Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

32 minut temu

sprawdzony stomatolog

36 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 09:53:42

Zapraszam do dyskusji, nie do ataku. Wątek ma na celu wymianę poglądów.

Cytat

Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie[1][2]. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Bogu. Apologeci i misjonarze muzułmańscy wywodzą często słowo islam od słowa salām – pokój. Celem islamu i nauczania proroka Mahometa (Muhammada) było połączenie wszystkich ludzi w jedną wielką rodzinę muzułmańską. Przesłanie początkowo głoszone było głównie wśród przedstawicieli plemion arabskich, z czasem jednak rozpowszechniło się na całym świecie. Obecnie Arabowie stanowią od 15% do 20% wyznawców islamu.

Islam ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem. Zgodnie z nauką Mahometa objawienie przekazane Żydom i Chrześcijanom przez Abrahama, Mojżesza i Jezusa powinno zostać ponowione i uzupełnione. Muzułmanie wierzą, że wersety Koranu zostały stopniowo objawione Mahometowi poprzez Archanioła Gabriela (arab. Dżibril) pomiędzy 610 r. n.e., a jego śmiercią 8 czerwca 632 roku. Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga (szahada), pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich i pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu.

Za ostatniego proroka islam uznaje Mahometa, a za ostatnią objawioną księgę – Koran. Przed Mahometem Allah miał zesłać wielu innych proroków, wśród nich Adama, Abrahama (arab. Ibrahim), Mojżesza (arab. Musa) i Jezusa (arab. Isa). Islam jest uważany przez wyznawców za trzecią (po judaizmie i chrześcijaństwie) i ostateczną religię objawioną.

Ortodoksyjny islam dzieli się na 3 główne odłamy: sunnicki, szyicki i charydżycki.
źródło: wikipedia

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 09:59:25

Jedno jest pewne. Kobieta jest tam przedmiotem, nie ważne co mówi na ten temat Koran i czego ich naucza. Jest fajny film o tym, polecam Wam. Kobieta kręciła go zamknięta w przyczepie, tak, by jej nie zobaczył żaden męzczyzna. Czy to jest zdrowe?




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:00 przez Eduarda.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:02:10

Ktoś kiedyś dobrze powiedział: Islam to nie tylko religia - Islam to styl życia. I zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:04:34

Cytat
Eduarda
Jedno jest pewne. Kobieta jest tam przedmiotem, nie ważne co mówi na ten temat Koran i czego ich naucza. Jest fajny film o tym, polecam Wam. Kobieta kręciła go zamknięta w przyczepie, tak, by jej nie zobaczył żaden męzczyzna. Czy to jest zdrowe?

taK masz całkowita racje :) tylko jest jeszcze druga strona medalu ,wiele kobiet szczegolnie tych młodych ,chce zyc w ten sposób ,same chcą się tak ubierać ,chcą być zależne od mężczyzn ,chcą powrotu do czasów ciemnoty :) niestety taka jest prawda poczytaj szczegółowo na te tematy ,nie wszystkie oczywiście ale ,dużo takich jest,i to nie jest tak ze sa zmuszane ,one po prostu same tego chcą



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:06 przez brunetka71.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:04:36

Wiemy,że z okrzykiem "allach akbar" wyznawcy islamu podrzynają gardła ANGLIKOM:
http://wyborcza.pl/1,75477,13966606,Zolnierza_w_Londynie_zabili_Brytyjczycy_nigeryjskiego.html

Wiemy,że za krytykę islamu został zamordowany w Amsterdamie Theo Van Gogh:




i wiemy,że muzułmanin zasztyletował 31-letnią POLKĘ -matkę czworga jego dzieci -bo uciekła od niego,czym "zhańbiła honor":


Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:10:56

Tak serio to nie bardzo ogarniam tą całą islamizację europy.
Skąd to sie wzieło ?? po co ??? Kiedy ??? kto ma na to wpływ ??? dlaczego ??? na jakich prawach , kto o tym decyduje ???

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:12:03

Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:12 przez ewcik06.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:15:49

Oj ja bardzo dużo czytałam o tej religii i o kobietach mogłabym tu pisać i pisać... Jedno jest pewne kobieta nic nie znaczy! Jedynie ma prawo rodzić dzieci, opiekować się mężem i dostawać od niego lanie.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:19:31

Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?
tak katolicyzm ,cała historia ,jedna z najokrutniejszych ,najbardziej brutalnych wiar ,jaka kiedykolwiek istaniała ,mordowali w imie boga ,torturowali zmuszali do wiary ,od zarania dziejów :)np,zakon krzyżacki ,zakon sw,Maryjii ,

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:24:40

Cytat
brunetka71
Cytat
Eduarda
Jedno jest pewne. Kobieta jest tam przedmiotem, nie ważne co mówi na ten temat Koran i czego ich naucza. Jest fajny film o tym, polecam Wam. Kobieta kręciła go zamknięta w przyczepie, tak, by jej nie zobaczył żaden męzczyzna. Czy to jest zdrowe?

taK masz całkowita racje :) tylko jest jeszcze druga strona medalu ,wiele kobiet szczegolnie tych młodych ,chce zyc w ten sposób ,same chcą się tak ubierać ,chcą być zależne od mężczyzn ,chcą powrotu do czasów ciemnoty :) niestety taka jest prawda poczytaj szczegółowo na te tematy ,nie wszystkie oczywiście ale ,dużo takich jest,i to nie jest tak ze sa zmuszane ,one po prostu same tego chcą

Bo nie znają innego życia! Nie są świadome jak mogłyby żyć. A ile z nich nie chce być wydawanymi za mąż jako dzieci, albo obrzezane (to ponoć po to, by nie czuły przyjemności)???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:25 przez Eduarda.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:25:59

Cytat
myszkins
Tak serio to nie bardzo ogarniam tą całą islamizację europy.
Skąd to sie wzieło ?? po co ??? Kiedy ??? kto ma na to wpływ ??? dlaczego ??? na jakich prawach , kto o tym decyduje ???

Islamizacja całego świata(w tym Europy) oraz wymordowanie niewiernych jest głównym celem muzułmanów - taki nakaz mają zapisany w Koranie.
Mają do tego dążyć wszystkimi możliwymi sposobami.
Jednym z tych sposobów jest TAKIJA - islamski nakaz kłamania niewiernym.
Jeśli w efekcie TAKIJA ma przynieść korzyści Islamowi, to Muzułmanin powinien KŁAMAĆ! - kłamać,że:
"Islam to religia pokoju";(kiedy jest nakaz mordowania niewiernych), "Islam to religia szacunku do kobiet";(kiedy jasno pisze,że kobieta jest gorsza od mężczyzny i powinna być bita), "Islam zakazuje mordowania";(kiedy jest nakaz wymierzania 100 śmiertelnych batów każdej cudzołożnicy i ofierze gwałtu).

Islamski mułła może w imię TAKIJI potępić zamachy(chociaż w głębi duszy będzie się z nich cieszył)
Muzułmanin,jeżeli pomoże mu to zdobyć zaufanie niewiernych/uwieść białą kobietę może jeść wieprzowinę,pić alkohol,brać narkotyki a nawet wyprzeć się(!) Allaha i tego,że jest muzułmaninem- wszystko w imię takiji - żeby potem zrzucić Europejską maskę i zadać cios.

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=10305

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:27:39

Napiszę co ja o tym myślę:
Jeśli Muzułmanie przyjeżdżają do Polski w celach turystycznych to bardzo proszę, przecież Oni wtedy zostawiają swoje pieniądze w Polskich firmach.
Jestem za tym, aby traktować ich jak gości. Jednak, gdyby chcieli wprowadzać prawo szariatu u nas, to rząd Polski powinien powiedzieć stanowcze nie.
Nie podobają mi się ich zwyczaje, traktowanie kobiet czy sposób zabijania zwierząt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:28 przez Brunetka00.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:28:56

Cytat
Eduarda
Cytat
brunetka71
Cytat
Eduarda
Jedno jest pewne. Kobieta jest tam przedmiotem, nie ważne co mówi na ten temat Koran i czego ich naucza. Jest fajny film o tym, polecam Wam. Kobieta kręciła go zamknięta w przyczepie, tak, by jej nie zobaczył żaden męzczyzna. Czy to jest zdrowe?

taK masz całkowita racje :) tylko jest jeszcze druga strona medalu ,wiele kobiet szczegolnie tych młodych ,chce zyc w ten sposób ,same chcą się tak ubierać ,chcą być zależne od mężczyzn ,chcą powrotu do czasów ciemnoty :) niestety taka jest prawda poczytaj szczegółowo na te tematy ,nie wszystkie oczywiście ale ,dużo takich jest,i to nie jest tak ze sa zmuszane ,one po prostu same tego chcą

Bo nie znają innego życia! Nie są świadome jak mogłyby żyć. A ile z nich nie chce być wydawanymi za mąż jako dzieci, albo obrzezane (to ponoć po to, by nie czuły przyjemności)???
i tu się mylisz i to bardzo ,własnei sa swiadome ze mogą zyc inaczej i sa to kobiety często z bardzo bogatych rodzin ,wiec mylisz się ,znaja i wiedza i mimo to chcą ,być zależne od mężczyzn ,chcą takiego traktowania to jest taki fanatyzm ,nawet jakos się nazywają te kobiety ,już teraz nie pamiętam ale czytałam o tym :)tworza takei organizacje ,ubierają się same od stop do głow i głosza ,wszem i wobec ,jakie jest powołanie kobiety i namawiają do ,cofniecia się do czasów ciemnoty ,nawet biora udział w karaniu tych kobiet które chcą być niezależne ,i włąsnie tych kobiet w tych krajach ,jest coraz więcej i wcale nie sa zmuszane ,one po prostu same tego chcą



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:33 przez brunetka71.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:28:59

Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?
otóż to - jakiego wyznania była Beata Chodnik, matka która bestialsko zamordowała swoje dziecko i wrzuciła do stawu? Jakiego wyznania była Katarzyna Waśniewska, matka która zamordowała niemowlę? Gorliwie uczestnicząca w życiu kościoła. Jakiego wyznania byli najwięksi zbrodniarze wojenni - Rudolf Hess, Adolf Eichmann, itd.? Kto jak nie Watykan pomagał faszystom ukrywać się i uciekać po wojnie? Kto walczył ogniem i mieczem?
Wymieniać dalej?
Ale dalej sobie myślcie, że jesteście tacy cudowni i bez winy i to Muzułmanie są okrutni, wszyscy bez wyjątku.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:32:08

Cytat
martischa
Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?
otóż to - jakiego wyznania była Beata Chodnik, matka która bestialsko zamordowała swoje dziecko i wrzuciła do stawu? Jakiego wyznania była Katarzyna Waśniewska, matka która zamordowała niemowlę? Gorliwie uczestnicząca w życiu kościoła. Jakiego wyznania byli najwięksi zbrodniarze wojenni - Rudolf Hess, Adolf Eichmann, itd.? Kto jak nie Watykan pomagał faszystom ukrywać się i uciekać po wojnie? Kto walczył ogniem i mieczem?
Wymieniać dalej?
Ale dalej sobie myślcie, że jesteście tacy cudowni i bez winy i to Muzułmanie są okrutni, wszyscy bez wyjątku.
o tym napisałam powyzej ,wiara katolicka ,jedna z najbardziej okrutnych wiar od zarania dziejow, jaka istaniała ,zabijali ogniem i mieczem w imie boga ,torurowali rządzili całymi państwami i tak jest do dzis



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:32 przez brunetka71.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowe czy używane ??