Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:34:38

mam młodszą siostre-16 lat,ja mam 19
moi rodzice na wszystko jej daja pieniadze np ostatnio była na 3 wyjazdach za granice,a mi nigdy nie chca dawac.np teraz mam wakacje po maturze i chce wyjechac a majorke ze znajomymi,a oni mowia ze za drogo i nigdzie nie pojade.za to planuja kolejy wyjazd dla mojej siostry,moimo ze pare dni temu obiecywali ze nigdzie nie pojedzie,bo za duzo juz na nia wydali.nie jest to kwestia pieniedzy bo maja pieniadze tylko moja siostra a wszsystko ja nic.nie wiem juz co robic.rozmawialam juz z nimi o tym a oni za kazdym razem mowia mowia ze moga sobie wydawac pieniadze na co chca i konczy sie awanturą .co robic?juz nie wytrymuje tego

zweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:36:50

Zamiast żebrać o kasę na wyjazd weź się do roboty i będziesz mieć swoje pieniądze.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:37:12

no wiesz "za granice po europie" a na majorke to troche różnica.. poza tytm jestes dorosła! dlaczego więc twoi rodzice maja Ci wycieczki fundowac?

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:37:50

Współczuje takiej sytuacji faworyzują ją bo jest młodsza..lepiej sama uzbieraj sobie na ten wyjazd bo od nich raczej nic nie wskórasz

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:38:08

Co robić? Zarobic na siebie. Ja kilka dni po maturach już siedziałam i tyrałam w Holandii. A Ty widzę nauczona od małego dostawać wszystko... Przecież wycieczka na Majorkę to wielki koszt, ale jak się nie ma swoich zarobionych pieniędzy to się nie wie jak smakuje każdy grosz, wybacz.

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:38:20

zarób własne pieniądze. Za dużo masz lat, by być na garnuszku rodziców... Mi by było wstyd będąc osobą pełnoletnią domagać się takich rzeczy. Żałosne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 19:39 przez slodzonamysza.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:39:32

Podobno jedziesz do Barcelony w lipcu? Więc jak to w końcu jest ;)?

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:41:52

Cytat
19BaMbOoChA90
Podobno jedziesz do Barcelony w lipcu? Więc jak to w końcu jest ;)?

Obieżyświat za kasę rodziców, w dodatku pretensje. Szkoda mi Twoich rodziców. Dlatego nie będę rozpuszczać swoich dzieci, będą mi kiedyś za to wdzięczne. Bo ja moim jestem.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:42:45

Cytat
19BaMbOoChA90
Podobno jedziesz do Barcelony w lipcu? Więc jak to w końcu jest ;)?

właśnie chyba jednak zamiast do barcelony jedziemy na majorke

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:43:27

ja uważam, że nie chodzi kto jest młodszy/starszy, a o sprawiedliwość, u nas w rodzinie jeśli dostajemy pieniądze np. od babci to zawsze ma być po równo i nie ważne, że mój brat ma lat 14, a ja 22..
jeśli każda taka rozmowa kończy się awanturą to nic nie wskórasz, pozostaje Ci jedynie zarobić samej i dopiero później wyjechać na wakacje (ja tak robię, jeżdżę na wakacjach za granicę do pracy i mam własne pieniądze na swoje potrzeby)

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:43:32

Stara rura jesteś, ogarnij się.

Cytat
kate1213
Cytat
19BaMbOoChA90
Podobno jedziesz do Barcelony w lipcu? Więc jak to w końcu jest ;)?

właśnie chyba jednak zamiast do barcelony jedziemy na majorke


Boże... to musi być straszne [*]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 19:44 przez 7medeis.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:44:27

moze to faworyzowanie siostry jest czyms spowodowane? ale nawet jesli, to to jest nie fair. kazde dziecko powinno byc traktowane tak samo, tzn. powinny byc takie same zasady dla kazdego dziecka. jesli jedno moze wyjechac za granice i dostaje na to jakas sume to drugie powinno dostac tyle samo(no chyba, ze np. jest to jakas kara za przewinienie).
dziewczyny, zastanowcie sie. jak dziewczyna moze zarobic na wyjazd na wlasnie miala mature?!
jesli z nimi rozmawialas i to nie dalo skutku to ciezko jest cos doradzic. rozmawiaj z nimi nadal i moze rzeczywiscie poszukaj jakiejs wakacyjnej pracy.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:44:48

Cytat
kate1213
właśnie chyba jednak zamiast do barcelony jedziemy na majorke

No to chyba jednak "jadą" a nie "jedziemy", bananowy dzieciaku.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:46:11

Cytat
natbuch
moze to faworyzowanie siostry jest czyms spowodowane? ale nawet jesli, to to jest nie fair. kazde dziecko powinno byc traktowane tak samo, tzn. powinny byc takie same zasady dla kazdego dziecka. jesli jedno moze wyjechac za granice i dostaje na to jakas sume to drugie powinno dostac tyle samo(no chyba, ze np. jest to jakas kara za przewinienie).
dziewczyny, zastanowcie sie. jak dziewczyna moze zarobic na wyjazd na wlasnie miala mature?!
jesli z nimi rozmawialas i to nie dalo skutku to ciezko jest cos doradzic. rozmawiaj z nimi nadal i moze rzeczywiscie poszukaj jakiejs wakacyjnej pracy.

No ale matury się skończyły i ma tyle wolnego... Ale żeby znaleźc pracę to trzeba jej najpierw szukać.
Cytat
Zuosnica
Cytat
kate1213
właśnie chyba jednak zamiast do barcelony jedziemy na majorke

No to chyba jednak "jadą" a nie "jedziemy", bananowy dzieciaku.

Prawdopodobnie :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 19:46 przez claudyn.

niesprawiedliwi rodzice pomocy

25 maj 2013 - 19:46:48

matko ja za swoje wyjazdy od gimnazjum płacę... Teraz też jestem po maturze i jakoś lecę do Paryża z facetem za własną kasę.. Ogarnij się i idź do pracy..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent na 18 dla chłopaka - nie mojego ;)