Obecnie rozmawiamy o:

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Cyfrowe menu

wczoraj o 19:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 10:43:55

Cytat
burbony
U mnie w tym roku będą smutne,odeszła od Nas babcia,ojciec,dziadek w jednym roku..

u mnie podobnie święta bedą smutne 25 pażdziernika odebrał sobie życie mój brat, miał tyko 21 lat ...

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 10:44:10

Ja uwielbiam przygotowania do Świąt;) wigilię spędzam w domu z rodzicami i bratem, jemy 12 potraw, śpiewamy kolędy, rozmawiamy a potem oglądamy jakieś świąteczne filmy. Jak nie zasnę to idę na pasterkę.
W 1 dzień idę do przyszłych teściów a w 2 dzień na imprezę z narzeczonym:)

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 10:44:19

Ja już się naprawdę nie mogę doczekać. Bardzo milo wspominam moje święta kiedy byłam dzieckiem, potrawy, zapachy, atmosferę. Od śmierci dziadka jest inaczej, mimo wszystko dalej czuję nutę ekscytacji i ten grudniowy, świąteczny klimat.

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 10:48:14

A chodzicie na imprezy w święta? czy tylko w gronie rodzinnym je spędzacie?

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 10:49:28

Cytat
klauudens
Ja już się naprawdę nie mogę doczekać. Bardzo milo wspominam moje święta kiedy byłam dzieckiem, potrawy, zapachy, atmosferę. Od śmierci dziadka jest inaczej, mimo wszystko dalej czuję nutę ekscytacji i ten grudniowy, świąteczny klimat.
To podobnie jak u mnie. Gdy żył dziadek spotykaliśmy się wszyscy u niego i babci i było nas 20 osób. To był prawdziwy klimat świąt. Niestety teraz to już nie to samo ale mimo wszystko staramy się żeby było czuć tę świąteczną magię;)
Cytat
laleczka08
A chodzicie na imprezy w święta? czy tylko w gronie rodzinnym je spędzacie?
Ja w 2 dzień zawsze idę na imprezę:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 10:52 przez skarbek2012.

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 10:59:43

A jakie dania robicie na wigilie i święta??

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:06:17

To będą moje pierwsze święta z mężem :)

Zawsze to wyglądało tak, że szliśmy z rodzicami do babci a później mój jeszcze wtedy chłopak przyjeżdżał do mnie po wigilii z racji tego, że dzieliło nas 70 km.

Teraz jesteśmy po ślubie i na razie mieszkamy w jego rodzinnym domu.
No i na chwilę obecną jest spór o to, gdzie spędzimy pierwszą wigilię..
Sprawa przedstawia się tak, że jak mówiłam moi rodzice mieszkają 70 km od nas a jego pod nami.
Nasi odkąd wzieliśmy ślub co jakiś czas dopytują czy przyjedziemy na wigilię do nich ( dodam, że jestem jedynaczką i jako tako zostają sami a mąż ma 2 braci jeszcze) a teściowie jeszcze ani pół słowem nie wspomnieli na ten temat. Z teściami średnio nam się układa a z jednym bratem mamy wojnę jak cholera.
Kolejna sprawa jest taka, że wigilia w zeszłym roku którą spędzałam ostatni raz w domu rodzinnym nie była taka jak być powinna bo moi rodzice pracowali wtedy za granicą i nie dostali urlopu na święta i były bez nich...

I tak trwa spór między mną i mężem gdzie pierwsza wigilia bo ja chcę u swoich rodzicow a on u swoich..

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:14:50

Cytat
agniecha1502
To będą moje pierwsze święta z mężem :)

Zawsze to wyglądało tak, że szliśmy z rodzicami do babci a później mój jeszcze wtedy chłopak przyjeżdżał do mnie po wigilii z racji tego, że dzieliło nas 70 km.

Teraz jesteśmy po ślubie i na razie mieszkamy w jego rodzinnym domu.
No i na chwilę obecną jest spór o to, gdzie spędzimy pierwszą wigilię..
Sprawa przedstawia się tak, że jak mówiłam moi rodzice mieszkają 70 km od nas a jego pod nami.
Nasi odkąd wzieliśmy ślub co jakiś czas dopytują czy przyjedziemy na wigilię do nich ( dodam, że jestem jedynaczką i jako tako zostają sami a mąż ma 2 braci jeszcze) a teściowie jeszcze ani pół słowem nie wspomnieli na ten temat. Z teściami średnio nam się układa a z jednym bratem mamy wojnę jak cholera.
Kolejna sprawa jest taka, że wigilia w zeszłym roku którą spędzałam ostatni raz w domu rodzinnym nie była taka jak być powinna bo moi rodzice pracowali wtedy za granicą i nie dostali urlopu na święta i były bez nich...

I tak trwa spór między mną i mężem gdzie pierwsza wigilia bo ja chcę u swoich rodzicow a on u swoich..
Ja jestem co prawda jeszcze przed ślubem ale u nas jest tak że ja mam tylko brata nastoletniego a mój facet 4 rodzeństwa z czego kazde ma już rodzinę więc dla mnie to oczywiste żeby Wigilię po ślubie spędzać u mnie.
U Ciebie widzę 2 rozwiązania - jeśli masz fajnych teściów to powinni zaprosić twoich rodziców abyście wszyscy razem mogli spędzić Wigilię wspólnie. A jeśli nie to wigilia u twoich rodziców - jeśli mąż nie będzie chciał to jedź sama. Ja wiem że Wigilia to czas gdzie ludzie powinni spędzić ze soba w zgodzie ale ja nie miałabym serca aby taki dzień moi rodzice spędzili sami!
Cytat
laleczka08
A jakie dania robicie na wigilie i święta??
U nas na Wigilię są: barszcz czerwony z uszkami, barszcz biały z ziemniakami, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z suszonymi śliwkami i pierogi z jabłkami, kapusta z grochem, goląbki z grzybami, kutia, ryba i kompot z suszu:)
Na swięta to my jedziemy w gości więc nikogo u nas nie ma, także jedynie pieczemy jakieś ciasta, zazwyczaj makowca i jakiegoś piernika:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 11:21 przez skarbek2012.

zweryfikowana
Posty: 1.284
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:16:03

ja juz dawno zapomnialam co to magia swiat...dla mnie to zwykla kolacja w dniu wigili a na swieta to nudne spotkania z rodzina co co roku opowiadaja te same historie... wolalabym gdzies na ten czas ulotnic sie np w jakies cieple kraje :D

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:28:07

wypowiadajcie się ;p

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:42:28

My co roku wszyscy zjeżdżamy się do babci jest nas ok. 15 osób. Pieczemy wspólnie ciasta, robimy pierogi i wszystkie wigilijne potrawy, w tle lecą kolędy i biegają dzieci :) oczywiście każdy ma jakiś upominek pod choinką które rozdają dzieci :) uwielbiam ten świąteczny klimat, zapach świeżej choinki, wypieków i te uśmiechnięte buzie całej rodziny :) W tamtym roku pierwszy raz zabrałam na wigilie do mojej rodziny chłopaka (bo nie mogłam biedakowi pozwolić spędzić je samemu) i był zachwycony tym jak u nas spędza się święta :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 11:45 przez Marteczka91.

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:46:22

A u mnie święta zaczynają się około 10 grudnia. Wtedy robię pierwsze przyjęcie świąteczne. Dzieję się tak ponieważ rodzinnie rozjechaliśmy się po kilku miastach i zagranicy i staramy się spotkać przed świętami, by święta spędzać już u siebie, gdzie też mamy rodziny i znajomych. W same święta spotykamy się z "okolicznymi" krewnymi i znajomymi, którzy jednak biorą udział i w tych przedświątecznych spotkaniach. Wariacki czas. I tak ze względu na okoliczności już teraz robię prezenty. Część już mam, a część zamówiłam. Mam już także wszystkie dekoracje świąteczne (oprócz choinki, która każdego roku jest świeża). Podczas spotkań świątecznych robimy długie spacery, gramy w różne gry i snujemy fantastyczne opowieści. Ostatnio wspominaliśmy czasy naszej edukacji, od przedszkola po studia. Ubawiliśmy się po pachy, i my, i nasze dzieci. Spotkania super rzecz. Polecam

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:46:30

U nas drugie święta w większym gronie ale w tamtym roku córka miała 2 tygodnie więc teraz na pewno inne :)
bardzo tradycyjnie, zwala się cała rodzina, jest wesoło i tłoczno.
imprezy odpadają, bo to czas dla rodziny, chyba, że w drugi dzień
a potrawy bardzo polskie, rybka, barszcz, kapusta z grzybami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 11:48 przez pseudouczuciowa.

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:51:37

Dla mnie święta to MAGIA. Czuję się wtedy jakby otaczał mnie wielki mur ochronny - wiem że nic nie może się stać. Czuje się ogromnie bezpiecznie i jestem szczęśliwa. Mama z tatą pichcą w kuchni pyszne dania podśpiewując świąteczne piosenki, wokoło świecące lampki i MIŁOŚĆ w powietrzu.

Wierzcie mi że za te kilka dni ja mogę oddać cały rok. Chcę wtedy czynić dobro i wszystkim pomagać.

Jestem cholernie wdzięczna moim rodzicom, że dzięki nim umiem świętować i cieszyć się Bożym Narodzeniem i cieszę się, że od dziecka pokazywali mi że to prawdziwa magia.

Od kilku lat nie ma u nas w domu prezentów (czasami małe upominki) a prezenty dla dzieciaków.



U-WIEL-BIAAAAAAAAAAAAAM

Jak wyglądają u was święta??/

12 lis 2013 - 11:56:37

Nie znosze tych katolickich świat. Kilka dni wcześniej obchodze swoje, kolacja, miód pitny, może spotkanie z innymi. Ale jako, że moja rodzina jest katolicka, to zawsze jestem zapraszana na wigilie itd. Tyle że to dla mnie tylko męka. Wigilia u mamy, cała rodzina, pełno jedzenia. To lubie. Tu mógłby nastapic koniec. Skr kolejnego dnia z rana jade do ojca i dziadkow, co już nie jest takie ekstra. Atmosfera sztywna, nie czuję się tam rewelacyjnie. A jest jeszcze mój Luby, tesciowa. W innym mieście i zawsze jest dylemat, jechac, czy nie. Tluc się pociagiem, czy siedziec u mamusi :) Nigdy nikomu mie dogodze. Zawsze komus byloby przykro jeśli odmowie, czy nie przyjde. Sam stres w imię cudzych świat. Ale nie chcę nikomu sprawiac przykrosci. Moglabym to wszystko olac. Zostać w domu. Ale siedzenie samej w domu podczas gdy cała rodzina siedzi razem, jest chyba jeszcze gorsze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak to jest? hmm