Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

1 minutę temu

sklep detailingowy

25 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:46:46

dziewczyny w jaki sposob mam pozbyc sie brzydkiego zapachu z wnetrza pralki? Z bębna? Podobno co jakis czas trzeba robic takie czyszczenie drzwiczek, bebna gumy i szufladke , bo sie rob kamiec i jakisz szlam brudny czy cos takiego.... mam dlugo pralke i nigdy tego nie robilam:/ teraz czuje skutki na moich ubraniach nieswiezy zapach i wewenatrz pralki.
Podobno kwasek cytrynowy jest dobry i ocet? Ale ja nie wiem w jakichj proporcjach tego uzyc... zeby bylo skutecznie.
Raz juz zrobilam , pranie na 90 stopni wsypalam kwasek cytrynowy i ocet, pozniej znowu na 90 zeby pozbyc sie zapachu octu uzylam wybielacza i sody ale mimo to dalej czuje ten zapach brzydki :/ Macie jakies sprawdzone sposoby?

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:49:09

Cytat
kissmehoney
dziewczyny w jaki sposob mam pozbyc sie brzydkiego zapachu z wnetrza pralki? Z bębna? Podobno co jakis czas trzeba robic takie czyszczenie drzwiczek, bebna gumy i szufladke , bo sie rob kamiec i jakisz szlam brudny czy cos takiego.... mam dlugo pralke i nigdy tego nie robilam:/ teraz czuje skutki na moich ubraniach nieswiezy zapach i wewenatrz pralki.
Podobno kwasek cytrynowy jest dobry i ocet? Ale ja nie wiem w jakichj proporcjach tego uzyc... zeby bylo skutecznie.
Raz juz zrobilam , pranie na 90 stopni wsypalam kwasek cytrynowy i ocet, pozniej znowu na 90 zeby pozbyc sie zapachu octu uzylam wybielacza i sody ale mimo to dalej czuje ten zapach brzydki :/ Macie jakies sprawdzone sposoby?

A filtr jak często oczyszczasz ?

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:52:23

jeszcze tego nie robilam, czytalam w intrukcji ze filtr mi sie sam niby oczyszcza, mimo to i tak chcialam tam na dole to odkrecic i sprawdzic , ale nie dalam rady bo strasznie mocno jest to zakreconne..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 13:52 przez kissmehoney.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:52:50

ja od czasu do czasu wlewam do pralki butelkę octu i ustawiam pralkę na długie pranie ,tak samo robię ze zmywarką:)

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:54:30

no a pozniej czuc tym octemi jak pozbywasz sie zapachu? Zreszta ja tez robilam z octem i nic to nie dało:/ Nie wiem czy az tak tam to wszystko mam zasyfione ze nie zeszlo i musze kilka razy czy co... ale szkoda mi juz pradu i wody na te czyszczenia ;D zrobilam juz z 4 pranie takie na 90 stopni

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:33:00

też chętnie poczytam :)

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:35:04

podbijam

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:36:46

A może po prostu ubrania schną Ci dłużej niż 48 godzin? Wtedy, przy obecnej aurze i temperaturach brzydki zapach stęchlizny pojawia się bez udziału pralki.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:49:14

Wietrzysz pralkę po każdym praniu ? I zauważyłam że im dłużej ubranie lezy w pralce juz po skończeniu prania tym bardziej pachnie wilgocia

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:50:03

Wiem ze teraz w Biedronce jest śroedek do czyszczenia pralki Pro Ultra za 2 szt za 7,49 zł ale nie wiem czy pomorze bo nieuzywalam zawsze można spróbowac.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:56:39

Na pewno wyjmij i wymyj szufladkę, odsuń gumę i wymyj tam, trzeba też wyczyścić filtr, polecam czyścic pralkę sodą, wystarczy 1 opakowanie w 90 stopniach i to co ktos pisał, tuz po praniu nie zamykaj pralki, niech sobie odparuje.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:58:10

podbijam-bo mam ten sam problem..

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 19:11:16

Są w sklepach np. Tesco płyny do czyszczenia pralek. Wlewa się do bębna, puszcza na 60 stopni program pranie i czyści się pralka. Takie czyszczenie robię co 2-3 miesiące i znika przykry zapach.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

czyszczenie pralki!!!!!

22 lis 2013 - 13:26:26

Czyszczenie drzwiczek, bębna i uszczelek powinno wykonywać się po każdym praniu :) Raz na jakiś czas nalezy również przeczyścić filtr. A do każdego prania dodawać te produkty http://calgon.pl/product.php Dodatkowo raz na miesiąc puszczać "puste pranie". Nieprzyjemny zapach powinien ustać.

czyszczenie pralki!!!!!

25 gru 2021 - 10:51:30

Stosowałam płyn drBeckmann - https://allegro.pl i choć podeszłam do zakupu sceptycznie byłam pozytywnie zaskoczona efektem, pralka może nie jak nowa, bo cudów nie ma, ale porządnie odświeżona i czysta. Koszt to kilkanaście zł ale moim zdaniem warto, efekt bardzo przyzwoity a samo zastosowanie banalnie proste.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-02-06 10:23 przez getrobene.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Na policję?