Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:26:57

Witam. Mam problem, kupiłam torbę i bluzkę, umówiłyśmy się z użytkowniczką na wysyłkę przez list polecony ekonomiczny, zrobiłam przelew, ustawiła opcję wymiany, aby uniknąć prowizji. Paczka miała zostać nadana i na tym koniec, minął prawie miesiąc i nie ma ani paczki ani zwrotu pieniędzy. Prosiłam o nr nadania i w koncu szafiarka sie przyznała, że została nadana niby przez jej chłopaka zwykłym listem, w związku z tym nie ma potwierdzenia i uparcie twierdzi, że to nie jest jej wina,a równie dobrze to ja mogę zmyślać , że nie otrzymałam paczki. Sprawa byłaby oczywista gdybym nie kliknęła opcji wymiany,bo teraz chyba nawet nie mogę zgłosić tego admin., żeby odzyskać pieniądze, bo sama mogłabym mieć przez to problemy. Mam nauczkę, to na pewno... z tego co zauważyłam wiele osób "ratuje" się tą wymianą aby nie płacić prowizji,tylko nie przypuszczałam, że trafiłam na oszustkę. Co myślicie? Zgłaszać pomimo to? Byłabym wdzięczna za jakieś podpowiedzi

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:29:08

w sumie cięzka sytuacja :( ja też wolę jak ktoś klika mi wymień i wtedy nie mam prowizji,ale nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła,potwierdzenie wysłania to podstawa. Mnie się wydaje że raczej ona tego nie wysłała,ale kto to wie

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:30:20

Zglos. A masz jej adres? Postrasz policja. Skad sie biora tacy ludzie, eh..

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:30:43

no ale nawet jak zrobilas wymiane to i tak mozesz to zglosic ze paczka nie dotarla, to jej wina ze zle nadala paczke a nie twoja, ale ja sie nie znam, moze ktos inny bedzie wiedzial co zrobic

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:31:49

Mozliwe ze wyslala tych dlatego zeby miec taniej zwyklym listem.Kiedys tez nie otrzymalam takiej paczki bo dziewczyna wyslala zwyklym ale pieniadze mi oddala takze nie mialam klopotow.Zlitujcie sie ja rozumiem ze prowizja jest duza ale ja sama osobiscie placilam juz raz wiec nie jest to tragedia.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:37:26

No pewnie, ze zgłoś! To, ze ominelyscie regulamin to jedna kwestia, stało się co się stało i prawda jest taka, ze Ty wplacilas pieniadze na jej konto wiec zadasz wydania przedmiotu. Proste jak drut! A ze jej chlopak jest gapkowaty i wyslal to zwyklym listem to oznacza, ze powinna Ci zwrocic pieniadze. No przykro mi. Kazdy wie,ze listem zwyklym sie rzeczy nie wysyla, tym bardziej podczas jakiejs transakcji!!!!

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:55:52

Cytat
martynek1990
Zglos. A masz jej adres? Postrasz policja. Skad sie biora tacy ludzie, eh..

Tak mam adres bo podała gdy robilam przelew. Na policje niestety to jest zbyt mała kwota:/
Cytat
lilthug1
No pewnie, ze zgłoś! To, ze ominelyscie regulamin to jedna kwestia, stało się co się stało i prawda jest taka, ze Ty wplacilas pieniadze na jej konto wiec zadasz wydania przedmiotu. Proste jak drut! A ze jej chlopak jest gapkowaty i wyslal to zwyklym listem to oznacza, ze powinna Ci zwrocic pieniadze. No przykro mi. Kazdy wie,ze listem zwyklym sie rzeczy nie wysyla, tym bardziej podczas jakiejs transakcji!!!!


Dokładnie, wg mnie wina jest ewidentna, bo umawiałyśmy się inaczej a ona się z tego nie wywiązała. Przyznała, że zawiodła z wysyłką , i może pokryć różnicę jedynie wysyłki czyli te 2 zł za polecony, a nie za całość. Wydaje mi się, że zrobiła to z oszczędności bo napisała, ze często tak wysyłała i jakoś nigdy nie zdarzyło się, że paczki nie doszły.Postawie jej ultimatum, jeśli nie zwroci to zgłoszę tylko nie wiem czy mi nie zawieszą za to konta czy coś:p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 12:01 przez kinaczus.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 11:58:03

Cytat
kinaczus
Cytat
martynek1990
Zglos. A masz jej adres? Postrasz policja. Skad sie biora tacy ludzie, eh..

Tak mam adres bo podała gdy robilam przelew. Na policje niestety to jest zbyt mała kwota:/

Żadna kwota nie jest za mała.. Ja bym tego nie przepuściła na Twoim miejscu.
A te bajeczki,że chłopak wysłał listem zwykłym,niech sobie wsadzi..
Zwykła oszustka i tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 11:58 przez Amelia_25.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:01:20

miałam identyczną sytuację, zgłosiłam do admina i dziewczyna szybko zwróciła pieniądze.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:02:42

Cytat
calientalo
miałam identyczną sytuację, zgłosiłam do admina i dziewczyna szybko zwróciła pieniądze.

A poniosłaś jakieś konsekwencje za to, że kliknelaś w wymianę a nie kupno?
Cytat
Amelia_25
Cytat
kinaczus
Cytat
martynek1990
Zglos. A masz jej adres? Postrasz policja. Skad sie biora tacy ludzie, eh..

Tak mam adres bo podała gdy robilam przelew. Na policje niestety to jest zbyt mała kwota:/

Żadna kwota nie jest za mała.. Ja bym tego nie przepuściła na Twoim miejscu.
A te bajeczki,że chłopak wysłał listem zwykłym,niech sobie wsadzi..
Zwykła oszustka i tyle.

Też tak myślę, że to ściema, żeby wyszło na to że co złego to nie ona. Potem pisała, że często tak wysyła na innych portalach - bo na szafie miała mało transakcji i komentarzy pozytywnych, jednak żadnego negatywa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 12:06 przez kinaczus.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:05:45

miała wyslac listem poleconym i takim powinna, jak teraz mowi ze wyslala zwyklym to znaczy ze ona sie nie wywiazala z umowy.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:08:55

masz potwierdzenie przelewu w razie czego więc mozesz to zgłosic mimo wszystko

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:35:45

No i macie kolejny raz te swoje omijania prowizji śmieszne!

Jak to nie jej wina? Zapłaciłaś za przesyłkę poleconym, to taką formę miała nadać! Co za bezczelna osoba, podaj jej nick na priv.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:37:09

Cytat
Evans18
No i macie kolejny raz te swoje omijania prowizji śmieszne!

Jak to nie jej wina? Zapłaciłaś za przesyłkę poleconym, to taką formę miała nadać! Co za bezczelna osoba, podaj jej nick na priv.
Dokładnie. Ja też proszę o nick.

Paczka nie dotarła

08 maj 2013 - 12:38:51

tak czy inaczej ona nawaliła bo to ona miała wysłac paczke a noe jej chlopak !!

w związku z tym niech odda pieniazki wartosci bluzki !!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

portal sprzedazowy