O wszystkich ingerencjach należy informować. Skoro jednak zostały zauważone przez kupującą te przeróbki, nie były takie niewidoczne jakby się mogło wydawać. Takich informacji nie warto pomijać.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Na policję?

12 lis 2013 - 15:19:06

tak jak piszą dziewczyny wyżej 5cm to jest duża różnica, każdy zrozumie jeśli podane wymiary różnią się o 0,5 cm max centymetr ale o 5cm to już jakieś dwa rozmiary są, więc też bym się rzucała.
Poza tym jeśli był przerobiony to trzeba było napisać, każdą przeróbkę da się zauważyć jeśli ktoś się na tym zna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 15:20 przez Finka1988.

Na policję?

12 lis 2013 - 15:19:14

Wg mnie powinnas napisac o tym w aukcji. I ciekawe tez jakie zdjęcia dodałaś, czy tylko swoje czy tez ze strony producenta. Każda krawiecka ingerencja psuje pierwotny fason swetra i jesli dziewczyna np nastawiła sie na sweter wg pierwotnej wersji to niefajnie.

Co do sytuacji też czułabym sie lekko oszukana, ale z taką pierdołą na policje nq pewno bym nie szła :D

Na policję?

12 lis 2013 - 15:19:40

Cytat
Delicado93
Dziewczyny!
Sprzedałam sweterek za 60zł który kosztował mnie 100zł.
Był nowy i miał oryginalnie założone metki!
Ale zaraz po zakupie kiedy ja go kupiłam zaniosłam sweter do krawcowej zeby odrobine go zwięziła.
Metki były nadal załozone oryginalnie a sweter nowiutki nie uzywany ani nic.
Postanowilam go sprzedac bo upatrzylam sobie cos ladniejszego.
Dziewczyna go kupila i teraz mi pisze ze wymiary sie nie zgadzaja, ze on byl prany, ze oklamalam ją i jestem oszustką. Wymiary jej podałam i roznily sie o jakies 5cm, bo czasami tak bywa ze troche się roznią w dodatku mowi ze sweter byl przerabiany i uzywany i sie rozpruwa a przeciez byl przerobiony profesjonalnie przez krawcową i nic się nie rozpruwało! Obwinia mnie o to ze jest na nią za mały a przeciez to nie moja wina! Ona oskarza mnie ze ją oszukałam i ząda zwrotu a jak nie to pojdzie na policję.
Co mam robic? Na profilu mialam wyraznie napisane ze nie przyjmuję zwrotów.
A poza tym nie jestem firmą i dzialanoscią gospodarcza tylko osobą prywatną czyli prawa reklamacji nie powinny dotyczyc praw konsumenckich tylko kodeksu cywilnego a tam pisze wyraznie ze nie muszę przymowac zwrotu.
Czy ona ma wystarczające argumenty ze powinnam przyjąc zwrot?
1.Wymiary - owszem delikatnie się roznily ale ja nie bylam w stanie DOKŁADNIE ICH ZMIERZYC! zawsze jest jakas roznica.
2.Wymysliła ze sweter był prany a wcale nie był bo jak? skoro miał metki oryginalnie zalozone
3.Twierdzi ze byl przerabiany - był ale przez krawcową czego wogole nie bylo widac. Rzuca sie ze jest za maly a w opisie bylo napisane ze jest to rozmiar XS a ona ma rozmiar S.

A podsumowując sweter był nowy, nie miał wad ani śladów użytkowania, miał oryginalnie założone metki tylko był zwężony po bokach przez krawcową. Kupiony przezemnie za 100zł a odsprzedałam za 60zł. Nawet na aukcji miałam wystawiony za 70zł ale kupująca chciała obniżenia ceny więc spusciłam jej nawet 10zł.

Poradzcie coś :(
no sorry , ale 5 cm to duża różnica, można się pomylić o cm, ale aż o 5??? dla mnie w tej sytuacji dziewczyna ma rację, w dodatku, jeśli nie napisałaś, że sweter jest przerabiany to może czuć się oszukana, o takich rzeczach sie informuje:)

Na policję?

12 lis 2013 - 15:19:42

Czyli przedmiot nie do końca był nowy, gdyż został przerobiony. Moim zdaniem to jest podstawa do reklamacji. Wymiary? O ile się różniły, 1- 1,5 cm ok załóżmy że to granica błędu, ale więcej to po prostu niedokładność.
Nie ważne czy jesteś osobą prywatną czy też firmą, przedmiot niezgodny z opisem można reklamować.

Na policję?

12 lis 2013 - 15:19:48

to po co sprzedawałaś nowy sweter za 6 dych którego wartość była 100 zł [p co go przerobiłaś? jak by taki nowy z metkami trzeba było oddać do sklepu a nie przerabiać. Nie rozumiem gdzie tu jakikolwiek sens Oo

Na policję?

12 lis 2013 - 15:20:12

Jeżeli sweter był przerabiany to metki nie stanowią dowodu, że jest nowy. Krawieckie przerobki widać, a różnica 5 cm to jednak sporo. Gdybym dostala taki sweter to też bym chciała zwrotu, bo to wprowadzanie w błąd. Nie kłóc się z kupujaca, bo to ona ma racje.

zweryfikowana
Posty: 1.554
Ostrzeżenia: 1/5

Na policję?

12 lis 2013 - 15:20:57

trzeba było zaznaczyć, że sweter był przerobiony to po 1 a po drugie tolerancja może być max 1-2 cm ;o ale 5 cm to naprawdę duża różnica ;o

Na policję?

12 lis 2013 - 15:21:02

Jeżeli nie napisałaś w opisie przedmiotu, że sweter był przerabiany i nie poinformowałaś tez o tym w prywatnych wiadomościach, a także podane przez Ciebie wymiary różnią się o około 5cm (to dużo) to - TAK OSZUKAŁAŚ KUPUJĄCĄ!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ostatnie godziny licytacji!!