Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

free spin za rejestracje

14 minut temu

srebrna biżuteria

56 minut temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:42:00

A ja bym chciała mieć skromny pogrzeb. Wolałabym, żeby ludzie zamiast na kwiaty pieniądze wpłacili na np. potrzebujące dzieci i tak też napiszę w swoim testamencie.
Jeśli moje narządy się będą nadawać to mąż już wie, że ma je oddać. No cóż nie wiadomo co się wydarzy w życiu lepiej jak bliscy wiedzą co i jak ;)

A trumna zwykła, najtańsza i ubranie też mi nie robi kompletnie różnicy, przecież nikt chyba nie będzie patrzył w czym chowana będę a zapewne będzie to jak będę starą babulinką, także czarna kieca wystarczy ;)

Jedyne co bym chciała do trumny to jakąś rzecz mojego syna czy moich przyszłych dzieci :) Nie wiem po prostu bym chciała i już :P

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:42:07

Cytat
malmie
spalić i wywalić

edit: przepraszam "rozsypać" , może być w górach
O to to;) Tylko w Polsce chyba nie wolno wywalać prochów, albo trzymać na kominku.
A jak palić to najlepiej na stosie, nie w piecu.

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:45:01

jak chce żeby pobrali ode mnie organy i skremowali i rozsypali np na woodstocku jak prochy Dziadka, ale wiem że to raczej nie realne więc pewnie będę pochowana ale chce mieć płytę a nie pomnik chyba że wkoncu będziemy mieli cmentarze jak w stanach, bo nawet po śmierci u nas nie jesteśmy równi...

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:48:08

chce być spalona żeby robale nie miały wyżerki....

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:50:19

Chce być skremowana wiec mi wszystko jedno w czym bede
I chce zwykly bez wyznaniowy pochówek a nie pogrzeb z mnóstwem wścibskich ludzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-06 19:53 przez iwona899.

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:52:10

o jezu nie myślę o tym i mam nadzieję, że nie muszę

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:53:40

Też bym chciała, żeby po spaleniu moje prochy zostały rozsypane i mam nadzieję, że do mojej śmierci będzie to już legalne.

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:55:12

a co mnie to obchodzi, przecież będę martwa.
Bliscy na pewno jakoś wszystko dobrze przygotują.

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:56:38

Przede wszystkim jesli umarlabym młodo to moje organy dla potrzebujących. I jeszcze jedna ważna istotna rzecz, żadnej stypy!!! stypa to dla mnie nie etyczna sprawa, jak mozna prosic ludzi ktorzy przyszli na pogrzeb na kawke, ploteczki albo co najgorsza niekiedy piją alk??

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:57:41

Cytat
ajmfree
Cytat
malmie
spalić i wywalić

Dokładnie. Zero romantyzmu, wzniosłości i wzruszenia. Co jest romantycznego i wzniosłego w śmierci żeby aż planować kolor trumny, kwiatów i cholera wie czego jeszcze? :/

pod tym się podpiszę.

zweryfikowana
Posty: 692
Ostrzeżenia: 1/5

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 19:59:28

Przede wszystkim chciałabym oddać organy, bo co mi po nich po śmierci, a reszta skremowana, marzy mi się rozrzucenie prochów, ale jakoś nie liczę na to, że w Polsce będzie to kiedykolwiek legalne. Ja to nie wiem po co to być w trumnie odwalonym, wymalowanym itp.? Przerażają mnie ludzkie wymysły. Egoiści zapatrzeni w siebie, nawet gdy mówimy o śmierci, no brak słów. Oczywiście nie mówię tego do wszystkich, ale nie którym przydałaby się odrobina współczucia i okazania serca, a nie tylko jakie szpilki będę miała w grobie i żebym tylko worów pod oczami nie miała. Świat schodzi na psy.

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 20:04:44

Cytat
wredna16
Przede wszystkim chciałabym oddać organy, bo co mi po nich po śmierci, a reszta skremowana, marzy mi się rozrzucenie prochów, ale jakoś nie liczę na to, że w Polsce będzie to kiedykolwiek legalne. Ja to nie wiem po co to być w trumnie odwalonym, wymalowanym itp.? Przerażają mnie ludzkie wymysły. Egoiści zapatrzeni w siebie, nawet gdy mówimy o śmierci, no brak słów. Oczywiście nie mówię tego do wszystkich, ale nie którym przydałaby się odrobina współczucia i okazania serca, a nie tylko jakie szpilki będę miała w grobie i żebym tylko worów pod oczami nie miała. Świat schodzi na psy.
Ej ej ale zaznaczam że to był pomysł rodziny a zwłaszcza siostry tej dziewczyny(był bardzo zżyte ze sobą) chciała by jej ukochana młodsza siostrzyczka po śmierci wyglądała jak za życia

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 20:05:27

Właśnie kupiłam sukienkę, zamówiłam kosmetyczkę i fryzjerkę. Salę na stypę też już mam zamówioną i podane będą moje ulubione dania.

A tak serio to nawet przez głowę mi nie przyszło aby teraz o tym myśleć, tym bardziej, że jak do tego będzie miało dojść to i tak będzie mi już wszystko jedno.

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 20:05:52

Cytat
malmie
spalić i wywalić

edit: przepraszam "rozsypać" , może być w górach


A ja nad morzem, o.
No ewentualnie mogę leżeć w salonie i wszystko mieć na oku;p

Mój własny pogrzeb

06 lis 2013 - 20:08:25

nie mysle teraz o takich rzeczach, bo obok mnie lezy mój dwumiesięczny synek, który BARDZO POTRZEBUJE mamy! Jak go odchowam i bedę wiedzieć, że jest szczęśliwy to niech się dzieje co chce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wypada tak?