Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

11 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Choroba-jak sobie pomóc?

24 sie 2013 - 21:17:02

Moja mama na to choruje, w momencie kiedy zaczęło jej się bardzo rozprzestrzeniać zrobiła badania tarczycy i okazało się, że ma niedoczynność, od tamtego czasu przyjmuje hormony i bielactwo 'stoji' w miejscu. Wcześniej próbowała wszystkiego - naświetlań, róznego rodzaju ziół, tabletek, które raczej szkodziły niż pomagały. Moja mama nauczyła się z tym żyć, nie opala się, jak jeździliśmy nad morzem korzystała z wysokich filtrów UV i dużo czasu spędzała pod parasolką. Latem kiedy różnica między białą skórą a tą napigmentowaną jest duża korzysta z samoopalaczy ( polecam firmy Lavera, mama jest zachwycona). Ja nie zwracam na to uwagi, każdy ma jakieś defekty, cellulit, rozstępy, liszaje,znamiona.Wydaję mi się, że kiedy zaakceptujesz siebie, będzie Ci łatwiej, pewność siebie nie pozwala wtedy na branie do siebie jakiś głupich komentarzy.
Nie wiem czy miałaś badany poziom TSH i przeciwciał, ale zawsze warto to sprawdzić, może Tobie też pomoże :)


Pozdrawiam i głowa do góry!!!!!!!

Choroba-jak sobie pomóc?

24 sie 2013 - 21:21:07

ostatnio coraz więcej osób spotykam z bielactwem.
przeraża mnie myśl, że ja mogłabym coś takiego mieć.
nie czuję obrzydzenie do osób z takim problemem.
bardzo im współczuję i gdybym była cudotwórcą to stworzyłabym coś, co w kilka sekund likwiduje chorobę skóry.

głowa do góry! musisz zaakceptować fakt, że to dotyczy Ciebie.
kilka lat temu gdy poważnie zachorowałam, świat mi się zawalił.
dopiero kilka miesięcy temu zrozumiałam, że jest dobrze póki żyję i nie wiem czy obudzę się następnego dnia, dlatego staram się cieszyć życiem.


ciesz się słońcem, tylko pamiętaj o wysokim filtrze :)

Choroba-jak sobie pomóc?

24 sie 2013 - 21:32:01

Cytat
taran
Cytat
bruneteczka9225
hah tyle ze ja mam gorsza, wiec wiem co mowie

Ale co wiesz? Ty siebie pocieszasz, że ludzie mają choroby jeszcze gorsze od twoich? Jeśli tobie to pomaga jakimś cudem na stałe, to ok, ale w wielu przypadkach w ogóle nie pomaga uporać się z problemem samoakceptacji.

ok w wielu, ale mimo wszystko nie zawsze

Choroba-jak sobie pomóc?

24 sie 2013 - 21:37:41

ja nawet się nie przyglądam ludziom, którzy mają jakieś "defekty" czy to skórne czy jakaś inna choroba. Traktuję ich na ulicy jak każdego innego człowieka. Nie rozumiem po co się gapić na kogoś takiego? Żeby go wpędzić w większe kompleksy czy się pocieszać, że "ja takiego czegoś nie mam"? wtf

Choroba-jak sobie pomóc?

24 sie 2013 - 21:40:21

Cytat
bruneteczka9225
Cytat
taran
Cytat
bruneteczka9225
hah tyle ze ja mam gorsza, wiec wiem co mowie

Ale co wiesz? Ty siebie pocieszasz, że ludzie mają choroby jeszcze gorsze od twoich? Jeśli tobie to pomaga jakimś cudem na stałe, to ok, ale w wielu przypadkach w ogóle nie pomaga uporać się z problemem samoakceptacji.

ok w wielu, ale mimo wszystko nie zawsze

Wyobraź sobie,że dodatkowo również choruję na jeszcze cięższą nieuleczalną chorobę,nie rozumiem dlatego sensu Twojej wypowiedzi? Chciałaś się pochwalić,że masz gorzej? Nie rozumiem licytacji
Cytat
Vell
Moja mama na to choruje, w momencie kiedy zaczęło jej się bardzo rozprzestrzeniać zrobiła badania tarczycy i okazało się, że ma niedoczynność, od tamtego czasu przyjmuje hormony i bielactwo 'stoji' w miejscu. Wcześniej próbowała wszystkiego - naświetlań, róznego rodzaju ziół, tabletek, które raczej szkodziły niż pomagały. Moja mama nauczyła się z tym żyć, nie opala się, jak jeździliśmy nad morzem korzystała z wysokich filtrów UV i dużo czasu spędzała pod parasolką. Latem kiedy różnica między białą skórą a tą napigmentowaną jest duża korzysta z samoopalaczy ( polecam firmy Lavera, mama jest zachwycona). Ja nie zwracam na to uwagi, każdy ma jakieś defekty, cellulit, rozstępy, liszaje,znamiona.Wydaję mi się, że kiedy zaakceptujesz siebie, będzie Ci łatwiej, pewność siebie nie pozwala wtedy na branie do siebie jakiś głupich komentarzy.
Nie wiem czy miałaś badany poziom TSH i przeciwciał, ale zawsze warto to sprawdzić, może Tobie też pomoże :)



Pozdrawiam i głowa do góry!!!!!!!

Choruję też na niedoczynność,leczę się też i to nic nie daje. Nikt nie wie jak powstała choroba.
A co do opalania,to jest teza,że słońce pomaga i dużo osób się wyleczyło.
Dlatego nie warto słuchać lekarzy,że jest zakaz opalania. Mój lekarz,który aktualnie mnie leczy kazał mi się opalać,i małe plamki opaliły się i repigmentowały.
Są różne opinie na temat leczeń, nie picie białej herbaty,niestosowanie fluoru picie bodziszka a na jesień/zimę stosowanie dziurawca,o dziwo niektórym to również pomaga i oczywiście maście typu curadoderm,protopic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-24 21:43 przez Osek.

Choroba-jak sobie pomóc?

14 kwi 2023 - 09:00:32

Jak najbardziej takie sprawy są bardzo ważne i ja jeszcze chcę powiedzieć, że także bardzo ważnym jest to aby wiedzieć dokładnie czym są choroby przewlekłe. W każdym razie bardzo fajnie o tym napisano w https://lowiczanin.info/pl/651_artykuly-sponsorowane/298224_czym-sa-choroby-przewlekle.html i zachęcam was do czytania takich poradników.

Choroba-jak sobie pomóc?

07 lip 2023 - 10:32:04

Warto wiedzieć że istnieje bardzo nowoczesna placówka świadcząca profesjonalną pomoc pacjentom zarówno w ramach NFZ jak i prywatnie. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://szpitalzywiec.pl/ Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że każdy pacjent otrzymuje tam fachową pomoc i niezwykle miłą atmosferę co bardzo sprzyja podczas diagnostyki i leczenia.

niezweryfikowana
Posty: 90
Ostrzeżenia: 4/5

Choroba-jak sobie pomóc?

26 wrz 2023 - 16:13:23

Samemu sobie z chorobą pomóc ciężko, dlatego warto iść z tym do dobrego specjalisty. Z mojego doświadczenie wam powiem że prywatnie najlepiej, tu https://zdrowie.pzu.pl/ macie placówki które świadczą takie właśnie usługi. Także zobaczcie jakie ubezpieczenia teraz oferują.

Choroba-jak sobie pomóc?

06 paź 2023 - 09:46:40

Osobiście polecam pomyśleć o terapii jaką oferują w ośrodku leczenia uzależnień https://osrodekniwa.pl/czy-alkohol-to-narkotyk/ Z ich pomocą zrozumiecie jak ogromny wpływ ma uzależnienie na Wasze życie i nauczycie się stosować strategię która pomoże Wam trwać w abstynencji. Dodatkowo z ich bloga dowiecie się wiele o uzależnieniach i ich skutkach.

Choroba-jak sobie pomóc?

29 lut 2024 - 14:02:29

Polecam ten poradnik jak pomóc alkoholikowi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zniżki JOY