Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:38:51

Cytat
ilonka_a
Miałam pzypadek kilka miesięcy temu, że zamowienie, które zrobilam w pewnym sklepie internetowym miało zostac dostarczone kurierem. Po kilku dniach oczekiwania sprawdzilam na stronie gdzie obecnie znajduje sie przesylka, a tam widniala informacja, ze zostala dostarczona i wymieniona konkretna godzina. Tylko, ze przesylki nikt nie odebral :/ Zadzownilam na infolinie i sprawdzili o co chodzi. Okazalo sie, ze kurier zeskanowal kod z mojej przesylki dostarczajac komus inna przesylke i stad ta informacja na stronie. Nie wiem jak ta procedura wyglada na poczcie, ale wieksze prawdopodobienstwo jest takie, ze ktos probuje Cie naciagnac :P

na poczcie listonosz odkleja naklejkę z kodem z przesyłki, przykleja ją do potwierdzenai odbioru, a obok podpisuje się odbiorca, więc nie da się tak pomylić
też się tak zastanawiam, czy czasem listonosz nie zostawił przesyłki u sąsiadów, mój często zostawia u mnie coś do sąsiadów (ale mieszkamy w domku...). Raz to nawet wręczył mi na ulicy przekaz pieniężny (!!), co prawda przekaz był do mojej mamy, ale nie wiedział o tym przecież.
Cytat
kashvi
roznie bywa z przesylkami, ja pare razy zamawialam cos i mądry listonosz lub kurier zostawial paczkę w bloku obok, tylko nr mieszkania sie zgadzal..
nie wiem jak mozna zostawic komus obcemu z innym nazwiskiem i innym adresem paczki polecone albo kurierskie, czyli zdarza sie, moze listonosz zostawil pod innym adresem?

no jasne, możliwe, ale ja tego nie sprawdzę :p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-16 12:41 przez Jednafiga.

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:45:58

A bo to raz na poczcie coś ukradli? wiadomo jak jest, przesyłki czasem "giną"

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:48:38

Cytat
claudia1512
otrzymała paczkę tylko w ciula leci :)
haha dobre

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:49:07

Cytat
Looiziana
A bo to raz na poczcie coś ukradli? wiadomo jak jest, przesyłki czasem "giną"

no jasne, ale ta była rejestrowana i jest potwierdzenie, że została odebrana :/

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:52:31

Ja też ostatnio miałam dziwną sytuację - kupiłam na szafie sukienkę i dziewczyna podała mi numer nadania. Sprawdzałam często, bo zależało mi na odbiorze paczki przed wyjazdem. I któregoś ranka na stronie poczty w śledzeniu przesyłek pojawiła się informacja, że paczka doręczona... A ja jej nie odebrałam (poza mną nie miał jej kto odebrać). Już miałam pisać do dziewczyny, że coś jest nie tak, ale po południu przesyłka do mnie dotarła. Wyglądało to tak, jakby listonosz zabierając przesyłki do rozniesienia już ją zatwierdził jako odebraną. Tylko ciekawe co by było, gdyby mnie nie było w domu? Nie koniecznie więc dziewczyna cię chce oszukać...

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:58:28

Cytat
Ilo07
Ja też ostatnio miałam dziwną sytuację - kupiłam na szafie sukienkę i dziewczyna podała mi numer nadania. Sprawdzałam często, bo zależało mi na odbiorze paczki przed wyjazdem. I któregoś ranka na stronie poczty w śledzeniu przesyłek pojawiła się informacja, że paczka doręczona... A ja jej nie odebrałam (poza mną nie miał jej kto odebrać). Już miałam pisać do dziewczyny, że coś jest nie tak, ale po południu przesyłka do mnie dotarła. Wyglądało to tak, jakby listonosz zabierając przesyłki do rozniesienia już ją zatwierdził jako odebraną. Tylko ciekawe co by było, gdyby mnie nie było w domu? Nie koniecznie więc dziewczyna cię chce oszukać...

ale już by ją miała, przesyłkę nadałam 17 czerwca i byłą odebrana 19 i wciąż jej nie ma :/

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 12:59:57

Skoro jest jako dostarczona to na poczcie możesz żądać sprawdzenia kto ją odebrał. Bez problemu dojdą po podpisie kto odebrał oczywiście tylko wtedy jeśli to była przesyłka polecona bądź paczka.

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:01:39

Nigdy mi się to nie zdarzyło. Najpewniej kupująca kłamie ;)

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:03:51

ona bezwstydnie kłamczuszy!

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:06:30

Pewnie klamie

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:12:09

wała Ci cisnie, kase chce wydębić.

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:13:58

Ja też miałam kiedyś sytuacje tyle, że z kurierem. Czekam i czekam w końcu dzwonie, gdzie jest paczka a Pani mówi, że ona ma w systemie, że paczkę ktoś odebrał. Mówię, że to nie możliwe, więc zaczęła tam sobie sama dzwonić do firmy kurierskiej i się okazało, że paczka trafiała do kogoś innego. Więc nie koniecznie musiałaś trafić na oszustkę. Chociaż nigdy nie wiadomo.

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:14:13

Cytat
Looiziana
A bo to raz na poczcie coś ukradli? wiadomo jak jest, przesyłki czasem "giną"

Oczywiście! Przecież na Poczcie siedzą sami złodzieje!!! Kradną co popadnie, nie ważne co w środku. Pewnie mało im było wszystkich nierejestrowanych listów i teraz kradną już też paczki i polecone. To niemożliwe, żeby okłamała Cię ta dziewczyna, przesyłkę dopadły na bank jakieś lepkie ręce pracowników Poczty, bo wiadomo przecież, że oni zarabiają tyle ile ukradną.

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:17:03

Mozliwe ze odebrala i liczy ze nikt tego nie wyjasni.Na poczcie jest podpis odbiorcy i jezeli odebrala i cwaniaczy a Ty zlozylas reklamacje ,to pozaluje glupoty...poczta dostala byc moze falszywa sprawe do wyjasnienia i napewno nie podziekuje pannie jezeli oszukala.

Poczta Polska - dziwna sprawa

16 lip 2013 - 13:34:13

Cytat
claudia1512
Na moje, to otrzymała paczkę tylko w ciula leci :) Zażąda za chwilę od Ciebie zwrotu kasy, Ty jej odeślesz i będzie miała za free..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Galaxy ACE czy Galaxy YOUNG ?