Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 09:53:06

Gorzej jakbyś miała Jan Marek a napisała Marek Jan

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 10:10:14

nazwisko ma pierwsze potem imie jak skladalas wniosek to chyba widzieli

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 10:30:18

Cytat
morelowa77
nie wiem ale dziwnie bedzie, tu tak a tu tak :D kiedys jak mialam 18 lat to zawsze Pani. Profesor mowila, ze najpierw nazwisko sie pisze a pozniej dopiero imie:) a teraz czytam, ze jednak na odwrót

ale ok myslalam, ze moze ma to jakies znaczenie

najpierw imie później w nazwisku, chyba ze jestes z PRL w PRL mówiono na odwrót :D

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 10:32:54

Jeżeli chodzi o banki to kaza sie podpisywac jak na dowodzie ze wzgledu na wzór podpisu. Potem jak np bys chciala zamknac konto to nie bedzie problemu z zapamietaniem jak sie podpisywalas, bo o to sie troche czepiaja

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 10:51:04

Zawsze podpisujemy się najpierw imieniem, a potem nazwiskiem. Jeśli wymaga tego lista np. alfabetyczna, to wtedy nazwisko widnieje jako pierwsze i przy wypełnianiu dokumentów przeważnie mamy podpisane "nazwisko i imię".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-07 10:53 przez pati180.

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 11:24:07

zależy :P ja zawsze w banku jak sie podpisywałam odwrotnie niż w dowodzie to babka to skreśliła i kazała mi się podpisać zgodnie z kolejnością jak w dowodzie :P

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 11:53:30

NIKT Się nie doczepi o coś takiego. Ja w dowodzie jestem podpisana Magdalena a w prawie jazdy Magda i nikt się nie doczepił. Co innego jest w banku jak tu ktoś słusznie zauważył, za każdym razem trzeba się podpisywać DOKŁADNIE TAK SAMO jak za pierwszym razem czyli jak na umowie z bankiem najpierw podpisałaś się imieniem a potem nazwiskiem to zawsze już tak musisz się w banku podpisywać.

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 12:15:53

Pracowałam chwile w banku i w Urzędzie Gminy - w banku musi być identycznie jak na wzorze podpisu natomiast w Gminie osoby, które wyrabiały nowe dowody pytały często czy musi być kolejność jak na prawo jazdy ale nie musi więc spokojnie:)

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 12:24:57

Mam dokładnie tak jak Ty i w niczym to nie przeszkadza. W dowodzie mam w innej kolejności niż na prawku. Więc tym się nie martw. A co do banku to nie trzeba mieć dokładny podpis jak z dowodu. Bo widzę że niektóre osoby piszą bzdury i wprowadzają w błąd. Jak np. cyt" to że pani w banku prosi o dokładny podpis jak na dowodzie"!! Ciekawe w którym banku?! Ważne jest by osoba podpisała się tak samo jak na umowie z bankiem. Ja kiedyś dałam tylko nazwisko i musiałam później w banku podpisywać się tak samo tylko nazwiskiem mimo że w dowodzie miałam podpis inny czyli imię i nazwisko.

doczepią sie o to?

07 lis 2013 - 12:38:43

najpierw imię a potem nazwisko

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kim jest dla Ciebie osoba o tym imieniu?