Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

zakupy internetowe

3 minuty temu

Budowa domu

7 minut temu

Projekt wnętrza

41 minut temu

usługi stomatologiczne

44 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:01:42

Zawsze było tak że ja i moja kuzynka miałyśmy normalne figury, potem ona dość sporo przytyła - nie była gruba, otyła ale widać że miała nadwagę(niewielką) i taka okrąglejsza była. Ja byłam taka normalna, ani chuda ani gruba. Rok temu kuzynka zaczęła chudnąć i to dość sporo, teraz jest taka dość normalna, jedynie dolne partie ciała są więsze bo to już od dziecka miała po babci. Natomiast ja zaczęłam tyć nawet nie wiem czemu :( jem tyle co zawsze itp a widać że nieźle przytyłam. I tu zaczyna się problem, moja rodzina jest dosyć specyficzna np babcia - "ale się spasłaś" albo ciągle słyszę że przytyłam. Przykro mi się robi z tego powodu. I nie da się powiedzieć "nie życze sobie takich komentarzy" bo to taka specyficzna rodzina ze wsi. Jak wy byście zareagowały?

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:04:06

Olać to!

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:05:27

Niech zgadne, wizyta u rodziny na Wszystkich Świętych? Ja miałam to samo tylko na temat mojego "braku kawalera" "ślubu" "staropanieństwa"... Zignoruj to. Na wsi muszą mieć swojego pudelka, żeby ploteczki się kręciły.

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:06:20

Mam to samo :P
Nawet mąż mi dogaduje :D
Ale po mnie spływa to jak po kaczce ;)
Ewentualnie powiem, że to moja dupa i moje kilogramy. I tyle :)
Wrzuć na luz i nie spinaj się! :)
Ważne żebyś się nie spasła do 150 kg+
i brakowało na Ciebie rozmiarów w sklepie.
A kilka kg za dużo? Pf! też mi problem :D

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:06:26

Powiedz babce "ale się zestarzałaś". Z jednej strony każdy może mówić co chce z drugiej współczuję, że nie mają tyle ogłady aby zachować to dla siebie. Skoro tak Cię traktują to po co tam jeździsz?

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:07:35

Cytat
kafka89
Niech zgadne, wizyta u rodziny na Wszystkich Świętych? Ja miałam to samo tylko na temat mojego "braku kawalera" "ślubu" "staropanieństwa"... Zignoruj to. Na wsi muszą mieć swojego pudelka, żeby ploteczki się kręciły.
Hmm wizyta.. ja sama mieszkam obok babci ale studiuje dziennie i mnie nie ma w ciągu tygodnia

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:08:06

Ja tam jestem zawsze za chuda-więc znam to z autopsji ;)) owszem jest to denerwujące,ale zwyczajnie trzeba to olać.Powiedz,że Ty się dobrze czujesz w swojej skórze i Tobie pasuje jak wyglądasz.A jak komuś nie pasuje to jego sprawa.

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:09:27

Cytat
jefrozka
Powiedz babce "ale się zestarzałaś". Z jednej strony każdy może mówić co chce z drugiej współczuję, że nie mają tyle ogłady aby zachować to dla siebie. Skoro tak Cię traktują to po co tam jeździsz?
To mój do rodzinny, poza tym to moja najbliższa rodzina a rodziny się nie wybiera
Cytat
kafka89
Tak czy inaczej się nie przejmuj. Byłabyś chuda - też źle. Wiadomo, to nic miłego - ale przecież wiesz, że to nie prawda i wszystko z Tobą ok... :)
Niby tak ale jednak mi przykro



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 10:14 przez nie_kochana_.

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:10:59

Tak czy inaczej się nie przejmuj. Byłabyś chuda - też źle. Wiadomo, to nic miłego - ale przecież wiesz, że to nie prawda i wszystko z Tobą ok... :)

Moim zdaniem skoro w tygodniu nie przebywasz w domu pewnie też nie masz szansy odżywiać się racjonalnie i prowadzisz aktywny tryb życia. Plus wachania wagi w ciągu roku chyba u każdego są rzeczą naturalną.

To jest smutne, później dziewczyny które wyglądają dobrze zaczynają się odchudzać, a skrajnie - głodzić, żeby zadowolić rodzinę, która itak znajdzie sobie inny szkopuł do wytykania za chwileczkę. Plus samoocena niepotrzebnie leci w dół.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 10:17 przez kafka89.

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:20:08

Ale wiem że przytyłam widzę to po ubraniach po sobie :( nie wiem od czego bo odżywiam się tak jak zawsze :(

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:21:32

oj tam, mnie też się ostatnio przybrało... chyba magazynuje na zimę już :)

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:27:27

A wy jakbyście zareagowały?

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:33:43

ja na twoim miejscu kupilam bym karnet na silownie lub zaczela cwiczyc z chodakowska na you tube jest duzo jej filmikow z cwiczeniami i za pol roku pokazala im piekne umiesnione cialo zeby im wszystkim gul skoczyl pozdrawiam

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:37:10

Cytat
nie_kochana_
Ale wiem że przytyłam widzę to po ubraniach po sobie :( nie wiem od czego bo odżywiam się tak jak zawsze :(

Jeśli jesteś w wieku dojrzewania to normalna sprawa, że przybiera się trochę kilo, burza hormonów robi swoje ;)
Ale jeśli jesteś już po tym etapie, nic nie zmieniłaś w swojej diecie i aktywności fizycznej to może warto zrobić sobie jakieś badania pod kątem tarczycy, cukrzycy. Absolutnie nie twierdzę, że jesteś chora, bo może te parę kilo przyszło ot tak po prostu, przyczyn może być wiele.
Generalnie jeśli o rodzinę chodzi to po prostu ignorowałabym każdy komentarz z ich strony. Na mnie też najeżdżali, że mało jem, że się odchudzam itp. Niech sobie gadają. Mi jest dobrze z tym, że chce zgubić parę kilo i to najważniejsze :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 10:38 przez MalgoZ.

Rodzina mi dokucza

03 lis 2013 - 10:37:44

Spróbuj jednak pogadać z rodziną, że takie odzywki to dla Ciebie nic miłego.
Druga opcja jest taka żebyć zaaczęła ćwiczyć i jeść mniej.

Poza tym nie do końca rozumiem, dlaczego wtrącony jest temat kuzynki ;)

Ale powodzenia, mi też dokuczają, tyle że w innych kwestiach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak sie to nazywa?