Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

hurtownia elektryczna

49 minut temu

szkoła nauki jazdy

50 minut temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Islam - a co my wiemy?

24 sie 2013 - 00:34:22

Cytat
FlyingPiglet
Cytat
amaranthowa483
Kochane widzę że muszę się wtrącić do debaty. Od 6 lat mieszkam w Tunezji z mężem Tunezyjczykiem mamy 2 letnią córkę. Nie mieszkamy w żadnym kurorcie tylko w średniej wielkości mieście wraz z rodziną męża. Nie wiem skąd macie informacje na temat psów że są tu tępione skoro widzę jak wychodzę na suk (targ) to ludzie dbają o nie a dzieciaki aż piszczą ze szczęścia jak je widzą i mogą się z nimi pobawić.Tak samo co do tego prześcieradła wieszanego żeby pokazać sąsiadom haha ubawiłam się, pytałam matkę mojego męża o to czy tak jest to usłyszałam że za czasów jej prababki może i tak było a w tym momencie to byłby wstyd coś takiego powiesić.I podkreślę że nie zmieniłam religii i nikt mnie do tego nie namawiał. Sama się interesowałam świętym Koranem i zaczęłam go czytać jednak w polskim przekładzie jest dość dużo błędów.I nie wiem dlaczego uważacie że Muzułmanie mogą zabijać np.chrześcijan to akurat nie prawda ponieważ jeden calutki rozdział jest poświęcony matce Chrystusa którą bardzo szanują,oczywiście fanatycy uważają że trzeba zwalczać chrześcijan ale podkreślam FANATYCY których w Afganistanie,Pakistanie nie brakuje to są ludzie chorzy którzy uważają że w imię Boga to robią i on tak chcę a tak naprawdę oszukują samych siebie.Tylko trzeba zaznaczyć że są ludzie normalni,zwykli tzw.szaraki którzy żyją według norm i nie mają nic wspólnego z tymi których pokazuje się w telewizji że zabijają, gwałcą kobiety i gwałcą 'kozy' :P również odniosę się do obrzezania kobiet!nie nie i jeszcze raz nie to jest zakazane i to jest jedynie praktykowane w Sudanie i innych afrykańskich wioskach gdzie tam jeszcze taka wiedza nie jest na ten temat rozwinięta. Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem ;)

Mieszkasz w Tunezji?

Bo na twoim profilu widzę,że sprzedajesz rzeczy, kupujesz rzeczy ... dziwne - od 6 lat wysyłasz ciuchy z Tunezji a kupujesz na polskiej szafie?
Oprócz burek nic tam nie sprzedają,czy jak?

... a może raczej wyjeżdżasz tam na parę tygodni w roku na wakacje czy święta i już hucznie nazywasz to MIESZKANIEM.

Co innego jechać do krajów islamskich na wakacje, co innego żyć tam na co dzień czy wychowywać dzieci... o tym też sporo historii można poczytać,że
na wakacjach było spoko a jak się przeprowadziłam - koszmar".

Ja tez mogę naopowiadać bajek,że mieszkam w Meksyku ze swoim novio i mam oswojonego skorpiona w przydomowym ogródku ... albo na Antarktydzie siedzę w igloo z mężem Eskimosem i mogę zapewnić,że misie polarne nie są agresywne.
Albo lepiej - że mam żonę w Holandii i adoptowanego murzynka z Etiopii.

Dla mnie jesteś mało wiarygodna.
Coś albo koloryzujesz,albo w ogóle piszesz nieprawdę.



Nie tylko ja korzystam z tego profilu również moja siostra która w zasadzie użyczyła mi je do przeglądania ubrań i to ona wystawia rzeczy..Ja czasami wrzucam je do ulubionych i proszę po prostu żeby mi je kupiła a jak przyjeżdżam to je po prostu zabieram nie wiem w czym problem?.Z resztą trudno żeby 'stara baba' znaczy się mam 29lat chodziła w bluzie w szachownice ale to szczegół^^ I nieee..nie wysyłam rzeczy z Tunezji.Są tu oczywiście ubrania ale ceny również spore i nie mam ochoty za bardzo przy temperaturze 40stopni spacerować z małym dzieckiem i oglądać fatałaszków. Jak już to na wakacje przyjeżdżam do Polski a nie odwrotnie nie mam zamiaru hucznie tego nazywać bo nie mam zamiaru się chwalić bo w zasadzie nie ma czym.Oczywiście nie musisz mi wierzyć bo to już kwestia indywidualna.
Cytat
Brunetka00
amaranthowa483 opowiedz proszę o swojej ulubionej potrawie z która dopiero u nich się spotkałaś:)
Z tego co piszesz trafiłaś na bardzo przyzwoitą rodzinę. A jak wygląda kontakt, odwiedzanie Twojej? Jak wyglądał Twój ślub? Znasz arabski? W takim razie, życzę Ci aby Twoje życie wiodło się dobrze i było takie jak piszesz. Pokój Twojemu domowi.

dziewczyny nie stawiajcie jej już od razu w świetle klamczuchy. Skąd wiecie, ze nie pisze prawdy. Nie pisze tylko dobrych rzeczy, wedlug mnie jej wypowiedzi są obiektywne. Nie wszystkie rejony w których wyznaje się Islam są zacofane. Glupie slowo, ale nic innego nie przychodzi mi na myśl. Są regiony w których Muzlumanki żyją jak Europejki. Dla mnie wielożeństwo to abstrakcja, ale co mam mówić że wszyscy Muzlumanie to poligamiści? Ich Prorok pozwolił im na posiadanie wielu żon, ale oni muszą mieć je z czego utrzymać wiec to chamyje u Nich ten proceder. Staram sie do nich nie nastawiać na nie. Wszystko zależy od interpretacji Księgi. Jeden Imam przetlumaczy wersety tak, ze będzie wynikalo z tego, że kobietę trzeba utrzymywać dbać o nią a drugi że zapewnić jej jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy i bić by nie zapomniała o świętości. I jedno i drugie tlumaczenie dla nich będzie interpretowane jako dla dobra kobiety.
Tak samo jest z islamizacją. Jedni chcą pokazać swoją religię od dobrej strony, a inni (fanatycy) za wszelka cenę chcą ją szerzyć.
Miliony dzieci ucieka z Sudanu, tysiące zabito z głupoty - w imię Allaha. To jest dla nas abstrakcyjna kultura, cieszy mnie ze wypowiada się tu osoba z Nia związana. Dajmy jej dojsc do slowa, ale oceniajmy jak Ona - obiektywnie.


Ojj naprawdę sporo jest tych potraw np. Taamiya z ciecierzycy, hummus, melasa z tahini. Powiem jedno oni lubią bardzo ostre i aromatyczne przyprawy ja natomiast nie bardzo mogę to jeść bo mam problemy z jelitami, z resztą co tu dużo mówić w Pl jak się przechodzi koło Kebaba no czuć te przyprawy i mięso na odległość (oczywiście nie zawsze świeże ;) ale czuć. ) Kontakt z moją dzięki mojej siostrze która śmiga po necie i jest bardzo komputerowa nauczyła rodziców rozmów przez Skype gdy tylko jest okazja to rozmawiamy.Cóż staram się z córcią jak najczęściej być w Pl ale nie zawsze to jest możliwe bilety samolotowe nie są tanie a zarobki w Tunezji no cóż..i w dodatku brak pracy :/ Niestety mąż rzadko kiedy z nami jest ze względu na koszty. Ślub cywilny wzięliśmy w Polsce cóż..to jest masakra żeby u nas załatwić jakieś papiery ale mniejsza o to bo tu też jest nie lepiej.I uprzedzę pytanie innych lub raczej aluzje nie, nie pracował w Kebabie.Ja wysłałam mu specjalne zaproszenie żeby mógł do mnie przyjechać i po którymś razie postanowiliśmy że albo bierzemy ślub albo szkoda czasu.Oraz rok temu wzięliśmy ślub w jego religii ponieważ to było dla niego bardzo ważne bo jest bardzo wierzący, obawiałam się tego ale bez potrzeby bo jest tak jak było wcześniej,tym bardziej że ich ślub to w zasadzie kontrakt który się podpisuje.I tak staram się uczyć arabskiego dzień w dzień mimo że z moim rozmawiamy po angielsku. Nie dziękuję ale mam nadzieje że ułoży się tak jak mówisz ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-24 01:00 przez amaranthowa483.

Islam - a co my wiemy?

24 sie 2013 - 00:59:43

Cytat
brunetka71
Cytat
martischa
Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?
otóż to - jakiego wyznania była Beata Chodnik, matka która bestialsko zamordowała swoje dziecko i wrzuciła do stawu? Jakiego wyznania była Katarzyna Waśniewska, matka która zamordowała niemowlę? Gorliwie uczestnicząca w życiu kościoła. Jakiego wyznania byli najwięksi zbrodniarze wojenni - Rudolf Hess, Adolf Eichmann, itd.? Kto jak nie Watykan pomagał faszystom ukrywać się i uciekać po wojnie? Kto walczył ogniem i mieczem?
Wymieniać dalej?
Ale dalej sobie myślcie, że jesteście tacy cudowni i bez winy i to Muzułmanie są okrutni, wszyscy bez wyjątku.
o tym napisałam powyzej ,wiara katolicka ,jedna z najbardziej okrutnych wiar od zarania dziejow, jaka istaniała ,zabijali ogniem i mieczem w imie boga ,torurowali rządzili całymi państwami i tak jest do dzis

A to chyba wątek o islamie? Historii, nawet tej niechlubnej się nie zmieni, lepiej patrzmy w przyszłość.
http://www.euroislam.pl/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

loreal paris - farba do włosów kolor JASNY BURSZTYN HAVANE