Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 22:58:49

hej:) chciałabym żebyście wypowiedziały się na temat kierunków studiów. wiem, że za mnie nie wybierzecie, ale chcę poznać waszą opinie. zastanawiam się nad fizjoterapią, pedagogiką, filologią angielską, dietetyką albo elektroradiologią. wiem, że każde z nich to zupełnie co innego, inna bajka. bardzo lubię dzieci i nawet chciałabym z nimi pracować więc dlatego zastanawiam się nad pedagogiką, z drugiej strony fizjoterapia bardzo mi się podoba i mogłabym np zrobić specjalizacje dziecięcą. Filologia angielska to tylko alternatywa bo jestem dobra z angielskiego ale raczej chyba nie chciałabym go studiować. Elektroradiologia wydaje się ciekawa no ale gorzej z pracą. Nie mam pojęcia z czego tak naprawdę byłabym zadowolona. Wiadomo, że gdy wybiore studia to tak naprawdę wtedy okaze sie w trakcie studiowania czy to dla mnie czy nie, no ale wybor jest wazny. Co myślicie? A wy co studiujecie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-20 23:04 przez kawiarenkanana.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:01:15

Ja jestem po filologii angielskiej i rosyjskiej... w sumie nie narzekam na pracę, jednak studia są dość ciężkie...

zweryfikowana
Posty: 125
Ostrzeżenia: 2/5

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:02:12

pedagogike odradzam. po 1 nie ma pracy, po 2 za dużo osob na to idzie
sama bylam na tym kierunku i zrezygnowalam. teraz planuje isc na kosmetologię. myslalam też nad fizjoterapią, ale fizjoterapeutów to wszedzie od groma... masakra z tymi kierunkami co

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:02:30

Zastanów się, co naprawdę chcesz robić w życiu i czym się interesujesz, żeby praca była czymś przyjemnym, a nie przymusem! Masz jeszcze trochę czasu do ostatecznego wyboru.
Ja studiuję inżynierię mechaniczno-medyczną, taki kierunek sobie wybrałam, bardzo mnie interesuje i mam nadzieję, że dotrwam do końca ;)

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:03:02

Filologia przyda ci się zawsze i wszędzie, dietetyka jest rozwojowa (tak myślę). Po pedagogice kokosów nie zbijesz. Fizjoterapia = praca z ludźmi. Elektroadiologia = praca z maszynami.

A zarządzanie lub studia techniczne?

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:04:56

czytałam o elektroradiologii, też myślałam o tym kierunku, ale podobno studenci są potem wygryzani przez techników elektroradiologów..

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:05:24

Nie wiem, ja jestem po pedagogice, siostra po pedagogice, kuzynka po pedagogice i wszystkie do max. 3 miesięcy po obronieniu mgr znalazłyśmy pracę. Ja w przedszkolu prywatnym na obrzeżach miasta, siostra w przedszkolu na wsi, kuzynka w szkole podstawowej. To chyba zależy od tego gdzie się mieszka, ale teraz przedszkoli dużo powstaje, więc nie zaś tak trudno o tą pracę.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:06:55

A z jakich przedmiotów czujesz się dobrze? Jesteś cierpliwa i wytrzymała fizycznie?

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:07:58

Cytat
HardFable
czytałam o elektroradiologii, też myślałam o tym kierunku, ale podobno studenci są potem wygryzani przez techników elektroradiologów..
no właśnie też tak slyszałam. i jeszcze że np kursy elektroradiologii robią pielegniarki i dla mgr nie ma miejsca
Cytat
corkachaosu
A z jakich przedmiotów czujesz się dobrze? Jesteś cierpliwa i wytrzymała fizycznie?
biologia, polski, angielski to moje mocne strony. cierpliwa raczej jestem. czy wytrzymała fizycznie własnie nie wiem i dlatego jesli wybralabym fizjoterapie to chcialabym pracowac z dziecmi bo nie wiem czy z doroslymi dalabym rade. jestem drobna mam 156 i 46kg
Cytat
lykke93
Nie wiem, ja jestem po pedagogice, siostra po pedagogice, kuzynka po pedagogice i wszystkie do max. 3 miesięcy po obronieniu mgr znalazłyśmy pracę. Ja w przedszkolu prywatnym na obrzeżach miasta, siostra w przedszkolu na wsi, kuzynka w szkole podstawowej. To chyba zależy od tego gdzie się mieszka, ale teraz przedszkoli dużo powstaje, więc nie zaś tak trudno o tą pracę.
a czy zarobki są naprawdę tak bardzo niskie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-20 23:10 przez kawiarenkanana.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:15:35

Raju nie ma, ale ze względu na to, że mam jeszcze inne źródła dochodu to dobrze mi się żyje ;) zarabiam 1700zł (bo przedszkole prywatne) na rękę, pracuję 5 dni w tygodniu po 8h (albo od 8 do 15 albo od 10 do 18, ale to już kwestia indywidualna w każdym przedszkolu) więc uważam, że jest ok.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:16:33

a lubisz fizykę, jesteś niej dobra? bo zdaje mi się, że jeśli nie to od razu na starcie odrzuć fizjo i elektroradiologię. no i faktycznie musisz być też trochę niewrażliwa przy fizjoterapii dzieci, bo często sprawiasz im ból, robisz coś na siłę, wrzeszczą wniebogłosy, itd...

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:18:49

Same beznadziejne kierunki.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:25:15

Cytat
PijanyMop
Same beznadziejne kierunki.
to może coś polecisz lepszego? wyraz swoje zdanie bedzie mi bardzo pomocne
Cytat
corkachaosu
a lubisz fizykę, jesteś niej dobra? bo zdaje mi się, że jeśli nie to od razu na starcie odrzuć fizjo i elektroradiologię. no i faktycznie musisz być też trochę niewrażliwa przy fizjoterapii dzieci, bo często sprawiasz im ból, robisz coś na siłę, wrzeszczą wniebogłosy, itd...
ja jak się przyłoże to wszystko zrozumiem:) ale właśnie elektroradiologia to chyba sama fizyka i matma a z matmy to u mnie kiepsko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-20 23:26 przez kawiarenkanana.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:29:23

ale czy to lubisz? bo te dwa kierunki, o których mówię są właściwie związane tylko z fizyką na studiach, potem w pracy zresztą też. więc jeśli tego nie lubisz się uczyć to prawdopodobnie bardzo byś się z tym męczyła. dodatkowo łacińskie nazwy, anatomia, itp. trzeba to lubić.

tyle kierunków

20 kwi 2013 - 23:33:34

Przeglądnęłam całą listę wszystkich kierunków i wybrałam jeden kierunek, mam nadzieję,że trafnie. Zastanowiłam się co mnie najbardziej interesuje i wybrałam kierunek zbliżony do moich zainteresowań.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zazdrość i chamstwo - dlaczego?