Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

17 maj 2013 - 23:24:57

Jeżeli masz pieniądze to idź prywatnie, tak jak dziewczyny pisały prywatnie nie potrzebujesz skierowania. To może być nerwica, a nie depresja, co również jest niebezpieczne. Nie męcz się, jesień dopiero za pół roku i objawy mogą się zaostrzyć. NIE CZEKAJ!!! Nie gadaj z matką jeśli ma Cię potępić i zdołować. Trzymam kciuki, bądź silna.

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

17 maj 2013 - 23:27:59

Miałam bardzo podobnie wiec wiem co czujesz jak masz ochote to napisz prywatnie to Ci opowiem jak ja sobie poradziłam..=* trzymaj się =*

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

17 maj 2013 - 23:28:53

Kochana, długo tak nie pociągniesz. Męczysz się z tym!! Musisz zacząć działać. By zasięgnąć porady lekarza nie musisz mieć ukończonych 18 lat (to dotyczy tylko zabiegów, operacji itp.) Idź śmiało i nie zwlekaj!!

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

17 maj 2013 - 23:30:55

z tego co wiem to są takie telefony zaufania, gdzie można zadzwonić, wygadać się, dowiedzieć co robić. myślę że to dobra opcja na początek, nie zwlekaj z tym

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

18 maj 2013 - 10:16:53

Może to będzie śmieszne co napisze ale może też i pomoże.Jestem w ciązy i w okolicach stycznia zaczęło się coś ze mna dziać,tzn.zaczęłam miećstany lękowe.Bałam się sama zostawać w domu-jak mąż szedł do pracy,wiecznie płakałam,złosciłam sie,na początku zwaliłam to na hormony w ciąży,ale doszło do tego,że zaczełam mieć dziwne kołatania serca i często robiło mi się słabo,mój strach zaczął sie zwiekszać,bo bałam się,że coś mi się stanie jak bedę sama w domu ze starszym synem.Doszło do tego,żę jak mąż wychodził do pracy do siadałam i płakałam,że coś mi siestanie,że zaraz umre a moje dziecko(3,5latek)zostanie sam,coś sobie zrobi,że nie zobaczę dzieciątka,które w sobie noszę itp.same czarne myśli,jakby moje życie miało się już skończyć.Poszłam do kardiologa ekg okazało się w porządku,ale o wszystkim powiedziałam ginowi a on o dziwo przepisał mi magnez-MAGNE B6-powiedział też ,że przy niedoborze magnezu własnie występują kołatania serca,bezsenność,stany lękowe,napady lekowe,stany depresyjne.Jak przeczytałam ulotkę to śmiać mi się chciało,żę niby niedobór magnezu,moje zachowanie,taaa,ale szczerze od lutego jak biore magnez,nie mam kołatania serca,stany lękowe sie zmniejszyly do minimum,ze względu na ciąże biore 1 tabletkę dziennie,w normalnych przypadkach są to 3 tabletki.Może poczytaj o tym,a przedewszystkim idz do lekarza i komuś opowiedz o tym,bo będąc sama jeszcze sobie pogorszysz.

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

18 maj 2013 - 14:45:23

Cytat
Avenal
Mam depresję. Bardzo źle się czuję tzn. nie mogę spać w nocy, z nerwów boli mnie brzuch, nie mogę się na niczym skupić, nie ma mowy o nauce. Boję się wyjść na ulicę, robi mi się słabo, codziennie płaczę, miewam halucynacje i inne dziwne rzeczy. Mam tak od długiego już czasu. Moja babcia przez całe życie na to chorowała, choć brała leki to nigdy do końca się nie wyleczyła, odziedziczył to także mój ojciec, a teraz niestety ja. Nikt o tym nie wie. Próbowałam coś powiedzieć mamie, ale ona ma uprzedzenia co do takich ludzi, więc gdy zaczynam coś mówić o swoich uczuciach, krzyczy na mnie. Chcę iść do lekarza jak jesienią skończę 18tkę, tak, aby mama nic o tym nie wiedziała. Nie przyjęłaby tego dobrze, nieraz słyszałam obrażające teksty na temat ojca i babci.

Wiesz...myślę że nie powinnaś zwlekać, idź do lekarza, najlepiej do takiego z polecenia. Musi być na to jakaś rada, masz tego świadomość więc głowa do góry, nie jest tak źle.
Cytat
magdafer
Może to będzie śmieszne co napisze ale może też i pomoże.Jestem w ciązy i w okolicach stycznia zaczęło się coś ze mna dziać,tzn.zaczęłam miećstany lękowe.Bałam się sama zostawać w domu-jak mąż szedł do pracy,wiecznie płakałam,złosciłam sie,na początku zwaliłam to na hormony w ciąży,ale doszło do tego,że zaczełam mieć dziwne kołatania serca i często robiło mi się słabo,mój strach zaczął sie zwiekszać,bo bałam się,że coś mi się stanie jak bedę sama w domu ze starszym synem.Doszło do tego,żę jak mąż wychodził do pracy do siadałam i płakałam,że coś mi siestanie,że zaraz umre a moje dziecko(3,5latek)zostanie sam,coś sobie zrobi,że nie zobaczę dzieciątka,które w sobie noszę itp.same czarne myśli,jakby moje życie miało się już skończyć.Poszłam do kardiologa ekg okazało się w porządku,ale o wszystkim powiedziałam ginowi a on o dziwo przepisał mi magnez-MAGNE B6-powiedział też ,że przy niedoborze magnezu własnie występują kołatania serca,bezsenność,stany lękowe,napady lekowe,stany depresyjne.Jak przeczytałam ulotkę to śmiać mi się chciało,żę niby niedobór magnezu,moje zachowanie,taaa,ale szczerze od lutego jak biore magnez,nie mam kołatania serca,stany lękowe sie zmniejszyly do minimum,ze względu na ciąże biore 1 tabletkę dziennie,w normalnych przypadkach są to 3 tabletki.Może poczytaj o tym,a przedewszystkim idz do lekarza i komuś opowiedz o tym,bo będąc sama jeszcze sobie pogorszysz.
Coś w tym jest rzeczywiście.Miałam bardzo podobne stany, może nie tak eskalowane bo..przecież jestem "normalna" i rozsądna ale myśli takie mi po głowie krążyły. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-18 14:48 przez hazel.

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

18 maj 2013 - 16:26:12

każda rada dobra,ale powinnaś mieć zrobione wyniki przez ogólnego lekarza .nie musisz sugerować mamie ani lekarzowi odepresjii .żle sypiasz,itd.do lekarza należy ocenić po wynikach co ci jest a co wyklucza.NAJPIERW WYNIKI I DIAGNOZA

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

18 maj 2013 - 16:30:16

Mam to samo i do tego nerwice. Pomaga mi persen i melisa( po braniu pramolanu). Ale lepiej jakbys porozmawiala o tym z lekarzem Kochana, to przepisze Ci cos najlepszego dla Ciebie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-18 16:30 przez martynek1990.

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

18 maj 2013 - 16:40:16

nie masz depresji, to nerwica lękowa ze stanami depresyjnymi

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

18 maj 2013 - 17:05:06

Też mi się wydaje że to nerwica lękowa po tym jakie opisałaś objawy. Miałam podobnie bałam się wyjść z domu, ludzi, jeździć środkami komunikacji, unikałam tłumu bo odczuwałam lęk ( agorafobia ) być może też to masz. Jak najszybciej wybierz się do psychiatry to on się zajmuje takimi zaburzeniami a psycholog za wiele Ci nie pomoże. Sprawdź gdzie masz kompetentnego lekarza u siebie w miejscowości nie musi być prywatny ja chodziłam do przychodni na wizytę. Życzę powodzenia obyś wyzdrowiała pamiętaj depresję można pokonać !!

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

23 maj 2013 - 20:24:54

Możliwe, nie może się dziewczyna sama z tym męczyć, każda pomoc będzie lepsza niż nic.

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

23 maj 2013 - 20:32:27

Cytat
magdafer
Może to będzie śmieszne co napisze ale może też i pomoże.

Jak przeczytałam ulotkę to śmiać mi się chciało,żę niby niedobór magnezu,moje zachowanie,taaa,ale szczerze od lutego jak biore magnez,nie mam kołatania serca,stany lękowe sie zmniejszyly do minimum,ze względu na ciąże biore 1 tabletkę dziennie,w normalnych przypadkach są to 3 tabletki.Może poczytaj o tym,a przedewszystkim idz do lekarza i komuś opowiedz o tym,bo będąc sama jeszcze sobie pogorszysz.

coś jest z tym magnezem, ja popijam w tabletkach musujących i mam zupełnie inny nastrój, kiedy zapominam chodzę ciągle wkurzona i rzeczywiście wszystko do bani ;)

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

28 sie 2013 - 16:46:35

Cytat
kiciek1985
Agnez jak sie nie znasz to sie lepiej nie wypowiadaj. Moja mama ma depresje i ma omamy, halucynacje.
tak się sklada ze studiowałam psychiatrią...Więc nie zgadzam się z tym że się nie znam...

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

28 sie 2013 - 16:51:22

Dziewczyno natychmiast udaj sie do psychologa z ta choroba nie ma zartow, i przedewszystkim powiedz o tym rodzica a zaczna cie bardziej rozumiec i wspierac! Ta choroba nie wybiera!
Agnez44 omamy wzrokowe sa rzadkoscia w schizofrenii paranoides a w stanach maniakalno - depresyjnych nie sa taka rzadkoscia. Zwlaszcza w ciezkich stanach depresyjnych. Nie zbadano jeszcze przyczyn jak powstaja omamy moim zdaniem ma to wplyw zaburzen sieci neuronowych na siatkowke oczna po podaniu lekow psychostymulujacych, psychotropowych itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-28 16:59 przez Pan_Cogito.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Mam depresję, a nikt o tym nie wie.

28 sie 2013 - 16:52:29

sama to zdiagnozowałaś? depresja nie jest dziedziczna, mądralko. Idź lepiej do lekarza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak kasy? Jest na to rada!