Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:46:46

dziewczyny w jaki sposob mam pozbyc sie brzydkiego zapachu z wnetrza pralki? Z bębna? Podobno co jakis czas trzeba robic takie czyszczenie drzwiczek, bebna gumy i szufladke , bo sie rob kamiec i jakisz szlam brudny czy cos takiego.... mam dlugo pralke i nigdy tego nie robilam:/ teraz czuje skutki na moich ubraniach nieswiezy zapach i wewenatrz pralki.
Podobno kwasek cytrynowy jest dobry i ocet? Ale ja nie wiem w jakichj proporcjach tego uzyc... zeby bylo skutecznie.
Raz juz zrobilam , pranie na 90 stopni wsypalam kwasek cytrynowy i ocet, pozniej znowu na 90 zeby pozbyc sie zapachu octu uzylam wybielacza i sody ale mimo to dalej czuje ten zapach brzydki :/ Macie jakies sprawdzone sposoby?

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:49:09

Cytat
kissmehoney
dziewczyny w jaki sposob mam pozbyc sie brzydkiego zapachu z wnetrza pralki? Z bębna? Podobno co jakis czas trzeba robic takie czyszczenie drzwiczek, bebna gumy i szufladke , bo sie rob kamiec i jakisz szlam brudny czy cos takiego.... mam dlugo pralke i nigdy tego nie robilam:/ teraz czuje skutki na moich ubraniach nieswiezy zapach i wewenatrz pralki.
Podobno kwasek cytrynowy jest dobry i ocet? Ale ja nie wiem w jakichj proporcjach tego uzyc... zeby bylo skutecznie.
Raz juz zrobilam , pranie na 90 stopni wsypalam kwasek cytrynowy i ocet, pozniej znowu na 90 zeby pozbyc sie zapachu octu uzylam wybielacza i sody ale mimo to dalej czuje ten zapach brzydki :/ Macie jakies sprawdzone sposoby?

A filtr jak często oczyszczasz ?

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:52:23

jeszcze tego nie robilam, czytalam w intrukcji ze filtr mi sie sam niby oczyszcza, mimo to i tak chcialam tam na dole to odkrecic i sprawdzic , ale nie dalam rady bo strasznie mocno jest to zakreconne..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 13:52 przez kissmehoney.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:52:50

ja od czasu do czasu wlewam do pralki butelkę octu i ustawiam pralkę na długie pranie ,tak samo robię ze zmywarką:)

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 13:54:30

no a pozniej czuc tym octemi jak pozbywasz sie zapachu? Zreszta ja tez robilam z octem i nic to nie dało:/ Nie wiem czy az tak tam to wszystko mam zasyfione ze nie zeszlo i musze kilka razy czy co... ale szkoda mi juz pradu i wody na te czyszczenia ;D zrobilam juz z 4 pranie takie na 90 stopni

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:33:00

też chętnie poczytam :)

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:35:04

podbijam

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:36:46

A może po prostu ubrania schną Ci dłużej niż 48 godzin? Wtedy, przy obecnej aurze i temperaturach brzydki zapach stęchlizny pojawia się bez udziału pralki.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:49:14

Wietrzysz pralkę po każdym praniu ? I zauważyłam że im dłużej ubranie lezy w pralce juz po skończeniu prania tym bardziej pachnie wilgocia

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:50:03

Wiem ze teraz w Biedronce jest śroedek do czyszczenia pralki Pro Ultra za 2 szt za 7,49 zł ale nie wiem czy pomorze bo nieuzywalam zawsze można spróbowac.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:56:39

Na pewno wyjmij i wymyj szufladkę, odsuń gumę i wymyj tam, trzeba też wyczyścić filtr, polecam czyścic pralkę sodą, wystarczy 1 opakowanie w 90 stopniach i to co ktos pisał, tuz po praniu nie zamykaj pralki, niech sobie odparuje.

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 18:58:10

podbijam-bo mam ten sam problem..

czyszczenie pralki!!!!!

12 lis 2013 - 19:11:16

Są w sklepach np. Tesco płyny do czyszczenia pralek. Wlewa się do bębna, puszcza na 60 stopni program pranie i czyści się pralka. Takie czyszczenie robię co 2-3 miesiące i znika przykry zapach.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

czyszczenie pralki!!!!!

22 lis 2013 - 13:26:26

Czyszczenie drzwiczek, bębna i uszczelek powinno wykonywać się po każdym praniu :) Raz na jakiś czas nalezy również przeczyścić filtr. A do każdego prania dodawać te produkty http://calgon.pl/product.php Dodatkowo raz na miesiąc puszczać "puste pranie". Nieprzyjemny zapach powinien ustać.

czyszczenie pralki!!!!!

25 gru 2021 - 10:51:30

Stosowałam płyn drBeckmann - https://allegro.pl i choć podeszłam do zakupu sceptycznie byłam pozytywnie zaskoczona efektem, pralka może nie jak nowa, bo cudów nie ma, ale porządnie odświeżona i czysta. Koszt to kilkanaście zł ale moim zdaniem warto, efekt bardzo przyzwoity a samo zastosowanie banalnie proste.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-02-06 10:23 przez getrobene.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Na policję?