Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny, mam taką sprawę.
16letnia córka mojej kuzynki została zaproszona na 18stkę swojego chłopca. Jej, rok młodsza siostra również. Starsza siostra razem z solenizantem nie są parą zbyt długo. To jej pierwsza miłość i podejrzewam, że również pierwsza miłość tego chłopca.
Dziewczynki jeszcze się uczą, więc nie mają swoich pieniędzy, w domu też im się nie przelewa, więc moja kuzynka, może przeznaczyć na te urodziny tylko 100zł.
I tu moje pytanie.
Co można byłoby kupić za 100zł, aby dziewczyna i siostra dziewczyny mogły wręczyć prezent razem?

Dodam, że ta ich miłość to takie pierwsze, urocze, świeże i niczym nie skalane uczucie, więc wszelkiego rodzaju intymne upominki odpadają ;)
Nie odsyłajcie mnie do innych wątków w tym temacie, bo przejrzałam wszystkie i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.
Sugerowano w nich - zegarek, portfel lub biżuterię – taki prezent to już ostateczność. Może wam wpadnie do głowy jakiś pomysł, bo ja siedzę i myślę, i nie potrafię nic mądrego wymyślić :)
Chłopak nie ma konkretnych zainteresowań i żadnego hobby :(
Za moich 18stkowych czasów, dawało się jakiś śmieszny prezent/upominek - nic wartościowego, no ale dzisiaj świat ogarnięty jest przez konsumpcjonizm, więc głupio dać jakiegoś "słodkiego misia"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 19:47 przez wikijaja.

ja np. swojemu mężczyźnie na urodziny zrobiłam kosz słodyczy - mialam w domu wiklinowy koszyk (dosc spory) - do tego kupilam mnostwo słodyczy (akurat jest słodyczoholikiem) - wydałam na to jakies 50 zł - jakies ptasie mleczko, dobre cukierki, kilka batonów itd. itd. i poszłam z tym do znajomej kwiaciarki - slicznie mi to wszystko poukładała i ozdobiła :) myslę ze to dobry pomysl i wcale nie musi być mega drogi ! :) zamiast słodyczy można pewnie zrobić jakis męski zestaw - jakas pianka do golenia, zyletki, perfumka jakas i moze wtedy mały koszyk ?:) no nie wiem, pomysl ;)

zawsze to mozna przyozdobić 18stkowo - jakąs kartkę do tego wrzucić czy cos ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 19:55 przez gusiaczek390.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

hmm szczerze? napisałaś to jak by na te urodziny wysyłane były 9-letnie dziewczynki.. 16 lat to nie jest tak mało, wg mnie pewnie dla niej urodziny jej pierwszego chłopaka to duże przeżycie i nie powinna dawać prezentu wspólnie
poza Tym jest duża, jej mama będzie za nią kupować prezent? ja wg nie pamiętam żebym miała taką sytuację w domu, zawsze miałam jakieś odłożone pieniądze ze świąt czy własnych urodzin na takie wydatki i nawet nie informowałam mamę że mam coś komuś kupić, dla mnie to dziwne troszkę

ja mojemu juz od dawna byłemu chłopakowi na 18-nastkę zrobiłam antyramę z naszymi wspólnymi zdjęciami tylko byłam z nim już ponad rok wtedy i dużo mnie to nie kosztowało a jego bardzo ucieszyło



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 19:53 przez blackchocolate.

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Myślę,że takie właśnie 18nastkowe upominki byłyby ok:) Jakaś poduszka,kufel,koszulka ze śmiesznym napisem i do tego np wino w końcu chłopka kończy 18 lat to już może:)

Cytat
blackchocolate
hmm szczerze? napisałaś to jak by na te urodziny wysyłane były 9-letnie dziewczynki.. 16 lat to nie jest tak mało, wg mnie pewnie dla niej urodziny jej pierwszego chłopaka to duże przeżycie i nie powinna dawać prezentu wspólnie
poza Tym jest duża, jej mama będzie za nią kupować prezent? ja wg nie pamiętam żebym miała taką sytuację w domu, zawsze miałam jakieś odłożone pieniądze ze świąt czy własnych urodzin na takie wydatki i nawet nie informowałam mamę że mam coś komuś kupić, dla mnie to dziwne troszkę
Dla mnie też dziwne jest, że panienki a takie nie ogarnięte, ale widzisz, to jest rodzina biedna, wielodzietna, najstarsza ma 16lat a najmłodsze rok. Pomimo tego, że rodzina biedna, to nie patologiczna.
Dziewczyny nie znają świata, mieszkają w małej wiosce, w lesie, nie mają nawet łazienki, więc nie dziw się, że są takie niedorosłe.

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
wikijaja
Cytat
blackchocolate
hmm szczerze? napisałaś to jak by na te urodziny wysyłane były 9-letnie dziewczynki.. 16 lat to nie jest tak mało, wg mnie pewnie dla niej urodziny jej pierwszego chłopaka to duże przeżycie i nie powinna dawać prezentu wspólnie
poza Tym jest duża, jej mama będzie za nią kupować prezent? ja wg nie pamiętam żebym miała taką sytuację w domu, zawsze miałam jakieś odłożone pieniądze ze świąt czy własnych urodzin na takie wydatki i nawet nie informowałam mamę że mam coś komuś kupić, dla mnie to dziwne troszkę
Dla mnie też dziwne jest, że panienki a takie nie ogarnięte, ale widzisz, to jest rodzina biedna, wielodzietna, najstarsza ma 16lat a najmłodsze rok. Pomimo tego, że rodzina biedna, to nie patologiczna.
Dziewczyny nie znają świata, mieszkają w małej wiosce, w lesie, nie mają nawet łazienki, więc nie dziw się, że są takie niedorosłe.

A ja to rozumiem. Nie miałam aż takiej sytuacji,ale jak były walentynki czy urodziny czy coś takiego kiedy musiałam kupić prezent to mama mi dawała,bo nie dostawałam kieszonkowego w związku z tym nie miałam odłożonych pieniędzy. Jeżeli oni są ze sobą krótko to bez sensu jest dawać coś bardzo osobistego zwłaszcza,że siostra też idzie,a nie mają dużo funduszy na to.

Kurcze, ciężko tak doradzić jak chłopaka się nie zna.
Antyramy, śmieszne pierdółki są według mnie niezbyt trafionym pomysłem.

Cytat
keyy
Kurcze, ciężko tak doradzić jak chłopaka się nie zna.
Antyramy, śmieszne pierdółki są według mnie niezbyt trafionym pomysłem.
Tak, po mojej osiemnastce ma kilka głupot i drewnianą zapałkę z napisem "zapałka jest jak cnota, służy tylko raz", przyborniki z papierosem i kondomem i dużo innych pierdołowatych rzeczy, które leżą w pokoju ze śmieciowatymi bublami.
Kosz ze słodyczami jak dla mnie łasucha to świetny pomysł. Zawsze się przyda :)

Ten kosz ze słodyczami to nawet fajny prezent. Podsunę dziewczyną tę myśl :)
Może jeszcze któraś z Was ma jakiś pomysł?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 21:32 przez wikijaja.

A ja swojemy kupilam whisky ;D baaardzo byl zadowolony jeszcze nie otworzyl . Hmm no racja napisalas jakby to 9-letnie dziewczynki sie wybieraly na 18. Hmm moze skrzynka piwa na niej swieczki i wyjdzie z tego taki niby tort :D

Jeżeli to 18 urodziny to może takie odważne pluszaki pluszowe poduszki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca