Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:46:05

Cytat
martischa
Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?
otóż to - jakiego wyznania była Beata Chodnik, matka która bestialsko zamordowała swoje dziecko i wrzuciła do stawu? Jakiego wyznania była Katarzyna Waśniewska, matka która zamordowała niemowlę? Gorliwie uczestnicząca w życiu kościoła. Jakiego wyznania byli najwięksi zbrodniarze wojenni - Rudolf Hess, Adolf Eichmann, itd.? Kto jak nie Watykan pomagał faszystom ukrywać się i uciekać po wojnie? Kto walczył ogniem i mieczem?
Wymieniać dalej?
Ale dalej sobie myślcie, że jesteście tacy cudowni i bez winy i to Muzułmanie są okrutni, wszyscy bez wyjątku.

Mordercy,psychopaci i zwyrodnialcy znajdą się w każdej społeczności - niczego odkrywczego i istotnego twoja wypowiedź i przytaczanie przypadku Katarzyny W. nie dowodzi.
To nie jest ważne w dyskusji,że zdarza się,iż jeden zabije drugiego i nie na podstawie jednostek powinniśmy dokonywać osądu społeczeństwa.

CO decyduje zatem o tym czy społeczeństwo jest i "mentalnie zdrowe" lub "mentalnie zdrowsze" lub przynajmniej mieści się w zbiorze "cywilizowanych"?

REAKCJA OGÓŁU NA CZYN JEDNOSTKI! - to nas różni od muzułmanów, rozumiesz?!

Co się dzieje jak:
W Europie zostanie zgwałcona kobieta?
- sprawca jest postawiony przed sąd i odbywa karę
W krajach islamskich zostanie zgwałcona kobieta.
- kobieta zostaje skazana na śmiertelną karę chłosty (100 batów)

W Europie 40-letni mężczyzna zgwałci 9-latkę.
- sąd,kara,represje ze strony współwięźniów, ostracyzm społeczny,POTĘPIENIE
W krajach Islamu gwałty na 9-latkach są codziennością i odbywają się W ŚWIETLE PRAWA!.
Sam Mahomet-ich prorok,który jest dla muzułmanów WZOREM DO NAŚLADOWANIA- poślubił Aishę jak miała 6-lat.

II wojna światowa trwała 6 lat - u nich bandytyzm, mordy i tortury trwają bezustannie od wieków!

Jest dużo różnic między nimi a nami - właściwie to dzieli nas przepaść, więc nie porównuj rzeczy nieporównywalnych bo to świadczy o braku logiki.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:51:33

KAŻDA WIARA jeśli ociera się o fanatyzm jest niebezpieczna! A islam i fanatyzm są nierozerwalnie związane ze sobą.
Islam opiera się na braku szacunku do człowieka - kobiet, innowierców.
Wiedziałyście, że zabijają czarne psy, bo wierzą że w nich ukrywa się szatan?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 10:52 przez Eduarda.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 10:55:54

Wiem tyle, że właśnie w Egipcie są mordowane setki chrześcijan, ich domy są naznaczane czarnymi krzyżami (domy muzułmanów czerwonymi) żeby od razu było wiadomo który dom można napadać a który nie. Wiem, że oni przyjeżdzają do Europy i chcą wprowadzać swoje rządy z czym się nie zgadzam! Jeśli tu przyjeżdżają niech się dostosują do naszych warunków życia! Nie chce by moje dzieci żyły w Europie muzułmańskiej

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:03:20

no tak, bo jak chodzi o Chrześcijaństwo to nie osądza się na podstawie jednostek. Ale jak już mowa o Islamie to na podstawie jednostek czy danego odłamu Islamu to można już osądzać wszystkich.
Dlaczego na podstawie zasad, wierzeń Szyitów i Alawitów ocenia się wszystkich Muzułmanów? Dlaczego wmawia się ludziom, że każdy Muzułmanin jest za szariatem?
No ale jak ktoś swoją wielką wiedzę czerpie z ckliwych materiałów i książeczek o dręczonych kobietach, ze stron typu poznajkoran.pl to tak później to wygląda :)
nikt o tym nie mówi i ignoranci nie wiedzą, że w wielu krajach muzułmańskich działają chrześcijanie, mają swoje kościoły i nikt ich tam nie prześladuje, nie burzy im świątyń. Po co o tym mówić. Teraz takie modne jest powielanie tekstów z kwejka :)

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:24:16

Cytat
Eduarda
KAŻDA WIARA jeśli ociera się o fanatyzm jest niebezpieczna! A islam i fanatyzm są nierozerwalnie związane ze sobą.
Islam opiera się na braku szacunku do człowieka - kobiet, innowierców.
Wiedziałyście, że zabijają czarne psy, bo wierzą że w nich ukrywa się szatan?

Otóż to.

... i na czym jeszcze opiera się Islam?
O CZYM JEST KORAN? - ta "święta księga"?! ... musicie to zobaczyć, to tylko 13 minut - gwarantuję,że nie będą stracone! Szok,szok,szok gwarantowany. Ja pier..dzielę! 0_o


Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:25:20

Cytat
Eduarda
Wiedziałyście, że zabijają czarne psy, bo wierzą że w nich ukrywa się szatan?
Ty tak serio?

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:29:22

Islam to religia oparta na nienawiści. I ta nienawiść kiedyś zdominuje świat.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:32:23

Cytat
myszkins
Tak serio to nie bardzo ogarniam tą całą islamizację europy.
Skąd to sie wzieło ?? po co ??? Kiedy ??? kto ma na to wpływ ??? dlaczego ??? na jakich prawach , kto o tym decyduje ???

decyduje o tym demografia.i nie trzeba tu wojny. w polsce rodzi sie lekko ponad 1,5 dziecka, tak samo w innych krajach europejskich- co oznacza, ze w koncu ludnosc europejska drastycznie zmaleje na ilosci. Natomiast te całe ciapajewo, co do nas przyjechalo płodzi sie strasznie- bo nic innego nie ma do roboty. taka przeciętna rodzina ma 3-5 dzieci. Rodza sie one w krajach europejskich i dostaja obywatelstwo kraju w którym si urodziły...a do tego już krótka droga by dostac sie do parlamentu.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:33:03

Cytat
Brunetka00
Cytat
Eduarda
Wiedziałyście, że zabijają czarne psy, bo wierzą że w nich ukrywa się szatan?
Ty tak serio?

Dla nich w ogóle pies jest zwierzęciem nieczystym - w Koranie jest napisane,że psa można mieć TYLKO po to,żeby pilnował stad kóz,obejścia itp - jego obecność wtedy jest "usprawiedliwiona" - jednak trzymać je,bo się je lubi to grzech.
Dlaczego takie afery zawsze są o spacerowiczów z psami w "arabskich dzielnicach" albo w pobliżu meczetu?
W Hiszpanii w jednym miasteczku muzułmanie wymordowali ludziom kilkanaście psów - było na necie.
We Francji, w Angli, gdzie się już rozbestwili też potrafią rzucać kamieniami w ludzi z psami.
polecam film moderatorce, która tu kwacze jakieś farmazony o kwejkach - że to stamtąd informacje o złych muslimach:





popatrz no, zaskoczenie - sama na kwejku widać siedzisz, skoro nie wiesz,że to RZECZYWISTOŚĆ i TERAŹNIEJSZOŚĆ w wielu krajach islamskich!!!

Chrześcijańskie święte inkwizycje,etc.. którymi tu sobie wycierasz - nie mają miejsca w żadnym kraju a jak mają to DAWAJ LINKA - a nie po próźnicy tu będziesz gadać:/ tylko MASOWE mordy dokonywane OBECNIE przez chrześcijan wklejaj a nie jakąś Katarzynę W.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 12:14 przez FlyingPiglet.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:36:30

Cytat
martischa
Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?
otóż to - jakiego wyznania była Beata Chodnik, matka która bestialsko zamordowała swoje dziecko i wrzuciła do stawu? Jakiego wyznania była Katarzyna Waśniewska, matka która zamordowała niemowlę? Gorliwie uczestnicząca w życiu kościoła. Jakiego wyznania byli najwięksi zbrodniarze wojenni - Rudolf Hess, Adolf Eichmann, itd.? Kto jak nie Watykan pomagał faszystom ukrywać się i uciekać po wojnie? Kto walczył ogniem i mieczem?
Wymieniać dalej?
Ale dalej sobie myślcie, że jesteście tacy cudowni i bez winy i to Muzułmanie są okrutni, wszyscy bez wyjątku.

ale to nie chodzi o wiarę. wiara sie konczy gdzie zaczyna sie brutalne prawo szariatu. znam parę polaków, którzy przeszli na islam i sa dobrymi ludzmi, czemu? bo nikt nie zakorzenił im pogardy do kobiet, do zycia, brutalnego prawa zabijania.
Cytat
FlyingPiglet
Cytat
Brunetka00
Cytat
Eduarda
Wiedziałyście, że zabijają czarne psy, bo wierzą że w nich ukrywa się szatan?
Ty tak serio?

Dla nich w ogóle pies jest zwierzęciem nieczystym - w Koranie jest napisane,że psa można mieć TYLKO po to,żeby pilnował stad kóz,obejścia itp - jego obecność wtedy jest "usprawiedliwiona" - jednak trzymać je,bo się je lubi to grzech.
Dlaczego takie afery zawsze są o spacerowiczów z psami w "arabskich dzielnicach" albo w pobliżu meczetu?
W Hiszpanii w jednym miasteczku muzułmanie wymordowali ludziom kilkanaście psów - było na necie.
We Francji, w Angli, gdzie się już rozbestwili też potrafią rzucać kamieniami w ludzi z psami.

Jakiś czas temu w Londynie bodajże była dosyć poważna afera, która szybko ucichła: kierowca miejskiego autobusu- muzułmanin- nie wpuścił do niego niewidomej kobiety z psem przewodnikiem. Z racji tego, ze pies jest uznawany za zwierzę nieczyste. Sprawa ucichła, faceta nawet nie zwolnili dyscplinarnie z pracy- a powinii. Tak to jest jak się swoje prawa oddaje innym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 11:39 przez nurhia.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:41:10

haha islam - pokój

padłam XD

a o kobiecie nic nie jest tam napisane bo kobieta jest tylko maszynką do robienia dzieci, sprzatania, gotowania i zaspokajania potrzeb seksualnych.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:42:10

Cytat
Eduarda

A ile z nich nie chce być (..) obrzezane (to ponoć po to, by nie czuły przyjemności)???
To akurat chrześcijanie...

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:47:37

Cytat
brunetka71
Cytat
Eduarda
Jedno jest pewne. Kobieta jest tam przedmiotem, nie ważne co mówi na ten temat Koran i czego ich naucza. Jest fajny film o tym, polecam Wam. Kobieta kręciła go zamknięta w przyczepie, tak, by jej nie zobaczył żaden męzczyzna. Czy to jest zdrowe?

taK masz całkowita racje :) tylko jest jeszcze druga strona medalu ,wiele kobiet szczegolnie tych młodych ,chce zyc w ten sposób ,same chcą się tak ubierać ,chcą być zależne od mężczyzn ,chcą powrotu do czasów ciemnoty :) niestety taka jest prawda poczytaj szczegółowo na te tematy ,nie wszystkie oczywiście ale ,dużo takich jest,i to nie jest tak ze sa zmuszane ,one po prostu same tego chcą

"chcą tego" bo zostały tak wychowane, robiły tak ich matki, babki itd. taką mają mentalność, nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę zdrowiej wyglądają nieco inne relacje damsko-męskie i że nie są tak na prawdę wolne.
Cytat
ewcik06
Nie mierzcie wszystkich jedna miara! Znam wiele osob, wyznajacych ta wiare i wcale nie widze u nich zadnych "innych" zachowan, sa na prawde bardzo mili i sympatyczni. I o dziwo jesli chodzi o mezczyzn, ktorych ja znam, to sa oni dla kobiet kulturalni! nie zauwazylam, zeby ktorykolwiek z nich traktowal mnie "gorzej". I jesli chodzi o katolikow, to czy malo slyszy sie o okrutnych zabojcach?

oczywiscie w kazdym kraju są zabojcy itd, ale moim zdaniem tu chodzi o to jak os. wyznające islam są wychowane! brak szacunku do kobiet i traktowanie ich w taki a nie inny sposób jest dla nich normalne.
tak, oni sa mili, sympatyczni i kulturalni bo są w POLSCE! wyjdź za niego za mąż i jedz do jego kraju..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 11:51 przez Guuzik.

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 11:57:16

Cytat
brunetka71
Cytat
Eduarda
Jedno jest pewne. Kobieta jest tam przedmiotem, nie ważne co mówi na ten temat Koran i czego ich naucza. Jest fajny film o tym, polecam Wam. Kobieta kręciła go zamknięta w przyczepie, tak, by jej nie zobaczył żaden męzczyzna. Czy to jest zdrowe?

taK masz całkowita racje :) tylko jest jeszcze druga strona medalu ,wiele kobiet szczegolnie tych młodych ,chce zyc w ten sposób ,same chcą się tak ubierać ,chcą być zależne od mężczyzn ,chcą powrotu do czasów ciemnoty :) niestety taka jest prawda poczytaj szczegółowo na te tematy ,nie wszystkie oczywiście ale ,dużo takich jest,i to nie jest tak ze sa zmuszane ,one po prostu same tego chcą
one tego chce bo nie znaja innego zycia (tak samo jak z corkami alkoholikow, ktore wychodza za maz za alkoholikow) tak juz jest...a poza tym jak odejda od religii, nie maja powrotu do rodziny...i gdzie ona ma sie podziac? wcale ich nie bronie, bo nie cierpie muzlumanskiej kultury i nie rozumiem tych kobiet, ale wiem jak sa wychowane i jakie maja niskie mniemanie o sobie i brak wiary w to, ze moze byc inaczej

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Islam - a co my wiemy?

22 sie 2013 - 12:06:00

Owszem wiele zwierząt w Islamie uznawanych jest za nieczyste, zwierzęta mają cele głównie użytkowe. Ale jest tez wiele Hadisów, w których pies jest przedstawiany pozytywnie i nawołują do dobrego traktowania zwierząt. Kalif Umar również był przeciwny znęcaniu się nad zwierzętami, np Orient uznawany był za miejsce azylu dla zwierząt, w tym psów i kotów. I Międzynarodowa Konferencja ds. Medycyny Islamskiej, z 1981 r. w Kuwejcie również wypowiedziała się przeciwko brutalnemu traktowaniu zwierząt.

FlyingPiglet, ja wiem o tym, że w krajach bliskiego wschodu morduje się ludzi, że obcina się głowy, znam wiele okrutnych filmików ale powiedz mi co mnie interesuje co robią Szyici? Mnie interesuje postawa prawdziwych wyznawców Islamu, a nie jakichś sekciarzy i odłamów.
Poza tym co za różnica, że chrześcijanie masowo mordowali ludzi kiedyś? Czy to ważne kiedy? Ważne, że mordowali i tyle. Do dzisiaj księża kapelanie blogosławią broń żołnierzy. Do dzisiaj jadą mordować ludzi do Iraku, Afganistanu żołnierze chrześcijańscy. Wierzący nie powinien nawet broni do rąk brać. Zatem skoro wszystkich Muzułmanów ocenia się na podstawie jego odłamu to mam prawo oceniać wszystkich chrześcijan na podstawie tych ludzi, o których pisałam. Taka jest właśnie mentalność większości.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowe czy używane ??