Obecnie rozmawiamy o:

w czym śpicie?

gorący temat

Drukarnia

14 minut temu

Samochód.

32 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 2/5

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 15:41:24

Cześć dziewczyny, szukam w necie i szukam i nie moge znaleźć odpowiedzi. A mianowicie sprzedaje mój serwis kawowy z Ćmielowa, jest to że tak powiem zabytek za 500zł, przeznaczyłam na przesyłkę 30zł i się zmieściłam w 18zł z ubezpieczeniem do 1000zł firma kurierska K-ex
tylko chce tam narysować znaczek uwaga szkło i mam pytanie czy za to dodatkowo coś zapłacę?
czy jeśli mam już ubezpieczenie to po prostu ma być to dla nich info że to coś ważnego i nie można rzucać?

boje sie, ze nie dotrze w całości, niby ubezpieczyłam to, ale kto wie:/ nie chce wyjść na idiotke, bo zrobiłam przelew, zaakceptowali go i w pon przyjedzie kurier, mam mu tylko dać paczke, a jak mu dam z takim malunkiem a on powie, że taka nie może być bo nie dopłaciłam to co ?;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-19 15:42 przez Gusia_95.

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 15:47:52

Korzystam z usług firmy K-EX i trochę źle wybrałaś bo za bardzo o przesyłki to nie dbają. U nas rozdawali naklejki takie z kieliszkiem i to oznacza szkło. Nic nie trzeba dopłacać, pamiętam, że gdy wysyłaliśmy jakieś delikatne rzeczy to pisaliśmy markerem na pudełku 'UWAGA NIE RZUCAĆ SZKŁO' albo obklejaliśmy taśmą z takim samym napisem.
Możesz być pewna , że nic za to się nie płaci !!!:-)
A ubezpieczenie to pic na wodę :) I jakoś nie zwracają na to uwagi, wiele paczek naszych podczas transportu uleglo zniszczeniu a oni i tak Ci powiedzą , że to Twoja wina i że taki towar został wysłany.
.

Radzę Ci bardzo dobrze zabezpieczyć paczkę w środku ( folia bąbelkowa itp.) a na kartonie napisz duzymi literami 'UWAGA , PROSZĘ NIE RZUCAĆ' i to serio duuuużymi literami i na czerwono :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-19 15:51 przez leena1995.

zweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 2/5

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 15:54:58

dzięki bardzo, tak też zrobię, mam nadzieje, ze nic nie ucierpi ;/

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 15:56:55

Ja również nie polecała bym tej firmy. Zamówiłam rękodzieła z biżuterii, bardzo delikatne. Raz, że kurier ponoć nie znalazł takiego adresu, że niby zły więc została przetrzymana do wyjaśnienia na magazynie, a po drugie paczka rzeczywiście była po przejściach, poobijana, podrapana. Całe szczęście, że towar była dobrze zapakowany i dotarł do mnie w całości.

zweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 2/5

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 15:59:49

ale lipa :( mogłam najpierw napisac a dopiero zamawiać, siettt

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 16:06:47

Najlepiej naklejkę przykleić. Zapytaj kuriera jak przyjedzie może on taką będzie miał.
A co do tego, że nie szanują paczek to tak jest wszędzie. Postawmy się na ich miejscu przekładać setki paczek dziennie i robić to starannie. Raczej nikt by nie miał no to czasu i sił.

zweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 2/5

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 19:16:12

dzięki Werka za odpowiedź, napisałam na paczce uwaga szkło i namalowalam kieliszek.. oby darło w calosci :) dzięki !

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 19:20:15

A nie możesz wsadzić do pudełka z nadrukowanym już znaczkiem szkła?Po opowieściach męża mojej koleżanki o tym jak traktują paczki(był kiedyś kurierem)to bardzo bałabym się o ten serwis.
Ubezpieczenie ubezpieczeniem,ten mąż koleżanki opowiadał,że i to umieją tak obejść,żeby to nie była ich wina(choć ich była).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-19 19:23 przez dootii.

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 19:26:52

napchaj do pudełka jakieś gazety, materiały, watę czy coś, żeby nic nie latało

zweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 2/5

jak to jest z kurierem?

19 lip 2013 - 19:37:13

tak zrobiłam, pakowałam z mamą, kazdą filiżanke wzięłam w kartki z zeszytu, tekturą pooddzielałam jedno od drugiego i na samą góre położyłam styropian. czytałam na internecie, że jeśli jest ubezpieczenie nawet w cenie, plus jeszcze ja wykupiłam ubezpieczenie, zaznaczyłam, że to szklo, to reklamacja musi być uzwzględniona na moją korzyść w razie potłuczenia. i napisalam pani odbierajacej zeby koniecznie sprawdzila to w obecnosci kuriera (chociaz i tak ma na to 7 dni).. ale przy nim lepiej, chociaz nie wyobrazam sobie tego ile ta biedna kobietka bedzie musiala sie z tym gramolić :D z samym rozklejeniem tej paczki to zejdzie z 3min bo tyle tasmy zużyłam że łoj, a tam kazda filizanka w 4 kartki papieru owinięta:D

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 4/5

jak to jest z kurierem?

21 maj 2023 - 19:27:26

Powiem Wam szczerze, że cięzko mi obecnie wyobrazić sobie zakupy bez korzystania z usług kurierów. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem tego, jak najbezpieczniej nadawać przesyłki, to jakiś czas temu czytałam artykuł na ten temat https://www.glowydogory.pl/najbezpieczniejsze-sposoby-wysylania-przesylek-poleconych/

niezweryfikowana
Posty: 217
Ostrzeżenia: 6/5

jak to jest z kurierem?

22 lis 2023 - 11:49:10

Zastanawiam się nad wyborem firmy kurierskiej i moja uwaga skupiła się na https://www.e-speedpak.net/ Mają ciekawą ofertę, zwłaszcza jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe. Czy ktoś z was mógłby podzielić się doświadczeniami związanymi z korzystaniem z ich usług?

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 5/5

jak to jest z kurierem?

27 lis 2023 - 16:35:48

Prowadząc własny e-sklep współpraca z kurierem oferującym różnorodność form dostawy staje się kluczowym elementem przewagi konkurencyjnej. Oferując klientom wybór, czy preferują dostawę do paczkomatu, punktu odbioru czy bezpośrednio do domu, e-sklep dostosowuje się do zmiennych preferencji rynkowych. Tutaj https://www.kochamrawe.pl/3-rzeczy-o-ktorych-musisz-pamietac-wspolpracujac-z-firma-kurierska/ jest ciekawie napisany artykuł na ten temat.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skad pobieracie filmy?